Architektura, památky a tak podobně
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=eb4502b7d60a1d025dbb7357d7323d96Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: po únor 26, 2007 8:05 pm    Předmět: Citovat

Ha, architektura. Danielka ten chlad a neosobitost moderních domů vystihla přesně. Bohužel jich většina nemá duši. Zato já, já bydlím v něčem nááádherném!V celém našem městě ani v celém státě není krásnějšího domu nad NÁŠ dům! Je z roku 1920, nádherná prvorepubliková vila se zahradou a pohnutým osudem, byť poněkud zchátralá. Máme vysoké štukové stropy a halu obloženou černým dřevem jako hrobku. I sloupkové zábradlí! Ten dům je moje velká láska a můj životní cíl je dát ho do pořádku a udržet stále tak krásný jako je ted. Very Happy
Návrat nahoru
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: po únor 26, 2007 8:48 pm    Předmět: Re: Architektura, památky a tak podobně Citovat

Daniela napsal:
Co ale nemám ráda, je takováto architektura ...
http://www.archiweb.cz/buildings.php?type=19&action=show&id=648


Toť hrůza... Takové hezké stromy a oni mezi ně dají krychli Sad Jediný trochu zajímavý prvek je to schodiště (ale nikoliv zábradlí) - jenže je hádám, že po pár měsících používání na něj začne majitel dost nadávat.
A ta druhá stavba - darmo mluvit. Brrr.

Daniela napsal:
A vůbec, jedna z věcí, která mi vadí na velké části moderní architektury, je studenost, neosobnost...


A není to tím, že je taková i dnešní společnost? Studená, neosobní...
Hnusný vnější vzhled pak může být způsoben tím, že lidé jsou buď v práci či prostě pryč, nebo uvnitř domu. Nic mezi. Buď pryč nebo u televize. Takže je jim jedno, jak dům vypadá zvenku. A žeby jim záleželo na tom, že se na něj musí dívat i jiný? Sotva.
Brr...


Daniela napsal:
...jakási chladná estetika, která nebere ohled na pocity uživatele.


Bere. Ale JEN na pocity uživatele. Nikoliv těch nebožáků, kteří náhodou jdou kolem a musí se na to dívat Sad

Daniela napsal:
Podnikatelské baroko je humus...


Na některé umírněnější kousky se i dá dívat, ačkoliv kousek od nás v Praze máme ve staré domkové zástavbě jeden nový "kus", na který se dívat nedá. Ovšem pořád lepší než ty krychle. Alespoň je o čem diskutovat - zato na krychli prostě není nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: po únor 26, 2007 9:58 pm    Předmět: Citovat

To Fairy: miluju zchátralé prvorepublikové vily! Cool Hlavně takové, kde se ještě zachovalo to táflování, dveře, okna, dlaždice, vana a ve sklepě kotel...Jestli to chceš opravit do původního stavu, jsi můj člověk Smile

Jedna pěkná, už opravená, je tady: http://www.mullerovavila.cz/pruvodce.html

To Vlkůň: zajímavé, a nejspíš i pravdivé postřehy.

citace:
A není to tím, že je taková i dnešní společnost? Studená, neosobní...
Hnusný vnější vzhled pak může být způsoben tím, že lidé jsou buď v práci či prostě pryč, nebo uvnitř domu. Nic mezi. Buď pryč nebo u televize. Takže je jim jedno, jak dům vypadá zvenku. A žeby jim záleželo na tom, že se na něj musí dívat i jiný? Sotva.


Ale oni si ti tvůrci nemyslí, že je zvenku hnusný, naopak Smile
U těch řadových domů si ale moc nedokážu představit pobyt na zahrádce. Časem tam nepochybně vyrostou rozličné plůtky a možná se někdo pokusí vysadit i živý plot, aby měl trochu soukromí...

citace:
Na některé umírněnější kousky se i dá dívat, ačkoliv kousek od nás v Praze máme ve staré domkové zástavbě jeden nový "kus", na který se dívat nedá. Ovšem pořád lepší než ty krychle. Alespoň je o čem diskutovat - zato na krychli prostě není nic.


To by ses divil, jak zaníceně a dlouze dokážou architekti debatovat o té krychli Smile I když, najdou se i pěkné krychle - viz odkaz výše (ovšem, ta je z 30. let).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kopretina
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.6.2006
Příspěvky: 765
Bydliště: Plze??

