Architektura, památky a tak podobně
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=989434819d62c96b980cd62bba5bfdcaZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 4:40 pm    Předmět: Citovat

Já v paneláku vyrůstala. Velké plus bylo, že to bylo malé sídlišťátko a kolem stromy, tráva, hřiště, dokonce kopec na sáňkování.Všichni se tam vzájemně znali. Vypadalo to tam moc pěkně, jenže k srdci mi to nepřirostlo,mnohem líp se cítím na vesnice , v baráku (byť starém a nepříliš praktickém).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 4:45 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
To Klarusa: za stejné peníze jeden architekt navrhne krabici a jiný architekt pěkný nekrabicoidní dům Smile

A panelák? Pokud to není zrovna s výhledem na Šárecké údolí, tak je to hrůza, děs. Lidé si ani neuvědomují, jak špatný vliv to má na jejich psychiku (a na psychiku jejich dětí, které tam vyrůstají). Některé nově postavené obytné komplexy nejsou o nic lepší.
Už jsem někde psala, že bych radši bydlela v nějaké staré chajdě s kamny na uhlí, kde by se voda ohřívala v hrnci na plotně, než v paneláku. Ale asi jsem extrém... Wink


No, bohužel nejde jen o návrh od architekta, ale taky o realizaci. Svého času (ještě než jsme zjistili, že je to stejně mimo naše fin. možnosti) jsme se o to celkem zajímali a domy většinou onoho typu krabice měly nesrovnatelně nižší náklady na stavbu než klasické domy z tradičních materiálů Crying or Very sad Jasně, že bych si taky radši vybrala nějakou krásnou vilu, která má opravdu "ducha", ale o tom si jaksi můžu nechat akorát tak zdát Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 4:46 pm    Předmět: Citovat

[quote="dana"] Mně se hrozně líbí stará brněnská zástavba a doufám, že se mi jednou poštěstí bydlet v takovém bytě, ale teď se zrovna prodávají spíš ty novostavby. To už je mi milejší panelák - ten si aspoň na nic nehraje, každý ví, že je to hnusné, ale když holt člověk nemá na nic lepšího, koupí si byt v paneláku.

..nedávno jsem jela z Brna, přes Lesnou směr Útěchov- tam vyrostlo nějaké satelitní městečko, nebo jak se to správně nazývá - představa, že bych se stala obyvatelkou něčeho takového je úplná noční můra! Taky to vypadá, že se majitelé vzájemně štychují, kdo má větší bazén, svítivější omítku, kýčovitější sošku na zahradě a čí fontánka chrlí do větší výšky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 5:08 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
No, bohužel nejde jen o návrh od architekta, ale taky o realizaci. Svého času (ještě než jsme zjistili, že je to stejně mimo naše fin. možnosti) jsme se o to celkem zajímali a domy většinou onoho typu krabice měly nesrovnatelně nižší náklady na stavbu než klasické domy z tradičních materiálů Crying or Very sad Jasně, že bych si taky radši vybrala nějakou krásnou vilu, která má opravdu "ducha", ale o tom si jaksi můžu nechat akorát tak zdát Crying or Very sad


Já jsem to myslela včetně realizace. Krabicový hnusák nemusí být vždycky ta nejlevnější možnost. Jeden můj kolega třeba staví dřevěné domy - kupodivu je to dost levné, taky rychlé, a vypadají pěkně.

Třeba u rekonstrukcí památek je taková pověra, že když se to udělá přesně podle požadavků památkářů, tak je to daleko dražší. Jenomže ono to tak většinou není. Lidi to leckdy opravují zbytečně radikálně, vyhazují i to, co nemusejí, takže je to nakonec vyjde dráž, než "jenom" restaurování. Třeba často slyším: my bychom tam dali dřevěná okna, ale jsou dražší, než plastová. A přitom taková truhlářská replika obyčejného okna z 19. století je leckdy levnější než nějaké to plastové okno nebo eurookno.

citace:
Danielo, to v tom odkazu je proti našemu domu hotová moderna! Jéjej, budeš s námi spolupracovat na rekonstrukci? Máme ve sklepě nejen kotel, ale i klenby, pravé vězení s těžkými dveřmi a také jednu zazděnou místnost...


