Mytí, odličování pleti
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=fb40fa72f7dced3dc6d14dbdf886e2c6Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
A.S.
161-320
161-320


Založen: 23.1.2011
Příspěvky: 289

PříspěvekZaslal: st březen 30, 2011 7:55 pm    Předmět: Citovat

Nápodobně, akorát to neyšlo skvěle hned, až na druhý pokus (poprvé jsem to spálila), z nosu to nevytáhlo nic a to ani na pokus třetí Sad ..přitom "mechanicky" to vytáhnout jde Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaffa
8-20
8-20


Založen: 13.9.2011
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: po listopad 28, 2011 7:21 pm    Předmět: Citovat

Jitt napsal:
Meritka: Ja to "varim" v mikrovlnce po cca dvaceti sekundach v porcelanovem kalisku na vajicka ... ccla lzice a pul (polevkova) mlika a tak nejak od oka zelatiny.

Nejdriv nahreju to mliko (cca 30-45 sekund na plny vykon), pak do toho sypnu tu zelatinu (pouzivam Labetu, klasickou cirou) odhadem tak pul kavove lzicky ... pak to tou lzickou zkousim rozmichat v tom kalisku, otiram o steny a az to moc "oslizne" ten drcek, seskrabnu ho prstem do toho mlika a zase vratim do mikrovlnky a po cca 15ti sekundach zase ohrivam a promichavam, dokud se nerozpusti (ale tak, aby mi to mliko nevyvrelo). Nakonec, az se mi to z drtive vetsiny podari rozpustit, tak s tim zabehnu do koupelny, po ceste to trochu zchladne a matlam Smile

Funguje to skvele, obcas se az divim, co mam na vlastnim obliceji :X

Nenatiram jen jednu vrstvu, ale klidne tri, ctyri, jak to postupne behem matlani "tuhne" a zalepuju tak ty diry, kde se to predtim nechytlo .. .nakonce to jde vsechno krasne najednou sundat Smile akorat si clovek pripada jak vajickova tlacenka, kdyz to tuhne Very Happy (cca dvacet minut/pul hodiny to nechavam)



tak to musim rozhodopádně zkusit!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: po březen 11, 2013 10:46 pm    Předmět: Citovat

Zkoušela jste některá hydrofilní odličovací oleje od Saloosu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: út březen 12, 2013 7:24 am    Předmět: Citovat

Harik napsal:
Zkoušela jste některá hydrofilní odličovací oleje od Saloosu?


Zkoušela jsem růžové dřevo, ale moc mi to nevonělo. Ale líbí se mi a voní mi levandule (akorát že to je sprchový olej). Upřímně řečeno nevím, jaký je rozdíl mezi odličovacím a sprchovým, když složení mají oba úplně stejné.

Hydrof. odlič. olej:
Složení: Olej lisovaný za studena bio slunečnice. Esenciální olej růžové dřevo. PEG-40 sorbitan peroleate, laureth-4, lecitin. Vitamíny A, E, F

Sprchový olej:
Složení: Olej lisovaný za studena bio slunečnice. Esenciální olej levandule extra. PEG-40 sorbitan peroleate, laureth-4, lecitin. Vitamíny A, E, F.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: út březen 12, 2013 8:48 am    Předmět: Citovat

Harik napsal:
Zkoušela jste některá hydrofilní odličovací oleje od Saloosu?


Mám takový pocit, že se o nich diskutovali přímo ve vlákně "Saloos", snad se nepletu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: út březen 12, 2013 8:52 am    Předmět: Citovat

Housenka napsal:
Zkoušela jsem růžové dřevo, ale moc mi to nevonělo. Ale líbí se mi a voní mi levandule (akorát že to je sprchový olej). Upřímně řečeno nevím, jaký je rozdíl mezi odličovacím a sprchovým, když složení mají oba úplně stejné.

Hydrof. odlič. olej:
Složení: Olej lisovaný za studena bio slunečnice. Esenciální olej růžové dřevo. PEG-40 sorbitan peroleate, laureth-4, lecitin. Vitamíny A, E, F

Sprchový olej:
Složení: Olej lisovaný za studena bio slunečnice. Esenciální olej levandule extra. PEG-40 sorbitan peroleate, laureth-4, lecitin. Vitamíny A, E, F.


wow, no fakt Confused a sprchový olej vyjde samohzřejmě levněji. To teda pěkně klamou zákazníky Shocked

edit: Aha, tak ne. Základní balení sprchového oleje je 125 ml a stojí 109,- a 50 ml odličovacího 70,-. Každopádně cena za půl litru? Spchový olej 381,- a půl litru odličováku 333,- Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ivanka.i
161-320
161-320


Založen: 11.9.2008
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: út březen 12, 2013 9:48 am    Předmět: Citovat

Rovnake zlozky v rovnakom poradi este neznamena, ze su tie pripravky uplne rovnake. Aj pri zachovani poradia od najviac zastupenej zlozky po najmenej sa da s pomermi tych zloziek hybat. Ak si dobre pamatam z receptov na domacu telovu kozmetiku, do pripravkov na telo sa dava mensi podiel esencialnych olejov napriklad preto, ze clovek toho sa seba naniesie v jednej davke viac.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zyrriel
161-320
161-320


Založen: 5.6.2009
Příspěvky: 212

PříspěvekZaslal: po duben 08, 2013 2:30 pm    Předmět: Citovat

Nechcelo sa mi veriť, že olej odlíči pleť bez toho, aby zostala mastná a dnes som sa presvedčila, že je to mega a začnem to praktizovať asi aj každý večer. Dala som na vlhký vatový tampón olivový olej a jemne trela po pokožke, keď som videla, že je už špinavý, zobrala ďalší, atď. Vôbec sa nelesknem, úplne cítim, ako pleti teraz nič nechýba a je hladká a jemná.
Nemáte tip na olej, ktorý je na mastnejšiu pleť vhodnejší? Viem, že tea tree je na to vhodný, ale neviem o tom, že by sa dal zohnať čistý za dobrú cenu.. Či je dobré kúpiť si to drobné 10 ml balenie a zmiešať to s iným olejom, aj tým olivovým? Rozmýšľala som aj nad odličovacími olejmi od Salosu, ale tie obsahujú aj PEG a to si nemienim dávať dobrovoľne na tvár, ešte k tomu, keď je to označené za prírodnú kozmetiku..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: po duben 08, 2013 6:02 pm    Předmět: Citovat

Tea tree olej hlavne fakt hodne vysusuje, jinak za dobrou cenu ho maji v DM: 30ml za cca 99 korun, levnejsi jsem snad jeste nevidela a je srovnatelny s tema z lekarny (mam zkusenosti s obojima, dokonce mam dojem ze ten DMkovy je lepsi, lepe funguje a vice vysusuje).

Primo olej na mastnou plet nevim, ale asi neco hodne lehkeho. Hroznovy, merunkovy, mandlovy nebo takovy podobny ... sama to ale ozkousene nemam (resp muj gesicht a oleje se nemaji radi).
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: po duben 08, 2013 6:12 pm    Předmět: Citovat

Já odličuju buď odličovacím olejem od Saloos, mám teď růžovej, ale dřív jsem měla ylang ylang a ten mi seděl asi víc, nebo kokosákem Smile Pleť jsem opláchla vodou, prostě co se dalo a pak krouživejma pohybama prstama masírovala tím kokosákem, pak jsem vzala tamponek a celý si to z obličeje setřela. Pak jsem jen trochu opláchla vodou a lehce osušila, už jsem nemusela mazat krémem Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.