Kurz kresby- Praha?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=870cc87bf3f2623bfc3f928e7a8090f0Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: so červenec 04, 2009 8:50 pm    Předmět: Kurz kresby- Praha? Citovat

Ahoj,
nemate nekdo nahodou tip na nejaky vecerni kurz kresby pro dospele v Praze? (Idealne fuguralni kresba, akt - ne nutne)

Jak mam hotovou skolu, tak zacinam mit roupy rozvijet zapomenute dovednosti:-))

Neco jsem si sice nasla na netu, ale nechce se mi dat penize do neceho neprovereneho....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: ne červenec 05, 2009 10:27 am    Předmět: Citovat

Před několika lety probíhal večerní kurz v rámci VŠUP, vedl ho přímo Boris Jirků, kamarádka na něj chodila a prý byl hodně dobrý.
Myslím, že VŠUP nebo AVU budou nějaké kurzy pořádat, zkusila bych se informovat přímo u nich, kurzy v rámci vysokých uměleckých škol by měly mít úroveň...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: ne červenec 05, 2009 11:34 am    Předmět: Citovat

Myslíte, že by na takový kurz mohl chodit i někdo, kdo moc kreslit neumí? Mamka je výtvarnice, já jsem po ní zdědila zájem o kreslení, bohužel talent už moc ne Embarassed , ale bavilo by mě to hodně. Na ZŠ jsmě měli kurz, který vedla právě absolventka AVU, chodila jsem na něj tři roky, ale asi to byla ztráta času. Ani nevíte jak těm, co umí kreslit, závidím. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2009 6:22 pm    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
Před několika lety probíhal večerní kurz v rámci VŠUP, vedl ho přímo Boris Jirků, kamarádka na něj chodila a prý byl hodně dobrý.
Myslím, že VŠUP nebo AVU budou nějaké kurzy pořádat, zkusila bych se informovat přímo u nich, kurzy v rámci vysokých uměleckých škol by měly mít úroveň...


Dik za tip, okoukla jsem kurzy na VSUP a vypada to dost dobre, zkontaktuju je... I kdyz teda je to precejenom 7 tacu za semestr, co si musim promyslet jestli dam, uvazuju, ze bych odesla z prace a platit to z podpory uz by nebylo ono Smile
slusne ceny maji potom tady:
http://www.avvyatelier.cz/klasika.html, ale nejsem si moc jista kvalitou... Mozna to udelam tak, ze semestr budu chodit sem a pokud mi zajem vydrzi, zkusila bych na sobe maknout a zaplatit si ten kurz na VSUP... Sice bych si mela radsi platit vzdelavani v mym oboru, ... ale kdyz me to bavi ...Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2009 7:17 pm    Předmět: Citovat

http://www.avvyatelier.cz/klasika.html

Nika: dívala jsem se na jejich stránky a nevypadá to úplně špatně. Strašně záleží na člověku, který ten kurz vede, takže by to klidně mohlo být fajn a možná i větší pohoda, než na kurzu VŠUP nebo AVU.
Já mám jen tu zprostředkovanou zkušenost s kurzem pod VŠUP a osobní zkušenost z vysoké s Borisem Jirků, který byl na figurální kresbu a malbu hodně dobrý - ale strašně náročný a přísný Wink

Můžu se zeptat jen tak ze zajímavosti, co máš za školu? Nějakou uměleckou?

Já se taky příští školní rok chystám na kurz, který mě šíleně zajímá a baví, stojí peníze a spoustu času a je to úplně mimo můj obor, takže naprosto chápu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2009 7:26 pm    Předmět: Citovat

Ivet napsal:
Myslíte, že by na takový kurz mohl chodit i někdo, kdo moc kreslit neumí? Mamka je výtvarnice, já jsem po ní zdědila zájem o kreslení, bohužel talent už moc ne Embarassed , ale bavilo by mě to hodně. Na ZŠ jsmě měli kurz, který vedla právě absolventka AVU, chodila jsem na něj tři roky, ale asi to byla ztráta času. Ani nevíte jak těm, co umí kreslit, závidím. Sad