Fairy, máš pravdu, Müllerova vila, to už je opravdu moderna. Starší se mi líbí ještě víc, ale nemám zrovna žádný odkaz:-) Spolupráce - proč ne?Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 11:50 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:

A panelák? Pokud to není zrovna s výhledem na Šárecké údolí, tak je to hrůza, děs. Lidé si ani neuvědomují, jak špatný vliv to má na jejich psychiku (a na psychiku jejich dětí, které tam vyrůstají). Ale asi jsem extrém... Wink


Nejsi. Já se také paneláků odjakživa děsím a naprosto souhlasím s tím, že to má zhoubný vliv na psychiku. Naštěstí jsem ještě nikdy v žádném nemusela bydlet.Ale kdybych náhodou někdy byla tak na dně, že byh neměla na náš dům, tak raději také půjdu do nějaké vísky do staré chalupy než do paneláku! V tomto jsme, Dany, zdá se zcela na jedné vlně.
Návrat nahoru
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 7:37 am    Předmět: Citovat

citace:
Fairy, máš pravdu, Müllerova vila, to už je opravdu moderna. Smile


ta se mi třeba dost líbí....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 10:23 am    Předmět: Citovat

Jeden můj bývalý přítel bydlel v paneláku, občas jsem tam pobývala, a bylo to hrozný. Od počmáranýh omlácených chodeb a výtahu (jednou jsem odtamtud vysvobozovala nějakého pána, zasekl se tam a byl tam už asi tři hodiny, lidi chodili domů po schodech a nevšímali si ho) přes hrozné akustické a tepelné podmínky po hnusné okolí...ble. Never more Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 12:55 pm    Předmět: Citovat

catenata napsal:
Daniela napsal:
To Catenata a Day:
Když v tom domě bydlí víc rodin, tak se bez pořádného schodiště asi neobejde, ne? Wink


My tu bydlíme dvě - já a babička - já (a dva psi - každý asi 50Kg živé váhy) dole a babča nahoře. Schodiště je zaskládané knihovnami, skříněmi (nikam jinam se to už nevejde) a k půdě i krabicemi se starým oblečením. Kytky tam mít taky nemůžu, protože (i kdyby na ně bylo místo) by mi je psi zničili, stejně jako jakoukoliv výzdobu a věci na "zůtulnění". Rolling Eyes


A v tom našem bydlí 2 psi a mí rodičeSmile A není to nějak velký barák pro víc rodin. Prostě se jen tenkrát taková masivní schodiště dělala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 3:06 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
Jeden můj bývalý přítel bydlel v paneláku, občas jsem tam pobývala, a bylo to hrozný. Od počmáranýh omlácených chodeb a výtahu (jednou jsem odtamtud vysvobozovala nějakého pána, zasekl se tam a byl tam už asi tři hodiny, lidi chodili domů po schodech a nevšímali si ho) přes hrozné akustické a tepelné podmínky po hnusné okolí...ble. Never more Smile


Všichni chlapi, se kterými jsem kdy chodila, bydleli od dětství v paneláku...Včetně Vlkoně. Takže jsem měla tu pochybnou čest poznat mnoho paneláků. Všechny byly ošklivé, obklopené stejně ohavnými "dvojčaty", všechny malé a klaustrofobní, vždycky tam bylo málo místa. Prostě taková police na lidi bez duše, osobnosti, historie a krásy. Věřím, že neblahý vliv takového prostředí má na svědomí hodně patopsychologických stavů. Confused Hlavně ta davovost, stádnost v tom nepěkném prostředí. Brr!
Návrat nahoru
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 8:38 pm    Předmět: Citovat

Fairy napsal:
Takže jsem měla tu pochybnou čest poznat mnoho paneláků. Všechny byly ošklivé, obklopené stejně ohavnými "dvojčaty", všechny malé a klaustrofobní, vždycky tam bylo málo místa. Prostě taková police na lidi bez duše, osobnosti, historie a krásy. Věřím, že neblahý vliv takového prostředí má na svědomí hodně patopsychologických stavů. Confused Hlavně ta davovost, stádnost v tom nepěkném prostředí. Brr!



Bože Fairy, já v paneláku vyrůstala(jak už jsem psala výš, bylo to jedno z mimořádně povedených sídlišť). A co si mám přesně představit pod pojmem patopsychologický stav? Jestli tim třeba netrpím Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.