Quo vadis aneb Kratkevlasy.cz? (uzavřeno)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Otázky k serveru a oznámení o novinkách
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=1db7e9414fcb4dba62c9ae94127612cfZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: so říjen 16, 2010 7:28 pm    Předmět: Citovat

Meadow napsal:
A rozumím tomu dobře, že by do toho pod-fóra měli přístup jen ti s příslušnou délkou? A co by se tam řešilo, co by se nemohlo řešit i normálně ve fóru? Specifika vlasů pod pas? Já bohužel nějak nechápu přínos... Sorry. Embarassed Jak to, že uzavřená skupina "vyvolených" někde za zavřenými dveřmi o něčem diskutuje, má podpořit "normální smrtelníky", aby si nechali narůst dlouhý vlasy a neuvažovali/nediskutovali o stříhání?

Podle mě se to myslí jinak... ne elitářství, ale podpora a snaha dosáhnout cíle.
Třeba -"Cíl - vlasy do půl zad". A tam se lidi srotí a diskutujou a podporujou se Smile To by vůbec nebylo špatné, mít něco podobného tady. Nebo jiné vlákno - "Vlasový cíl=Pas". A tak. Prostě by tam chodili lidi, kteří toho chtějí dosáhnout, a společně by se motivovali.
Takže ne elitářství, ne specifika vlasů pod pas - to vlastně ani Meadow nevím, kdo by o tom vydržel delší dobu řečnit (jakože "mám vlasy do pasu"..Ale co? Co víc k tomu říct? To je o ničem. K ničemu to nevede).

Ale MOTIVACE (takové vlasy ještě nemám, ale něco pro to udělám) - to je něco jiného.
Za mě taková vlákna klidně ano. Smile
dodatek: a psát by tam samozřejmě mohl kdokoli, jen by bylo nejspíš žádoucí, aby se tam objevili lidi, jimž je vlákno určeno. Takže vlákno Chci vlasy do půlky zad by bylo hlavně pro lidi, co chtějí vlasy do půlky zad. Já se taky nebudu cpát do diskuse o stavbě letadýlek a modelů, když o tom vím kulový, že jo. - to byl jen příklad. Smile Ačkoli s vlasama je to složitější, každý kdo má hodně dlouhé vlasy už si ty předešlé délky, prošel..většinou, tak nevím jak by se to tam v těch jednotlivých vláknech udržovalo, ale snad by to nějak šlo.
A hlavně žádné zamykání, žádný omezený přístup pro dostatečně nevlasaté a podobně. Tomu nefandím.
Nevím jak to má ošéfované Britta a její vlasy XXL, ale stejně se mi to nepozdává.
Všechno otevřené.

Nicole napsal:
že nával lidí s chemicko/oškubaným životním stylem a filosofií jsem tu tedy zaznamenala dost značný.

Já ani ne. Ale pokud je do chemicko/oškubané skupiny automaticky zařazen někdo, kdo se barví chem. barvou (byť má dlouhé vlasy)no tak to je jasné...
A vůbec, všimla jsem si toho tady víckrát. "Jéé, ta má dlouhé vlasy. ALE barvené."
A podobné reakce.
Proč je barva (sedí li danému typu) tak srážená? A proč barvení hennou, byť je zdravější, ale taky nesedí každému, je tolerované?Jakože .."hmm, krásné vlasy, a barvené? Henou? =No paráda.
Barvené chem. barvou? =Tak to se mi nelíbí, přírodní by určitě byla hezčí!"
Nechápu.
Káťa napsal:
Já bych zase nechtěla, aby se DV staly ghettem pro extradlouhovlase co nenávidí nůžky, používá zásadně přírodní kosmetiku, nebarví, adt. I stříhání a barvení ke dlouhým vlasům patří. A trochu mi vadí, že je tady cítit takové trochu elitářství, vymezování vůči některým lidem a některému počínání.

Ano, souhlasím. Káťa to vystihla skvěle. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: ne říjen 17, 2010 8:19 am    Předmět: Citovat

Déscantes napsal:
Meadow napsal:
A rozumím tomu dobře, že by do toho pod-fóra měli přístup jen ti s příslušnou délkou? A co by se tam řešilo, co by se nemohlo řešit i normálně ve fóru? Specifika vlasů pod pas? Já bohužel nějak nechápu přínos... Sorry. Embarassed Jak to, že uzavřená skupina "vyvolených" někde za zavřenými dveřmi o něčem diskutuje, má podpořit "normální smrtelníky", aby si nechali narůst dlouhý vlasy a neuvažovali/nediskutovali o stříhání?