Ivet, já myslím, že ten kurz, na který tu Nika dávala odkaz, by byl ideální a pokud tě to hodně baví, pak není co řešit, život je krátký na nějaké okolky Wink
Na kurzy pod AVU nebo VŠUP byl také jeden dva začátečníci, ale řekla bych, že to chce silné sebevědomí a motivaci, protože většina lidí, co tam chodí, už jsou absolventi nějakých uměleckých škol a člověk se jaksi necítí uplně dobře, když je totálně mimo, navíc málokterý "vyučující" dokáže v takovém prostředí účinně motivovat Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2009 7:33 pm    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
http://www.avvyatelier.cz/klasika.html

Nika: dívala jsem se na jejich stránky a nevypadá to úplně špatně. Strašně záleží na člověku, který ten kurz vede, takže by to klidně mohlo být fajn a možná i větší pohoda, než na kurzu VŠUP nebo AVU.
Já mám jen tu zprostředkovanou zkušenost s kurzem pod VŠUP a osobní zkušenost z vysoké s Borisem Jirků, který byl na figurální kresbu a malbu hodně dobrý - ale strašně náročný a přísný Wink

Můžu se zeptat jen tak ze zajímavosti, co máš za školu? Nějakou uměleckou?

Já se taky příští školní rok chystám na kurz, který mě šíleně zajímá a baví, stojí peníze a spoustu času a je to úplně mimo můj obor, takže naprosto chápu Very Happy


No já asi přísného učitele potřebuju, sem celkem líná a mám dojem, že u kreslení je strašně důležitý pravidelný trénink...Smile Měla jsem teď v kreslení mnohaletou pauzu a znovu se nějak solidně rozkreslit asi bude dřina....
Školu mám naprosto neuměleckou: sociální práce- sociální politika Smile Takže já to v práci fakt neužiju Smile Leda někdy do budoucna uvažuju o výcviku v arteterapii, to by mě zajímalo, ale se svou současnou klientelou bych to nevyužila....
Ale přijde mi, že kreslení do dobrý v tom, že se člověk naučí pořádně koukat na věci, to se může hodit dycky... Hehe, si to sama sobě odůvodňuju, že chci takhle utrácet peníze, ale co... Peníze budou, my ne:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2009 7:54 pm    Předmět: Citovat

Jůůů, tak to já se na podzim chystám právě na tu arteterapii, která mě už dlouho hrozně zajímá!!! Ale absolutně ji nemám jak využít, jen si plním takový malý sen Smile

Já osobně bych v tvé situaci šla spíš na ten kurz Avy ateliéru, protože mě stačil rok, abych úplně vypadla ze cviku a neúspěch mezi úspěšnými mě šíleně zdrchal a demotivoval. Ovšem to je můj případ, záleží na povaze, jak je člověk schopen vyrovnávat se s neúspěchem. Podle kamarádky vím, že na tom kurzu VŠUP byla opravda převaha lidí, kteří to měli třeba jako přípravku na vysokou uměleckou, většinou přímo studenti středních uměleckých a to je pak problém nepropadnout skepsi, že jsem úplně mimo... ale záleží asi na vyučujícím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 2:04 pm    Předmět: Citovat

Kurzy kreslení mají taky na fakultě architektury ČVUT v Dejvicích, i když za nás to byla spíš příprava na přijímačky - kreslilo se tam hlavně zátiší, drapérie, později i figura podle modelu, ale nebylo to špatný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: pá leden 07, 2011 9:50 pm    Předmět: Citovat

Teda já normálně nerada kritizuju, ať si každý dělá, nosí či kupuje co chce, ale tohle je síla Shocked :
http://www.talent.cz/eva-urbankova/technika/olejomalba/
úroveň žáka ZUŠ/cena...
paní by měla zajít na nějaký kurz figurální kresby, pár let cvičit a pak možná malovat obrázky jako dárky pro známé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.