Spolek odpůrců barviček
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=9948812a62e8aea4c80f0113ff5d7635Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Káliaček
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.2.2010
Příspěvky: 767

PříspěvekZaslal: pá srpen 12, 2011 9:50 pm    Předmět: Citovat

Trpajzlig : Hennou nic nezkazíš Smile Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*MrE
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.4.2008
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: pá srpen 12, 2011 10:08 pm    Předmět: Citovat

On the LHC, they use a word called 'renegray.' Many of their active users are old women who have long hair and have a mixture of natural coloured hair and their long white hairs. It would be nice if more people embraced their white hairs instead of hiding them with some hair dye. White hairs are a sign of wisdom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yama
81-160
81-160


Založen: 7.3.2011
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: so srpen 13, 2011 9:41 pm    Předmět: Citovat

Přidávám se k nebarveným vlasům, ani henou. Mezi 17 a 21 jsem barvila, nejdřív na černo, pak červenou. Vlasy se mi tím nezkazily, ale mám jich možná míň - ale to může být taky věkem (29). Už se k barvení nechci vrátit ani se začínajícíma šedinama. Jsem líná na dobarvování.

A po shlédnutí zdejších profilů jsem čím dál víc přesvědčená, že zdravé dlouhé vlasy, které majitelka hrdě nosí, jsou nejkrásnější bez ohledu na odstín.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crazynka
81-160
81-160


Založen: 3.8.2011
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: ne srpen 14, 2011 9:57 am    Předmět: Citovat

Trpajzlig napsal:
.....slyšela jsem, že se dá prý zešedivět přes noc....

Doufám, že si na to vzpomínám správně, ale vlas šediví v případě, že v místě jeho tvorby - ve vlasové cibulce, se do jeho struktury začnou přidávat molekuly vzduchu...díky čemuž pak má šedivou barvu a je i jiný na omak...
Takže teoreticky část vlasu, která už je jednou "barevná" , by už neměla zšedivět, ale může začít jakoby odrůstat tou šedou...ale jak to je doopravdy, to fakt nevim, asi budu muset jít mamce prozkoumat vlasy Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Haiky
161-320
161-320


Založen: 5.2.2011
Příspěvky: 170

PříspěvekZaslal: ne srpen 14, 2011 1:04 pm    Předmět: Citovat

Huh,když se člověk rozhlídne po ulici vidí jen málo holek/slečen/paní které mají svou barvu vlasů bez melírů nebo odrostů....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yama
81-160
81-160


Založen: 7.3.2011
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: ne srpen 14, 2011 2:46 pm    Předmět: Citovat

Crazynka napsal:
Trpajzlig napsal:
.....slyšela jsem, že se dá prý zešedivět přes noc....

Doufám, že si na to vzpomínám správně, ale vlas šediví v případě, že v místě jeho tvorby - ve vlasové cibulce, se do jeho struktury začnou přidávat molekuly vzduchu...díky čemuž pak má šedivou barvu a je i jiný na omak...
Takže teoreticky část vlasu, která už je jednou "barevná" , by už neměla zšedivět, ale může začít jakoby odrůstat tou šedou...ale jak to je doopravdy, to fakt nevim, asi budu muset jít mamce prozkoumat vlasy Laughing


tak to by mě docela zajímalo. Já mám šedý vlasy dva druhy - jedno jsou takový krepatý šedý chlupy, většinou trčí a jsou hned vidět - sem tam je vytrhnu, protože to je fakt chlup. A potom dlouhý šedý vlasy mezi mýma, který jsou trochu tvrdší, ale jinak v poho. A u těch mám pocit, že jsem je neměla nebo že bych si jich všimla dřív - prostě je podezřívám z toho, že se všechen pigment nějak lekl a stáhl do hlavy, zatímco jsem se nedívala. ty nechávám, protože jsou hezký.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: ne srpen 14, 2011 3:31 pm    Předmět: Citovat

Já se znám, dobarvování odrostů stejně jako jakákoli pravidelná péče u mě nehrozí. Tak už deset let pěkně šedivím. A zatím dobré, i když ty šedé vlasy jsou právě krepaté a trčící - ale když dorostou po ramena, slehnou do přijatelného tvaru. No a i kdyby ne - budu mít k stáru parádní afro, k tomu pořádně velké barevné náhrdelníky, etnohábity... jé, to se za mě budou vnoučata stydět, už se těším Very Happy

Druhá možnost je naopak velký bílý drdol, šaty s bílým kulatým límečkem, houpací křeslo u krbu, černý kocour na rameni, trouba s jablečným štrůdlem a knihovna s hromadou pohádkových knížek, to abych si vnoučata zas udobřila.

Prostě se na tu svou šedivou budoucnost už celkem těším Smile
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trpajzlig
321-600
321-600


Založen: 26.1.2011
Příspěvky: 545

PříspěvekZaslal: ne srpen 14, 2011 4:45 pm    Předmět: Citovat

Jééét o je nádherný pohled na stáří...nedávno jsem četla nějaký článek o stáří a o našem těle.....a normálně mě z toho chytla depka.....ale když se to takhle řekne, tak je to v podstatě nádhera... Wink ....takže nechat šedivou Cool
_________________
www.zlatevrchy.snadno.eu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
REBELKAAAAAA
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.5.2010
Příspěvky: 693

PříspěvekZaslal: so prosinec 31, 2011 11:34 am    Předmět: Citovat

Ze spolku odpůrců barviček se tedy odebírám, jelikož už jsem již obarvená hennou. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Evuša
0-7
0-7


Založen: 11.1.2012
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st leden 11, 2012 8:27 pm    Předmět: Přidávám se ke spolku Citovat

Barvila jsem si vlasy od 16ti let, z toho asi třikrát jsem se rozhodla, že s tím přestanu, a nechám vlasy odrůst na původní barvu. Nikdy jsem to nevydržela.
Teď jsem se rozhodla po čtvrté, a pevně doufám, že tentokrát vydržím! Smile
Snad mi k tomu dopomůže i tohle fórum. Budeme se tu podporovat, a přesvědčovat se o tom, že nebarvené vlasy jsou ty nejkrásnější, u jakékoli ženy, že jo? Wink
Zatím držím od listopadu, poslední barvení probíhalo už jen měděnou hennou. Měla jsem kvůli ní velké dilema, protože mi zároveň vlasy krásně regeneruje... Ale tady jsem se dozvěděla, že existuje i nebarvící henna, takže problém je vyřešen, a už nic nestojí v cestě úchvatným odrostům! Hurá! Very Happy

Mimochodem, opravdu vůbec nebarví? Ani trochu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.