Vlasy postupně sestříhané - mám šanci na vlasy po pás?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=76240810f5dc5815f6465faa30c41be4Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Potřebujete / chcete také urychlit růst vlasů ?
Ano
94%
 94%  [ 17 ]
Ne
5%
 5%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 18

Autor Zpráva
SilkyJane
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 1.1.2010
Příspěvky: 1680

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2012 2:32 pm    Předmět: Citovat

Ono to není vždycky tak jednoduchý, jak se zdá... Moji kadeřnici jsem musela zase naopak na sestříhání a prostříhání ukecávat, trvalo to všecko asi půl hodiny, než mi to tak udělala.. K mé spokojenosti, já to tak mám ráda, teď jsem si to naposled udělala teda sama doma..

Vždy záleží člověk od člověka - jak kadeřnice, tak zákazník.. Tady na DV panuje proti kadeřnicím velká nechuť a chápu to, když prostě kadeřnice nepochopí nebo poslechne, tak je to děs.. Ale spoustu lidem kadeřnice dělají vlasy jak chtějí, nebo jsou rádi, že kadeřnice navrhne něco sama protože nemají představu..
A taky si myslím, že to vždyck záleží na vnímání situace.. Když se vám výsledek nelíbí, tak si vždycky "přikrášlíte" chtě nechtě situaci a kadeřnice se zdá pak třeba ještě horší než ve skutečnosti je..

Ad téma tohoto vlákna : Konečně jsem se zbavila veškerých depresí ohledně vlasů Smile A to tím, že jsem si je doma před zrcadlem prostě sestříhala po svém, dokud se mi to nelíbilo, a je to Smile Ať žije sestříhaná kudrnatá hříva Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Philogia
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 14.8.2011
Příspěvky: 613

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2012 3:00 pm    Předmět: Citovat

SilkyJane napsal:
(...) Vždy záleží člověk od člověka - jak kadeřnice, tak zákazník.. Tady na DV panuje proti kadeřnicím velká nechuť a chápu to, když prostě kadeřnice nepochopí nebo poslechne, tak je to děs.. Ale spoustu lidem kadeřnice dělají vlasy jak chtějí, nebo jsou rádi, že kadeřnice navrhne něco sama protože nemají představu.. (...)


Však já neříkám, že nemůže navrhnout něco nového, poradit, okomentovat a tak podobně. Ale tak, že si pak člověk SÁM řekne, co chce, a tak se to prostě UDĚLÁ. Když mi kadeřnice řekla, že na mém místě by si to tak o patnáct centimetrů zkrátila, protože se mi to bude líp nosit rozpuštěné, řekla jsem, že nechci, že jsem takhle spokojená. Tak mi střihla dva centimetry, které jsem chtěla. OK, beru, proč ne.

Když jsem ale jednou kadeřníkovi řekla, že chci tak tři centimetry, zajel mi nůžkami do vlasů a ustřihl tak třináct... Slušně jsem mu zopakovala, že chci tři centimetry a odpovědí mi byl úsměv a slova "Však uvidíte, ono se vám to bude líbit..." Nelíbilo a vlasy mi dorůstaly rok (a ten rok jsem vypadala z mého pohledu jako idiot). Už jsem k němu nikdy ani nepáchla, všechny známé jsem na nemilou příhodu upozornila a dávám si hodně velký pozor, ke komu půjdu.

V mém případě to není jen averze vůči kadeřnicím, ale vůči komukoli, kdo mi za mé peníze úmyslně dá něco jiného, než co požaduji. Když chci tři centimetry, není to třináct, když chci obyčejnou vanilkovou zmrzlinu, nechci na ní dostat jako bonus třešňovou polevu, a když si v restauraci objednám pomerančový džus, nechci do něj přilít vodku bez ohledu na to, jak chutná servírce připadá. Až budu chtít, aby za mě rozhodoval ten, kdo mou objednávku vyřizuje, řeknu mu to. Jinak jsem ale svéprávný dospělý člověk a je to MOJE volba.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2012 11:51 am    Předmět: Citovat

Zamyšlení k těm kadeřnicím a sestříhaným vlasům.
1. Troufám si tvrdit, že trochu setříhané vlasy v té klasické délce, jak to většina lidí nosí (někam k ramenům) je prostě slušivá a pěkná a sluší skoro každému - samozřejmě, někdo je typ na dlouhé vlasy, někdo na krátké, ale tahle délka + sestříhání většinou nikomu moc neškodí. Proto to kadeřnice rády dělají... Můj názor, nic víc. (jsou samozřejmě extrémy, které to nesnesou, ale mluví o "zlatém středu") A mluvím o pěkném, střízlivém sestříhání, ne zběsilém oškubu.