Podle mě se to myslí jinak... ne elitářství, ale podpora a snaha dosáhnout cíle.
Třeba -"Cíl - vlasy do půl zad". A tam se lidi srotí a diskutujou a podporujou se Smile To by vůbec nebylo špatné, mít něco podobného tady. Nebo jiné vlákno - "Vlasový cíl=Pas". A tak. Prostě by tam chodili lidi, kteří toho chtějí dosáhnout, a společně by se motivovali.
Takže ne elitářství, ne specifika vlasů pod pas - to vlastně ani Meadow nevím, kdo by o tom vydržel delší dobu řečnit (jakože "mám vlasy do pasu"..Ale co? Co víc k tomu říct? To je o ničem. K ničemu to nevede).

Ale MOTIVACE (takové vlasy ještě nemám, ale něco pro to udělám) - to je něco jiného.
Za mě taková vlákna klidně ano. Smile
dodatek: a psát by tam samozřejmě mohl kdokoli, jen by bylo nejspíš žádoucí, aby se tam objevili lidi, jimž je vlákno určeno. Takže vlákno Chci vlasy do půlky zad by bylo hlavně pro lidi, co chtějí vlasy do půlky zad. Já se taky nebudu cpát do diskuse o stavbě letadýlek a modelů, když o tom vím kulový, že jo. - to byl jen příklad. Smile Ačkoli s vlasama je to složitější, každý kdo má hodně dlouhé vlasy už si ty předešlé délky, prošel..většinou, tak nevím jak by se to tam v těch jednotlivých vláknech udržovalo, ale snad by to nějak šlo.
A hlavně žádné zamykání, žádný omezený přístup pro dostatečně nevlasaté a podobně. Tomu nefandím.
Nevím jak to má ošéfované Britta a její vlasy XXL, ale stejně se mi to nepozdává.
Všechno otevřené.

No, já bych řekla, že to s tou otevřeností vidím velmi podobně, ale jaksi nemám úplně jasno o tom, co vlastně Aha myslel tím pod-fórem. Já to pochopila jako že by to fungovalo jako něco jako Rada Starších, moderátoři či strážci témat (což jsou služební pod-fóra - nebo aspoň tak chápu význam slova pod-fórum...), do nichž nečlen přístup nemá. To je myslím rozdílná věc než vlákno. S vlákny, kde by se lidi podporovali, souhlasím, ale můžeme si je přece založit sami už teď (tak jako existuje třeba vlákno nestříhačů, hubnoucích,...), na to není potřeba jakýchkoli zásahů admina...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: čt říjen 21, 2010 7:55 pm    Předmět: Citovat

Hanča napsal:


nějak se z dlouhých vlasů u dlouhovlasatců stává trošinku fanatismus...

Pravda... ať si na hlavě má každej co chce, mě zajímá, co tam mám já. I když u sposty zdejších členů bych zuřila, kdyby se chtěli ostříhat Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: čt říjen 21, 2010 7:55 pm    Předmět: Citovat

Hanča: Souhlasím, v podstatě to psala i Taru... taky se mi to začíná trochu zajídat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: čt říjen 21, 2010 8:00 pm    Předmět: Citovat

jo, to jsem zapomněla dopsat, že souhlasím s Taru..Smile

jasně, spousta členek by ode mě dostala vynadáno, kdyby se nechaly ostříhat, ale je to jejich hlava..

k původní myšlence.. prostě mi tu přijde, že se tu začíná rozdělovat na některé, co opovrhují krátkýma vlasama.. možná přeháním a možná je to můj blbej pocit, ale nevím no.. docela mi to vadí..

možná se to spíš hodí do "Kam kráčíš"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: čt říjen 21, 2010 8:30 pm    Předmět: Citovat

Podle mého názoru je naprosto logické, že na webu s názvem Dlouhé vlasy se budou scházet lidé, kteří mají dlouhé vlasy rádi a někdy je i bezmezně milují. Takže mi snaha o politickou korektnost za každou cenu připadá trošku legrační.
To je jakoby se lidi na webu o latexu omlouvali těm, kterým latex smrdí, připadá úchylný nebo na něj nedejbože mají alergii Laughing Laughing

