Lupénka
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=bd08d6ba810a68a7d1f950c67f404f64Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
asharka
0-7
0-7


Založen: 16.8.2010
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: po listopad 15, 2010 2:09 am    Předmět: Lupénka Citovat

Zdravím veškeré osazenstvo Smile Do této chvíle jsem byla pouze uživatel-čtenář, vše co jsem potřebovala, jsem našla a nemusela jsem vzkládat Smile Ovšem toto téma jsem tu přímo nikde nenašla, proto zakládám.

Máte lupénku? Ať už vy osobně či někdo blízký. V jakém stupni a jak s ní bojujete?

Mám lupénku teď už v poměrně hodně mírném stádiu, pokud o tom člověk neví, není schopen to ani poznat. Ovšem trochu mě trápí ložisko lupénky které mám ve vlasech (týl), a které mi v těchto místech způsobuje lupy, až strupy. Máte někdo nějaký tip na nějaké výrobky (pokud možno přírodní, chemie na lupénku opravdu nepůsobí Smile?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jadesss
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.1.2010
Příspěvky: 1280

PříspěvekZaslal: po listopad 15, 2010 12:12 pm    Předmět: Citovat

Moje švagrová používá zinkové krémy (má i nějaký sprej) a moc si ho na lupenku pochvaluje Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Margueritte
321-600
321-600


Založen: 11.7.2010
Příspěvky: 494

PříspěvekZaslal: po listopad 15, 2010 12:56 pm    Předmět: Citovat

Můj dědeček měl lupénku. Hodně pomáhala sůl z mrtvého moře a se zinkem také souhlasím. Většinou byl součástí mastiček míchaných přímo v lékárně...
_________________
Navšivte mě na http://www.facebook.com/MargueritteW nebo http://margueritteweinlich.blogspot.cz Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: po listopad 15, 2010 6:07 pm    Předmět: Citovat

Mamka má lupénku (ve vlasech, na kloubech, loktech), bratr taky (dříve byl toho plný, pomohly mu masti se solí z mrtvého moře, bahno z mrtvého moře, mazal se Excipialem, teď si vyrábí masti z marihuany a skoro mu to úplně zmizelo), sestra má lupénku na chodidlech, věčně má rozpraskané paty, když se večer nenamaže, nemůže ráno chodit, má to do krve. Já lupénku měla před maturitou, udělala se mi v podpaží, pravděpodobně ze stresu. Mám k tomu samozřejmě náběh, máme to v rodině, Teď mám suchá místa na pažích, ale doktorka řekla, že to lupénka není, jen extrémně suchá kůže. Musím se denně mazat, jinak se loupu jak had. Nic stoprocentně účinného jsme na to teda nenašli (až na tu bratrovu mast, ale to není stopro), ale je pravda, že pomáhá nebýt ve stresu, lupénka je totiž hlavně psychického původu.
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pinkalinka.p
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.2.2009
Příspěvky: 704
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po listopad 15, 2010 7:15 pm    Předmět: Citovat

doporučuju začíst se do knížky od paní doktorky vilmy partykové o urinoterapii a hladovění. moč je na kožní problémy hodně šikovná. stejně tak na exemy, akné, různý svědění, zranění, puchejře...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
asharka
0-7
0-7


Založen: 16.8.2010
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: po listopad 15, 2010 8:34 pm    Předmět: Citovat

Díky všem za odpovědi Wink. Musím potvrdit, že lupénka je opravdu psychosomatického původu, jakmile jsem sama sebe zbavila stresu, zlepšila se na na naprosté minimum.

Jde mi ale konkrétně o ta ložiska v hlavě, co vše můžu a nemůžu použít aby to neuškodilo vlasům, zda někdo nemá osvědčené postupy nebo recepty..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
barthezka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.8.2009
Příspěvky: 1327

PříspěvekZaslal: út listopad 16, 2010 12:35 am    Předmět: Citovat

Moje mamka má taky lupenku. Ale loni začla s biologickou léčbou a je téměř úplně čistá Very Happy Takže po letech utrpení má klid... Kéž by něco takovýho vymysleli i na ekzém Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: út listopad 16, 2010 5:48 am    Předmět: Citovat

asharka napsal:
Jde mi ale konkrétně o ta ložiska v hlavě, co vše můžu a nemůžu použít aby to neuškodilo vlasům, zda někdo nemá osvědčené postupy nebo recepty..


Lupénku musíš pořád hydratovat, aby ses neloupala a nesvědilo to. Takže nějaké hydratační šampony, domácí zábaly, něco, co tě nevysuší. Od doktorky žádné osvědčené rady nemáš?
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ms.AjulQa
81-160
81-160


Založen: 6.4.2010
Příspěvky: 108

PříspěvekZaslal: so listopad 20, 2010 5:43 pm    Předmět: Citovat

Tak to mám asi taky Very Happy Když se poškrábu na hlavě, začne se mi loupat. Vždycky mám strach že se mi strhnou i pramínky vlasů..To měla mamka v dětství Sad
Teď sem omezila ty podpůrné vody které obsahuji alkohol, protože mi to akorát zhoršili a už je to lepší Smile
Akorát mám v tom chaos..dá se lupénka na hlavě nazvat jakože lupy? Very Happy Nebo je to úplně něco jiného..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2012 10:18 am    Předmět: Citovat

No pecka, jsem fakt šťastná, doteď jsem neměla žádné kožní problémy a teď najednou plésk, lupénka Rolling Eyes Nejdřív se mi na předloktí udělaly dvě malé vystouplé zarudlé šupinkaté skvrnky, ale nevěnovala jsem tomu pozornost, občas jsem to něčím mázla a pohoda, ale pak ani nevím jak, se to najednou rozlezlo do docela velké plochy a je to k vzteku Mad Babička lupénku má, tak jsem ten náběh na to asi podědila, tak se mám aspoň s kým poradit o léčbě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.