Vánoční trhy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=8cfce1b80e5c9c76800da3f771c40b73Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06, 2012 10:23 pm    Předmět: Citovat

Sharqigirl napsal:
Vánočním trhům a vánočnámu nákupnímu šílenství se snažím pokud možno vyhnout, nicméně, myslím, že poslední 2-3 roky vánoční trky v brně docela ujdou. Na přání lidí tam neberou vietnamce s plastovýma hračkama a báby s levnýma podprsenkama. Minulý rok se mi líbil trh na Zelňáku - opravdu stánky s řemeslnými výrobky, nějaký ten svařák.....na Náměstí svobody je to hlavně o jídle.....nevím ale kam letos postaví vánoční stromek, když dominantou náměstí je ten obří vibrátor...tedy pardon hodiny ve tvaru nábojnice coby památka na 30-ti letou válku..... Twisted Evil Rolling Eyes (teda nevím, kde se v 30-ti leté válce vzal náboj tohoto tvaru, ale to by asi patřilo někam jinam...)


Jo, brněnskej šul.n, je nejhnusnější věc to tu snad najdeš. To si zase někdo namastil úplatkama kapsy..... jinak by se tak nehorázný hnus neprosadil.
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yoko
161-320
161-320


Založen: 4.5.2012
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06, 2012 11:41 pm    Předmět: Citovat

Já už mám dárky nakoupené - začala jsem v létě, když jsem narazila na něco,co by potěšilo někoho z blízkých, neváhala jsem, nemám ráda takový to letět 23.12. do krámu a koupit "něco" jenom,aby měl člověk dárky odbytý, vždyť nejde ani o cenu, stačí maličkost, jen by si lidi měli dát trošku práci s tím, vypozorovat, co má dotyčný rád, co by si přál, nebo rovnou navrhnout, ať si řekne, po čem touží. Dárky beru jako takovej projev toho, že mi na obdarovaným záleží, nepotřebuju nikoho ohromovat značkama a nóbl věcma, jak se nám snaží natlouct do hlavy reklamní masáž.
Jinak k těm trhům - každej rok jezdíme s mamkou nasát atmosféru do Plzně - trhy jsou tam opravdu vydařené, tradiční řemeslnný výrobky, výběr stejný jako v Praze (ovšem bez kýčovitých suvenýrů, které na Václaváku prodávaj Bulhaři), ceny příznivější a žádný davy turistů. Je to takovej náš rituál už řadu let - většinou máme dárky už i zabalený, když tam jedem, nebo spíš jen dokupujeme maličkosti, popíjíme svařák a občas se i bavíme tím, jak lidi kolem šílí, stresují se... no ono je to spíš smutný než zábavný - původně duchovní svátky jsou jen komerce...pak se těším na naše Vánoce, který s mým vlasáčem spolu slavíme týden před svátky,než se rozjedeme do svých domovů - on je věřící, takže si užívám i to tradiční pojetí Vánoc. Vánoce mám ráda, jen bych střílela za cokoliv se Santa Clausem a za vánoční výzdobu a zboží v obchodech už od září. Howgh Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2012 7:14 am    Předmět: Citovat

Yoko napsal:
Já už mám dárky nakoupené - začala jsem v létě, když jsem narazila na něco,co by potěšilo někoho z blízkých, neváhala jsem, nemám ráda takový to letět 23.12. do krámu a koupit "něco" jenom,aby měl člověk dárky odbytý, vždyť nejde ani o cenu, stačí maličkost, jen by si lidi měli dát trošku práci s tím, vypozorovat, co má dotyčný rád, co by si přál, nebo rovnou navrhnout, ať si řekne, po čem touží. Dárky beru jako takovej projev toho, že mi na obdarovaným záleží, nepotřebuju nikoho ohromovat značkama a nóbl věcma, jak se nám snaží natlouct do hlavy reklamní masáž.


Jo, kéž by to bylo tak snadné. U nás je nepoměr s tím, že máti má úplně jiný vkus, tak se jí těžko něco kupuje a ségra, u které vím, co má ráda, to má. Té nelze nic koupit, protože buď má zdroje, že si to ani nemusí pořizovat sama, nebo už věcí, co mě napadnou, má milion. Takže je nejjednodušší se s oběma dohodnout, co chtějí.
A jo, dárky JSOU projev toho, že ti na někom záleží, ale když ten druhý dárkování navíc neuznává, tak smůla.

Jinak v Ově jsem to jen tak proběhla, zas máme tradiční jesle s lamou, oslem a kozou, ty mě tam asi baví nejvíc. Pak pár stánků s punčem, něco řemesel, ale doufám, že ten stánek s hrnkama se jménama je poslední, co prodává kýče, jestli tam zase budou mít i punčochové zboží a bižuterixové šunty a podobné koniny, tak budu chodit jen pro ten punč, abych to neviděla Twisted Evil
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fructia
321-600
321-600


Založen: 12.11.2010
Příspěvky: 568

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2012 9:32 am    Předmět: Citovat

Yoko: Plně s Tebou souhlasím, že člověk by měl vědět, co koupí těm, které chce obdarovat, už déle dopředu a neshánět "dárky" den před Štědrým dnem.
Rozebírali jsme to před několika dny doma a říkám si, že kdybych věděla, že mi někdo shání dárky na Štědrý den, ani bych to nechtěla. Řekla bych mu, že pokud mu nestojím za to, aby si dal ten čas a práci pár dní dříve, tak že nic nechci. Urazilo by mě to.

