Povinná literatura?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=8f05bf969e3ec5028693b540b4079f38Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jazzy
161-320
161-320


Založen: 9.9.2006
Příspěvky: 231

PříspěvekZaslal: po únor 19, 2007 8:16 am    Předmět: Citovat

Bohužel ne každý učitel je takový. Moc dobře si pamatuji na češtinářku, kterou jsme měli v 1. ročníku na střední. Měla hrozně v oblibě starověkou literaturu. No, na tom by jistě nebylo nic špatného. Sice jsme za ten rok nic jiného neprobrali, takže jsme pak byli trochu ve skluzu. Ale to už by se sneslo. Horší bylo, že po nás neustále chtěla vlastní názory na nejrůznější díla apod. Abyste mě špatně nepochopili...my byli nejdříve rádi, protože jsme si říkali, že je tu konečně někdo, kdo chce znát náš názor a ne jen naučené fráze. Jenže jaké bylo naše překvapení, když náš názor nebyl totožný s jejím. To pak člověk dostal za 5. Takže jediné, co jsme pak dělali bylo, že jsme celé hodiny zapisovali názory, které během výuky řekla, abychom je pak mohli napsat v písemce. A na tom tedy nic moc dobrého nevidím Sad .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nessie
81-160
81-160


Založen: 11.2.2007
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: po únor 19, 2007 4:17 pm    Předmět: Citovat

Lucifer napsal:
Tak to by pro mě problém nebyl. Smile Většinou to objevím a když ne, tak si něco vymyslím - většinou to výjde.


Asi se take budu muset spolehnout na fantazii. Smile Ale ja jsem strasny nervak, obavam se, ze se k maturite spolecne se mnou nedostavi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: po únor 19, 2007 4:42 pm    Předmět: Citovat

Nessie napsal:
Lucifer napsal:
Tak to by pro mě problém nebyl. Smile Většinou to objevím a když ne, tak si něco vymyslím - většinou to výjde.


Asi se take budu muset spolehnout na fantazii. Smile Ale ja jsem strasny nervak, obavam se, ze se k maturite spolecne se mnou nedostavi.


Nessie, neboj! Smile
Já jsem ten úplně nejneuvěřitelnější nervák na světě, před maturitou jsem asi týden nespala a nejedla a ještě ráno jsem si nemohla vzpomenout, ani jakou stranou se dáva lístek na tramvaj do označovačeSmile
Ale až přijde na věc, vzpomeneš si i na to, co jsi nevěděla Smile To Ti slibuju:-) A učitelé budou tak hodní, jak jsi je ještě nezažila, uvidíš... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kkk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.7.2006
Příspěvky: 1447

PříspěvekZaslal: po únor 19, 2007 4:50 pm    Předmět: Citovat

Nika napsal:

Nessie, neboj! Smile
Já jsem ten úplně nejneuvěřitelnější nervák na světě, před maturitou jsem se asi týden nespala a nejedla a ještě ráno jsem si nemohla vzpomenout, ani jakou stranou se dáva lístek na tramvaj do označovačeSmile
Ale až přijde na věc, vzpomeneš si i na to, co jsi nevěděla Smile To Ti slibuju:-) A učitelé budou tak hodní, jak jsi je ještě nezažila, uvidíš... Wink


Jo jo, Nika má pravdu. Byli jsme z učitelů úplně vedle, páč jsme je vůbec povahově nemohli poznat. Tedy jen přitakávám. Tak tak... Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: ne duben 20, 2008 4:32 pm    Předmět: Citovat

Nika napsal:
Nessie, neboj! Smile
Já jsem ten úplně nejneuvěřitelnější nervák na světě, před maturitou jsem asi týden nespala a nejedla a ještě ráno jsem si nemohla vzpomenout, ani jakou stranou se dáva lístek na tramvaj do označovačeSmile
Ale až přijde na věc, vzpomeneš si i na to, co jsi nevěděla Smile To Ti slibuju:-) A učitelé budou tak hodní, jak jsi je ještě nezažila, uvidíš... Wink

já si dovolím nesouhlasit, já jsem si nevzpomněla pomalu ani na to, jak se jmenuju... moje nervy to absolutně nedaly a já jsem se úplně složila Crying or Very sad fuj, ještě, že je to za mnou Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
esi
161-320
161-320


