Architektura, památky a tak podobně
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=3f7247726c4b9ce9bf6309f00c3fc3c5Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lucifer
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 16.11.2006
Příspěvky: 624

PříspěvekZaslal: po březen 12, 2007 10:23 pm    Předmět: Citovat

Danielo: Ano, samozřejmě. Paříž má historické jádro 4× menší <- edit: ne nemá, spletl jsem se. Určitě je Praha jedinečná, ale novátorství tu musí být. Moderní architekturu Praha nutně potřebuje a nejedná se jenom o mrakodrapy. Kolem Prahy věnec mrakodrapů nikdy nebude, ale pokud bude mimo centrum v ne moc hezké čtvrti moderní mrakodrap, tak proč ne? Praha se podle mě musí rozvíjet.
Co bychom tu teda měli stavět? Tradiční budovy z tradičních materiálů? To by podle mě byla škoda, protože by se Praha už nikdy nestala centrem, jakým byla za baroka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: po březen 12, 2007 10:45 pm    Předmět: Citovat

A proč bychom ěmli pořád Prahu přistavovat! Vždyť už je to hotová megapolis a my přece máme i spoustu jiných krásných historických měst ke spokojenému životu! Všichni nemusí bydlet v Praze. I tak je už příliš velká, přelidněná, špinavá a je tam hrozně draho!
Návrat nahoru
Lucifer
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 16.11.2006
Příspěvky: 624

PříspěvekZaslal: po březen 12, 2007 10:53 pm    Předmět: Citovat

Fairy napsal:
A proč bychom ěmli pořád Prahu přistavovat! Vždyť už je to hotová megapolis a my přece máme i spoustu jiných krásných historických měst ke spokojenému životu! Všichni nemusí bydlet v Praze. I tak je už příliš velká, přelidněná, špinavá a je tam hrozně draho!

Fairy, takhle to nefunguje - všechny velká města se rozšiřují. To je základní potřeba. Navíc se lidé stěhují z venkova do velkých měst... proč? Práce. Asi je to dráž, ale jsou tu také bezkonkurenční platy. Nicméně případ Prahy není v růstu počtu obyvatelstva - to roste za Prahou (viz mé město), ale s tím, že tu sídlí nové a nové firmy apod.
Navíc žádná megalopolis - vezmi si Le Grand Paris... to je megalopolis a to bude i Praha. A o přelidněnosti se hovořit také nedá... v Paříži je desetkrát větší hustota obyvatel - na 4×menším území, 2×víc lidí.
Město roste, vždy rostlo a vždy poroste.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: po březen 12, 2007 11:00 pm    Předmět: Citovat

To bohužel ano, máš pravdu, ale já bych ho už nezvětšovala. A krom toho je v posleních letech spíš trend odcházet z měst na venkov. Plno lidí už má té přelidněnosti, hluku a špíny plné zuby a chce klid a d Prahy kdyžtak jen dojíždět za prací. Vůbec se nedivím, já bych tam nebydlela ani za nic. Už ty davy v metru! Brr!
Návrat nahoru
Lucifer
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 16.11.2006
Příspěvky: 624

PříspěvekZaslal: po březen 12, 2007 11:15 pm    Předmět: Citovat

No ano. Lidé se stěhují do aglomerace - tam je teď ohromný boom ve stavebnictví... ruší se pole - staví se obytná zástavba, developeři se můžou roztrhnout... a přesně tato předměstí v budoucnu Praha pohltí - v těchto vesničkách se Praha rozšiřuje nejvíce. Je to pohodlný život.
Asi takhle... já mám kousek od domu lesík, přírodu, kostelík a pomocí MHD se za necelých 15 minut dostanu do centra Prahy. Smile To je přeci pohodlné. Smile
Já bych zase nemohl bydlet někde mimo metropolitní aglomeraci... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: po březen 12, 2007 11:31 pm    Předmět: Citovat

Fairy napsal:
...ale já bych ho už nezvětšovala...