V Českých Budějovicích máme taky trhy pěkné. Letos jsem ještě nebyla, půjdeme nejspíš v pátek. Dárky už mám nakoupené, takže chci nasát jen atomosféru a popít něco teplého a voňavého.
Byla jsem jednou v Praze, ale trhy mě zklamaly (je to asi 3 roky). Kromě jídla tam z věcí měli jen cetky pro cizince.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wilwarin
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 12.3.2011
Příspěvky: 1102
Bydliště: six feet under

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2012 9:56 am    Předmět: Citovat

Morganna Arrow Jé, v Ově jsou na trzích živá zvířátka? To jsem nevěděla, musím se jít podívat Very Happy
_________________
Owner of a lonely heart

www.goodreads.com/marketad
http://www.cbdb.cz/uzivatel-19999-marieke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2012 11:39 am    Předmět: Citovat

Wilwarin napsal:
Morganna Arrow Jé, v Ově jsou na trzích živá zvířátka? To jsem nevěděla, musím se jít podívat Very Happy


Jak říkám, je tam osel (smradlavý, ale milý), lama (plive) a koza (kouše). Bodyguardi Jezulátka non plus ultras. CHybí jenom vůl.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ladyquerida
321-600
321-600


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 490

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2012 11:55 am    Předmět: Citovat

Pawluška napsal:
Pomalu dva roky jsem nebyla na Vánočních trhách tak se chystám zítra a v sobotu tady v Praze.Chtěla bych jít na Staroměstcké náměstí a na Mírák.A kam chodíte vy na trhy a jaký místa máte nejraději?
Dřív jsem chodila u nás v Severních čechách,ale už to tam není ono...


Mírák určitě doporučuju, podle mě každoročně nejkrásnější trhy v Praze - krásně vyzdobený, přitom takový klidnější, rozhodně ne tak předražený jako v centru a ve stáncích se i dá občas pořídit něco rozumného Smile Na Staromáku jsem se byla samozřejmě podívat taky, ale to je fakt spíš na pokochání se výzdobou...
No a já se letos podívám i za hranice, na trhy do Bautzenu, tak se moc těším Razz Loni jsem byla v Lipsku a to byla nádhera!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yoko
161-320
161-320


Založen: 4.5.2012
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2012 2:49 pm    Předmět: Citovat

Byla jsem jednou v Praze, ale trhy mě zklamaly (je to asi 3 roky). Kromě jídla tam z věcí měli jen cetky pro cizince.[/quote]

Já loni prodávala medovinu na Václaváku a jak říkáš, těch stánků se zbožím jako otvíráky s Pražským hradem, magnetky s Prahou, sklenicemi a podobnou veteší tam bylo až moc, většinou to prodávali Bulhaři - jako kolegové stánkaři fakt super lidi, ochotný pohlídat nám stánek,když jsme si chtěli odskočit, tlumočit dotazy Rusáků (ruštinu neumím), popovídat si....po týhle stránce lepší než mnozí čeští kolegové, na druhou stranu mě u nich dodělávály třeba matrjošky jako suvenýr z Prahy a celkově ta laciná kýčovitost...myslím, že v centru maj dost obchodů a na Vánoční trhy tyhle cetky tak nějak nepasujou. Takže za mě Praha spíš nee - Václavák je kýčovitej a na Staromáku jsou sice trhy víc tradičnější, ale člověk se musí prodírat skrz davy turistů a držet si peněženku, případně dítě nebo toho, s kým tam jde - jely jsme tam jednou s kámoškama z gymplu a musely jsme se držet za ruce,aby nás proud Japončíků nestrhnul každou na jinou stranu. Staromák je hlavně pro cizince, na mě je to tam takový moc hektický a radši volím Plzeň nebo menší města.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fructia
321-600
321-600


Založen: 12.11.2010
Příspěvky: 568

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2012 3:06 pm    Předmět: Citovat

Za mě Praha taky ne. Byla jsem z ní zklamaná a ještě dneska mám takový divný pocit z toho. Daleko více se mi líbí trhy v Českých Budějovicích, nebo v malé Třeboni.
V Plzni jsem na vánočních trzích nebyla, ale celkově se mi akce v Plzni líbily vždy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yoko
161-320
161-320


Založen: 4.5.2012
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2012 3:09 pm    Předmět: Citovat

fructia napsal:
Za mě Praha taky ne. Byla jsem z ní zklamaná a ještě dneska mám takový divný pocit z toho. Daleko více se mi líbí trhy v Českých Budějovicích, nebo v malé Třeboni.
V Plzni jsem na vánočních trzích nebyla, ale celkově se mi akce v Plzni líbily vždy.


Možná, jak tady někdo psal, to v Praze bude lepší na těch míň profláknutých trzích jako je Mírák, ale taky se mi víc líbí menší města, pokud to umí zorganizovat a nepustí tam vietnamce nebo takovej ten pouťovej kýč. Krásný trhy maj taky prej v Olomouci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.