Povinná literatura?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=e30ad1559df30e90628146d8086342daZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: po březen 09, 2009 9:06 am    Předmět: Citovat

Esi, nevím, mně to nepřipadá tak strašné, ale možná to bude tím, že na výšce jsme měli velkou část zkoušek z literatur právě takovou formou. Nicméně mluvit o knize, pokud jsi ji četla, je to nejjednodušší, co může být. Na střední navíc asi nehrozí, že narazíš na nějakého přesvědčeného vědce, který má jako jediný patent na výklad, takže by ti vysvětlil, že to celé chápeš úplně špatně.
Ovšem, pravda, ideálně musíš mít tu knížku přečtenou. Rozprávět zasvěceně o něčem, co jsi viděla jenom z rychlíku, případně ani nedržela v ruce, jde poměrně obtížně...(vlastní zkušenost) Twisted Evil Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lahoda
161-320
161-320


Založen: 13.11.2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: po březen 09, 2009 9:44 am    Předmět: Citovat

Já souhlasím s Klarusou... pokud máš mluvit o něčem, co jsi četla, tak je to naprosto v pohodě a určitě se zmůžeš na víc, než "knížka se mi líbila". Ale zase chápu, že se vám to takhle předem zdá jako něco těžkého. Podle mě se vám ale snaží ta profesorka pomoct.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Misch
161-320
161-320


Založen: 25.8.2008
Příspěvky: 286

PříspěvekZaslal: po březen 09, 2009 10:07 am    Předmět: Citovat

Esi, tak takovou maturitu jsem dělala před rokem. Učitel nám dal z 50 knih vybrat 20, každá na jednu otázku + 5 shrnujících klasických. Mně to tedy vyhovovalo, přečetla jsem všechny. Dal nám to vědět asi rok předem. Mnoho lidí ale přečetlo třeba jen 2 knihy a také to udělali. Můžeš třeba kouknout na film podle knihy, abys věděla, o čem to je, na netu najdeš obecné info o knize a autorovi. Také bys ji asi měla zařadit do žánru a doby a mluvit i o jiných knihách, ne? A stačí přečíst třeba 20 stran, aby sis udělala obrázek, potom jí můžeš říct, co tě napadne.. jazyk se ti líbil apod., vyzdvihnout i jiné knihy z žánru, které se ti líbily víc atd. Opravdu to není nic těžkého, buď ráda, že se třeba nemusíš učit dějiny literatury (pokud tě to nebaví).

Edit: Teď jsem si znovu přečetla tvůj příspěvek, nu, máte to trochu jinak. Tak si z toho mého vyber jen to, co by se dalo využít. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
esi
161-320
161-320


Založen: 10.3.2008
Příspěvky: 189

PříspěvekZaslal: po březen 09, 2009 3:00 pm    Předmět: Citovat

Moc dekuju za vsechny rady a samozrejme mate pravdu... Ale tak jsem to nemyslela, jen jsem prihodila do fora co si na nas ucitele s povinnou literaturou vymysleji Smile Ja ctu rada, takze mi to nevadi a ani mi nejak nedela problem to okecat, i kdyz nekdy to jde dost spatne... A hlavne, treba u nas pulka tridy nikdy zadnou knizku necetla...
_________________
Az na konci pozname, jak jsme meli zacit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EvulinkaH
321-600
321-600


Založen: 21.11.2008
Příspěvky: 370

PříspěvekZaslal: ne říjen 03, 2010 7:07 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Daniela napsal:
)Nejsem zástáncem příliš liberálních metod typu "drahouška to nebaví, tak to dělat nemusí"Smile Od toho je tam ten učitel, aby dětem (studentům) vysvětlil, proč je ta kniha tak důležitá, že by si ji měli přečíst.


S tím souhlasím! Moje děcka na základní škole čtenářské deníky mají, a jediným jejích úkolem je přečíst za školní rok 10 knížek (tj 1 kniha za měsíc) od kohokoliv, jakéhokoliv žánru.Jsou děti,na které kdyby se netlačilo,nepřečtou vůbec nic,raděj budou pařit na pc. Zdá se mi to jako rozumné řešení i pro nečtenáře.


Jako učitelka NA ZŠ jsem to dělala stejnou metodou, akorát že jsem upravila podmínky- 6. třída 6 knih, 7. třída 7 knih a tak dále (kniha nad 400 stran=2 knihy). A i toto minimální množství byl pro mnohé problém. A to i pro rodiče. Několikrát jsem musela vysvětlovat, proč chci po žácích, aby četli, de facto jakýkoliv žánr (kromě encyklopedií a příruček) ale četli. Protože prý každého čtení nebaví, tak nemůžu nikomu nutit své zájmy (po této větě jsem věděla, že diskuze s oním rodičem je naprosto marná). Pak už jsem byla alergická na Harry Pottery, Letopisy Narnie a další jim podobné, protože plno děcek knihu nečetlo, ale vidělo film.Až se vrátím z MD, tak systém pozměním, nicméně z četby neslevím!!!! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weronica.highs
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: so květen 14, 2011 9:07 am    Předmět: Citovat

No nedá mi to, musím to sem napsat. Já jsem teď v prváku na gymplu a nějak říjen-listopad, jsme brali literaturu antiky, což jsme museli za měsíc přečíst sofoklova krále Oidipa, pak jsme měli hrozivé téma a museli jsme přečíst Bibli, kterou stejně většina mých spolužáků nepřečtla, já to řetla jako blbec uplně celé, měla jsem tím zkažené celé prázdniny, které jsme v té době měli (nevím které to byly už Laughing ) a profesorka to nijak neocenila a hodně z těch, c to opsali z internetu dala jedničku. No, spravedlonost musí být, že Rolling Eyes Ale pak jsme museli číst na období renesance Dvě tragédie od Shakespeara a jednu komedii od něj, což mě moc bavilo, potom Lakomce od Moliéra, což bylo taky skvělé, ale snad to nejhorší, co jsem mohla číst byl Labyrint světa a ráj srdce. To bylo hrozné ! Myslela jsem že u toho umřu. Ale teď mi to docela spravil Robinson Crusoe. Ještě mě čeká Don Quijote, ale čekám až se v knihovně objeví převyprávění, protože těch "tisíc" stránek se mi fakt číst nechce Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.