Jenže fakt prostě je, že se zvětšovat bude - to nelze změnit. Takže jediná smysluplná diskuse je "jak", ne "zda."

Fairy napsal:
A krom toho je v posleních letech spíš trend odcházet z měst na venkov.


No nevím... já bych satelitní "městečka" za venkov neoznačoval. Skutečný venkov se naopak dál vylidňuje, neb tam není práce, a ta, která je, je mizerně placená.

Fairy napsal:
Plno lidí už má té přelidněnosti, hluku a špíny plné zuby a chce klid a do Prahy kdyžtak jen dojíždět za prací. Vůbec se nedivím, já bych tam nebydlela ani za nic. Už ty davy v metru! Brr!


Ehm... a není náhodou velká část těch davů v metru (v autobusech, na silnicích...) tvořena právě těmi dojíždějícími? Zde zase není řešením utéci, ale zkvalitnit hromadnou dopravu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2007 8:36 am    Předmět: Citovat

Co říkáte na tohle? http://www.tyden.cz/fotogalerie/jak-mohla-vypadat-narodni-knihovna/
Tedy mi do toho v podstatě nic není, neboť nejsem z Prahy, ale docela jsem se lekla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2007 9:59 am    Předmět: Citovat

dana napsal:
Co říkáte na tohle? http://www.tyden.cz/fotogalerie/jak-mohla-vypadat-narodni-knihovna/
Tedy mi do toho v podstatě nic není, neboť nejsem z Prahy, ale docela jsem se lekla.


Danko, to nic, jen si zvykej, bude ještě hůře.... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2007 11:16 am    Předmět: Citovat

Dani, o tom už tu někde byla řeč. Mně se některé ty návrhy líbí, ale dala bych je někam jinam - na té Letné to trochu poškozuje panorama Hradčan. Zde je například něco o stanovisku Klubu za starou Prahu, které celkem dobře vystihuje situaci.

Lucifer: nemám nic proti moderní architektuře v novějších pražských čtvrtích (když to nebude tak vysoké, aby to ovlivňovalo panorama).

Fairy: bohužel, kolem Prahy se stavět bude. Řešení by bylo, kdyby příslušní vlastníci pozemků a investoři nechávali zpracovávat kvalitní urbanistické studie území, které chtějí zastavět, aby to bylo trochu smysluplné. To ale dělá málokdo (především u těch satelitních obytných čtvrtí - tam to jen rozparcelují a prodají a nějaký urbanismus je nezajímá). Zatím po té větší kvalitě jaksi bohužel není poptávka:(
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2007 11:35 am    Předmět: Citovat

Lucifer napsal:
Fairy napsal:
A proč bychom ěmli pořád Prahu přistavovat! Vždyť už je to hotová megapolis a my přece máme i spoustu jiných krásných historických měst ke spokojenému životu! Všichni nemusí bydlet v Praze. I tak je už příliš velká, přelidněná, špinavá a je tam hrozně draho!

Fairy, takhle to nefunguje - všechny velká města se rozšiřují. To je základní potřeba. Navíc se lidé stěhují z venkova do velkých měst... proč? Práce. Asi je to dráž, ale jsou tu také bezkonkurenční platy. Nicméně případ Prahy není v růstu počtu obyvatelstva - to roste za Prahou (viz mé město), ale s tím, že tu sídlí nové a nové firmy apod.
Navíc žádná megalopolis - vezmi si Le Grand Paris... to je megalopolis a to bude i Praha. A o přelidněnosti se hovořit také nedá... v Paříži je desetkrát větší hustota obyvatel - na 4×menším území, 2×víc lidí.
Město roste, vždy rostlo a vždy poroste.


To právě považuju za velice nezdravý trend, že se středy měst zaplňují jen kancelářemi a lidé tam jezdí jen za prací, možná ještě za zábavou, za městem pak zase bují obytné čtvrti, přes den mrtvé, kam se zase jezdí jenom vyspat... Confused Ale takhle podle mě nevypadá opravdový městský život...to jsou jen dvě nepropojené zmrzačené formy... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.