2. Když jdu ke kadeřnici a mám představu, tak je podle mě potřeba být důrazný, razantní, nekomprominí, na 100% vysvětlit situaci předem. Já např. vím, že když mě kadeřnice blbě ostříhala, tak to bylo spíš tím, že jsme si to dostatečně nevysvětlily předem. A dostatečně důrazně. Ač jsem tam šla jako zákazník, nedokázala jsem si dostatečně dupnout - moje chyba.
A můj názor je, že takových lidí bude víc než dost. + nějaké to maličkaté přibarvení, aby kadeřnice pak vypadala ještě hůř.
Beru, že jsou i výjimky, kdy kadeřnice udělá něco úúplně jiného, než člověk chce, ale nemyslím si, že by jich bylo zas tak moc¨a většina nedorozumění je skrz špatnou domluvu. A taky vědomí, že ten zákazník s tím nic neudělá.
Kdo z těch, kdo byli blbě ostříhaní odmítl kadeřnici zaplatit?!? Já ne, i když se mi to nelíbilo a chtěla jsem to jinak. Ale o tom to právě je - pokud si člověk není na 100% jistý, že to dobře vysvětlil a shodli se předem na tom, co chce, tak těžko se bude hádat o peníze...

3. Ke kadeřnici často chodí lidi, co nemají představu, chtějí změnu, oživení, něco jiného - je to potom na ní. A myslím si, že takových lidí, co nechávají kadeřnici volnou ruku je většina. O to víc musí být člověk důrazný...

4. Vzdala jsem touhu po vlasech v jedné délce. Proč? Pač nevím, jestli toho dosáhnu a pač vidím, že to setříhání vypadá dobře a líbí se mi. Vlasy se mi maličko vlní, ale ne moc, můžu si pomoct nějakými copánky apod. A ty sestříhané pak prostě vypadají líp. Jednu délku nezatracuju, ale na sobě ji mít nemusím. Wink Ty sestříhané vlasy mi prostě přijdou živější.

No, jen takové zamyšlení. Už jsem se naučila stříhat sama, takže handrkování a yvsvětlování u kadeřnic mi odpadá. A ke kadeřnici buď s přesnou představou, obrázkem a spoustou mluvení předem - nebo naopak úplně bez představy a nechat nějaké dobré vlnou ruku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kikuška
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.10.2008
Příspěvky: 602

PříspěvekZaslal: ne srpen 26, 2012 10:02 am    Předmět: Citovat

Taky mám takhle sestříhané vlasy, ty horní jsem si vždycky stříhala,peroxidovala,tupírovala...atd. protože ty pro mě nikdy nebyly tak "důležité"o ty "dolní" jsem pečovala, netupírovala a barvila vlastně po dlouhé době v březnu/dubnu 2012. A normálně světe div se- ty sestřihané "zničenější" vlasy jsou už skoro ve stejné délce jako ty "dolní" patrné jsou i několikacentimetrové odrosty. (Minulý rok přesně jsem si ty hroní vlasy myslím hodně hodně sestříhala, protože jsem sestřih hodně hodně "udržovala") Jak je to možné?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2012 9:02 am    Předmět: Citovat

Kikuška napsal:
Taky mám takhle sestříhané vlasy, ty horní jsem si vždycky stříhala,peroxidovala,tupírovala...atd. protože ty pro mě nikdy nebyly tak "důležité"o ty "dolní" jsem pečovala, netupírovala a barvila vlastně po dlouhé době v březnu/dubnu 2012. A normálně světe div se- ty sestřihané "zničenější" vlasy jsou už skoro ve stejné délce jako ty "dolní" patrné jsou i několikacentimetrové odrosty. (Minulý rok přesně jsem si ty hroní vlasy myslím hodně hodně sestříhala, protože jsem sestřih hodně hodně "udržovala") Jak je to možné?


Tak to teda fakt nevim. To je sen všech lidí, co maj poničený vrchní vlasy! Shocked Každýmu rostou vlasy různě rychle, asi máš zrovna štěstí a u tebe jsou to ty horní. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicoolka*
41-80
41-80


Založen: 5.4.2013
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: čt srpen 29, 2013 1:29 pm    Předmět: Citovat

sestříhané jsem je měla a své délky jsem se nedorostla dokud jsem je postupně nezarovnala do stejné délky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.