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 11:01 am    Předmět: Citovat

Danielko,ty odkazy co jsi dávala nahoře.....v takové krabici bych tedy žít nechtěla...já sním,že si jednou opravím nějaký malý statek nebo prostě venkovské stavení....hlavně žádné krabice..brrr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 11:56 am    Předmět: Citovat

Taky nechápu, že v tom chtějí žít...proti gustu ovšem žádný dišputát. Wink
Pravda je, že někteří lidé nevnímají, v čem bydlí, a je jim to vlastně jedno. Jeden můj známý v paneláku si tam ani nedal závěsy na okna, vypadalo to jako holobyt, a jemu to prostě je JEDNO. Ale zase mu není jedno, co má za počítač a mobil, což je zase jedno mně Very Happy

Já bych v novém domě žít nechtěla. Dokážu si sice i představit, že bych si ho vyprojektovala na míru, že by v něm bylo dobře, ale v tom případě by asi byl hodně podobný strému domu...a to už je lepší si rovnou koupit ten starý Smile Tam taky na člověka čeká plno překvapení, když se do toho kopne. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 12:29 pm    Předmět: Citovat

Danielo, to v tom odkazu je proti našemu domu hotová moderna! Laughing Jéjej, budeš s námi spolupracovat na rekonstrukci? Máme ve sklepě nejen kotel, ale i klenby, pravé vězení s těžkými dveřmi a také jednu zazděnou místnost... Wink
Návrat nahoru
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 12:57 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
Taky nechápu, že v tom chtějí žít...proti gustu ovšem žádný dišputát. Wink
Pravda je, že někteří lidé nevnímají, v čem bydlí, a je jim to vlastně jedno. Jeden můj známý v paneláku si tam ani nedal závěsy na okna, vypadalo to jako holobyt, a jemu to prostě je JEDNO. Ale zase mu není jedno, co má za počítač a mobil, což je zase jedno mně Very Happy

Já bych v novém domě žít nechtěla. Dokážu si sice i představit, že bych si ho vyprojektovala na míru, že by v něm bylo dobře, ale v tom případě by asi byl hodně podobný strému domu...a to už je lepší si rovnou koupit ten starý Smile Tam taky na člověka čeká plno překvapení, když se do toho kopne. Wink


Já bych si dovolila trošku oponovat. Ono totiž nejde jenom o to, co lidé chtějí, ale zejména v případě bydlení o to, nač mají. My bydlíme v pronájmu o rozměru 20 m2 Crying or Very sad a v příštích letech rozhodně nemáme vyhlídku na něco lepšího, takže bych třeba brala i tu krabici, aspoň kdyby byla o něco větší a měla zahradu Embarassed Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 2:28 pm    Předmět: Citovat

Nedávno jsem zas koukala do nějakého realitního časopisu a polívala mě hrůza z těch dnešních novostaveb. Mně se hrozně líbí stará brněnská zástavba a doufám, že se mi jednou poštěstí bydlet v takovém bytě, ale teď se zrovna prodávají spíš ty novostavby. To už je mi milejší panelák - ten si aspoň na nic nehraje, každý ví, že je to hnusné, ale když holt člověk nemá na nic lepšího, koupí si byt v paneláku. Ale to, co se dneska staví, jsou paneláky, které se tváří, že jsou něco lepšího, tudíž jsou i dražší Sad A ještě se ta developerská firma kasá, jaké že to krásné domy postavila.
No a o satelitních městečkách snad ani nemá cenu tady psát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
catenata
81-160
81-160


Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 157
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 2:56 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
To Catenata a Day:
Když v tom domě bydlí víc rodin, tak se bez pořádného schodiště asi neobejde, ne? Wink


My tu bydlíme dvě - já a babička - já (a dva psi - každý asi 50Kg živé váhy) dole a babča nahoře. Schodiště je zaskládané knihovnami, skříněmi (nikam jinam se to už nevejde) a k půdě i krabicemi se starým oblečením. Kytky tam mít taky nemůžu, protože (i kdyby na ně bylo místo) by mi je psi zničili, stejně jako jakoukoliv výzdobu a věci na "zůtulnění". Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 4:11 pm    Předmět: Citovat

To Klarusa: za stejné peníze jeden architekt navrhne krabici a jiný architekt pěkný nekrabicoidní dům Smile

A panelák? Pokud to není zrovna s výhledem na Šárecké údolí, tak je to hrůza, děs. Lidé si ani neuvědomují, jak špatný vliv to má na jejich psychiku (a na psychiku jejich dětí, které tam vyrůstají). Některé nově postavené obytné komplexy nejsou o nic lepší.
Už jsem někde psala, že bych radši bydlela v nějaké staré chajdě s kamny na uhlí, kde by se voda ohřívala v hrnci na plotně, než v paneláku. Ale asi jsem extrém... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.