A abych přidala poznatek o těch důvodech, proč muži nosí dlouhé vlasy: bratr nedávno pravil, že mu to nemám moc stříhat, aby si ještě stačil užít dlouhé vlasy. (Pomalu ho totiž začínají opouštět, srabi Evil or Very Mad )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Taru
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 6.1.2009
Příspěvky: 2298

PříspěvekZaslal: čt říjen 21, 2010 8:52 pm    Předmět: Citovat

Nicole napsal:
Podle mého názoru je naprosto logické, že na webu s názvem Dlouhé vlasy se budou scházet lidé, kteří mají dlouhé vlasy rádi a někdy je i bezmezně milují...


No, proč ne, ale žij a nech žít... Kritika lidí, co jdou z dlouhých na krátké, fóra, kam se vkládají fotky lidí, co o tom ani neví a opět jejich následná veselá kritika nebo některé reakce na zdejší členy, co pokrátili, z toho je mi už trochu blivno. Omlouvat se krátkovlasým za to, že já mám dlouhé by mě ani nenapadlo, stejně tak by mě ale nenapadlo je kritizovat a to je to, co mi tu vadí (docela trefně to vystihla Hanča - "...prostě mi tu přijde, že se tu začíná rozdělovat na některé, co opovrhují krátkýma vlasama...").
Možná jsem ignorant, ale mě, co se vlasů týká, opravdu zajímá jen to, co mám na hlavě já. Co si s vlasy dělají ostatní je mi u jisté tělní části. I kdyby tu šla na krátko ta nejvlasatější členka, tak je mi to skutečně, ale skutečně úplně jedno, neřekla bych na to ani popel a navrch mi do toho vůbec nic není.
No, abych to zkrátila, pro mě za vše mluví to, že Káťa přiznala ostřihání až po nějakých dvou měsících s tím, že se bála reakcí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: čt říjen 21, 2010 9:09 pm    Předmět: Citovat

Ovšem Káťa patří mezi lidi, kteří tu byli bráni jako nedostižné vzory a jakési ikony hodné obdivu. A pokud člověk, kterého za něco obdivuješ, obdivuhodnou vlastnost ztratí, asi z toho neskáčeš radostí. Možná, že to Káťa taky prozradila později kvůli reakcím, které zažila v běžném životě. A já ji naprosto chápu.
Samozřejmě, že bych sem taky neběžela radostně hlásat, že jsem to od půlky stehen šmikla někam na ramena (třeba). Stejně jako metalák nepůjde na metalové forum hlásat, že se právě obrátil na rapovou víru.
Myslím, že to téma se tu příliš démonizuje.

A taky bych řekla, že by bylo fajn tuhle část diskuze přehodit do Quo vadis. Nebo ne? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Taru
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 6.1.2009
Příspěvky: 2298

PříspěvekZaslal: čt říjen 21, 2010 9:28 pm    Předmět: Citovat

Nicole napsal:
Ovšem Káťa patří mezi lidi, kteří tu byli bráni jako nedostižné vzory a jakési ikony hodné obdivu. A pokud člověk, kterého za něco obdivuješ, obdivuhodnou vlastnost ztratí, asi z toho neskáčeš radostí...


Jenže vlasy nejsou vlastnost. Vlastnost by mě mrzela, to ano, dokážu člověka obdivovat pro vlastnost/i a pro to, jaký je, ale pro vlasy? To je pro mě prostě přehnané, nemůžu si pomoct.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: pá říjen 22, 2010 5:17 am    Předmět: Citovat

Taru napsal:

Jenže vlasy nejsou vlastnost. Vlastnost by mě mrzela, to ano, dokážu člověka obdivovat pro vlastnost/i a pro to, jaký je, ale pro vlasy? To je pro mě prostě přehnané, nemůžu si pomoct.


Jenže ty vlasy jsou symbol toho, čeho tady většina lidí chce dosáhnout. Takže když se ostříhají, lidi to můžou brát tak, jako kdyby jim vlastně přeneseně sebrali jejich vlastní cíl...
_________________
Swooping... is... bad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky! Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.