Založen: 10.3.2008
Příspěvky: 189

PříspěvekZaslal: ne březen 08, 2009 4:40 pm    Předmět: Citovat

U nas si ted ucitelka vymyslela tak trochu "novou" maturitu... Kazdy si musime ke kazde otazce vybrat knizku, kterou budeme zevrubne znat a u maturity potom bude hlavni cast zkouseni prave povidani o te knizce... A chce hlavne nazor na tu knizku a rozebrat ji, takze se zdaleka nestaci naucit o cem to je. Prijde mi to jako nesmyslny napad... Kdyby to rekla uz v prvaku, ale ona nam to oznamila pred par mesicema. Ja sice ctu dost, takze mi to moc nevadi, ale lidi, ktery vubec nectou... A jestli si vytahnu treba dobu husitskou, to jim tam budu vykladat o husitskych kancionalech? Shocked Hruza!!!
_________________
Az na konci pozname, jak jsme meli zacit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: ne březen 08, 2009 5:01 pm    Předmět: Citovat

U nas bylo mozne vylhat se tak, ze jsi cetla ne knihu z te doby, ale knihu o te dobe. Takze misto kancionalu stacilo precist neco od Jiraska - pripadne jen videt zfilmovane a nepriznat se Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
esi
161-320
161-320


Založen: 10.3.2008
Příspěvky: 189

PříspěvekZaslal: ne březen 08, 2009 5:02 pm    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
U nas bylo mozne vylhat se tak, ze jsi cetla ne knihu z te doby, ale knihu o te dobe. Takze misto kancionalu stacilo precist neco od Jiraska - pripadne jen videt zfilmovane a nepriznat se Smile


Tak to by bylo jeste fajn Smile Ja to taky vsechno nectu.. V dnesni dobe jsou filmy a internet vyhoda no Smile
_________________
Az na konci pozname, jak jsme meli zacit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lahoda
161-320
161-320


Založen: 13.11.2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: ne březen 08, 2009 11:21 pm    Předmět: Citovat

Esi, to mě zase nepřipadá tak špatný nápad, když vás chce zkoušet z jedné knížky... Sami si ji vyberete a máte alespoň o co se při zkoušení opřít. Je to vlastně taková záchrana, když si to načteš. Nevím, kolik máš otázek, ale my jich měli tenkrát asi tak 25 a to se ještě dá... navíc se vždycky najde nějaká kratoučká knížka a vezmi si to stěstí, když si třeba vytáhneš meziválečnou prózu. To můžeš mluvit o Malém princovy a ten je přečtený za hodinku Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
esi
161-320
161-320


Založen: 10.3.2008
Příspěvky: 189

PříspěvekZaslal: po březen 09, 2009 8:13 am    Předmět: Citovat

Lahoda napsal:
Esi, to mě zase nepřipadá tak špatný nápad, když vás chce zkoušet z jedné knížky... Sami si ji vyberete a máte alespoň o co se při zkoušení opřít. Je to vlastně taková záchrana, když si to načteš. Nevím, kolik máš otázek, ale my jich měli tenkrát asi tak 25 a to se ještě dá... navíc se vždycky najde nějaká kratoučká knížka a vezmi si to stěstí, když si třeba vytáhneš meziválečnou prózu. To můžeš mluvit o Malém princovy a ten je přečtený za hodinku Wink


To ano, ale ona chce nazor na tu knizku... myslim ze ji nebude za 15 minut stacit "knizka se mi libila" Smile
_________________
Az na konci pozname, jak jsme meli zacit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.