Ruská medicína - přírodní kosmetika
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=62881373796f4da197d9584eeba0326cZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DonnaDarkness
81-160
81-160


Založen: 7.8.2012
Příspěvky: 117

PříspěvekZaslal: ne říjen 27, 2013 4:27 pm    Předmět: Citovat

masky sú super Smile môžem odporučiť
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gab
321-600
321-600


Založen: 26.12.2012
Příspěvky: 480

PříspěvekZaslal: ne říjen 27, 2013 4:39 pm    Předmět: Citovat

DonnaDarkness napsal:
masky sú super Smile môžem odporučiť


A nevíš, kde se dají v CR sehnat? Našla jsem je ve 2 eshopech, ale ani jeden mi není sympatický a mají děsné poštovné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne říjen 27, 2013 8:13 pm    Předmět: Citovat

O prázdninách jsem si od babči Agáty koupila šampon a dva balzámy a musím říct, že obojí je moc fajn, jemňounký, nedráždivý, dokonce moje superzmlsaný vlasy, který jinak vyžadujou důsledný střídání vlasopřípravků, nijak neprotestujou, když použiju několikrát po sobě. Stejně tak citlivá pokožka hlavy absolutně nic nenamítá. Takže naprostá spokojenost, určitě časem zkusím i další výrobky (ono jsem totiž původně měla zálusk na něco trochu jinýho, ale u nás v krámě měli omezenej výběr, nicméně lákali, že přijde i další zboží - ale já se zrovna potřebovala "odměnit" nákupem nějakýho vlasopřípravku, takže jsem nevydržela čekat.) Ten jeden balzám je s březovým výtažkem a měl by bejt posilující, druhej balzám a šampon jsou "číslo 4" - na objem a je v nich dost přírodních výtažků, mimo jiný borovice, propolis. Vlasy jsou po nich pěkný, neupláclý a fakt mi přijdou i trošku posílený, taky mi připadá, že už je nemám tak hrozně suchý. A pokožka hlavy též nic nenamítá. Tudíž za sebe můžu jenom doporučit - ale samozřejmě co hříva, to názor, taky to nemusí sedět každýmu. Wink
Jinak já ty věcičky kupovala v kamenným obchodě s ruskejma specialitama Lastočka, kterých je v Praze několik (ten "můj" je v Nových Butovicích a nejsem si jistá, jestli třeba některý z těch dalších poboček nemají jenom jídlo a žádnou kosmetiku). Ale kde by se to dalo sehnat jinde, to netuším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DonnaDarkness
81-160
81-160


Založen: 7.8.2012
Příspěvky: 117

PříspěvekZaslal: po říjen 28, 2013 4:52 pm    Předmět: Citovat

gab napsal:
DonnaDarkness napsal:
masky sú super Smile môžem odporučiť


A nevíš, kde se dají v CR sehnat? Našla jsem je ve 2 eshopech, ale ani jeden mi není sympatický a mají děsné poštovné.


neviem ale ja objednávam z http://zore.sk/shop/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gab
321-600
321-600


Založen: 26.12.2012
Příspěvky: 480

PříspěvekZaslal: út říjen 29, 2013 6:27 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem psala do Alpíku - kde nakupuji téměř všechnu kosmetiku a byli moc ochotní a speciálně mi to objednali Smile . Takže budu zkoušet nějakou masku (ta jediná byla bez katonu a nějaké agresivnější věci v ní snad nebudou - docela do mě i mé kůži vadí) .
Potom dám vědět, jak to dopadlo. Pokud bude dobrá, myslím, že to poznám - mám odbarvené vlasy a ty dost reagují.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
víla
161-320
161-320


Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: so listopad 09, 2013 1:49 pm    Předmět: Citovat

Tento ruský šampon mě velmi zaujal, uviděla jsem ho v obchodě se zdravou výživou a samozřejmě jsem si říkala, že to bude asi něco vyjímečného. Vypadá to, že moc lidí s ním zkušenosti nemá, moc se o něm nepíše, aspoň ne tolik jako o jiných. Ještě jsem ho ale nevyzkoušela, jakkoliv úžasný mi přišel, protože si nemůžu pomoct, ale vadí mi tam pár složek, některé víc, některé okrajově, ale vadí... O některých nevím, co jsou zač. Jenom neškodná asi bude sodium chloride (asi sůl?) a citric acid (kyselina citronová? taky neškodná?). Mám prostě dost citlivý vlasy a i tohle je omezuje, zatěžuje, třeba plíživě. Nejhorší se mi zdá MLS, Cocamide DEA, Cocamidopropyl betaine - v šamponu coby detergent v podobě kokosového mýdla, také se mi nejeví neškodný, C-G, Glyceryl oleate (netuším, ale nelíbí se mi přípona -yl), guar gum netuším co je zač... Vím že Cocamidopropyl betaine a podobné jsou taky v Urtekramu a právě zvažuju, že ho budu muset přestat užívat kvůli tomu, vlasy mi po šamponu plíživě plihnou.
Je to škoda, jinak se šampon jeví úžasný. Jenomže, tím, že téměř stoprocentně každý výrobce tam vždycky dá nějaké ty přídavky o kterých člověk nevím co si má myslet - asi jsou nevyhnutelný, kvůli trvanlivosti... U tohoto šamponu mě to zvlášť mrzí. Nevím, co si o něm mám myslet.

Zajímaly by mě ještě další postřehy, jak vám šampon reagoval na vlasy. A nebo jestli někdo neví víc o těch přidaných složkách a o jejích toxicitě.

složky ve složení co mi vadí:
Magnesium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Cocamidopropyl betainu, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Chloride, guar Gum, Citric Acid, Parfum, Kathon.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/counter/wfzW1Ih/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Keyt
161-320
161-320


Založen: 14.1.2013
Příspěvky: 273

PříspěvekZaslal: so listopad 09, 2013 2:26 pm    Předmět: Citovat

Vyhledala jsem ty věci ze seznamu, co ti vadí, výsledky:

Magnesium Laureth Sulfate - jemně čistící prostředek, pěnidlo
Cocamide DEA - čistící prostředek, není toxický, ale může způsobovat podrážděnost, vyrobený z kokosového oleje
Cocamidopropyl betainu - jemně čistící prostředek, pěnidlo, měl by snižovat šance na podráždění od jiných složek přípravku
Coco-Glucoside - čistící prostředek, pěnidlo, může snižovat podráždění od jiných složek přípravku
Glyceryl Oleate - zabraňuje složkám přípravku v jejich oddělení, působí jako kondicionér
Sodium Chloride - je to sůl, takže může působit korozivně
guar Gum - rostlinné zahušťovadlo
Citric Acid - upravuje pH, aby bylo kyselejší, také konzervant
Parfum - netuším, ale četla jsem, že se pod to dá schovat prakticky cokoliv Laughing
Kathon - antibakteriální, konzervant

Překlady, citace, zdroje:
http://www.saapedia.org
http://www.tightlycurly.com/ingredients/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
víla
161-320
161-320


Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: so listopad 09, 2013 2:43 pm    Předmět: Citovat

Díky moc. Zapřemýšlím nad tím...
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/counter/wfzW1Ih/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne listopad 10, 2013 8:14 pm    Předmět: Citovat

Já jsem to složení na tom svým s propolisem až tak podrobně nezkoumala, kupovala jsem si ten šampon jenom na prostřídání a na první pohled jsem tam neviděla nic, z čeho by mi vstávaly vlasy hrůzou. Česká cedulka se mi časem odlepila, takže už nemůžu zkontrolovat, co tam všechno je a není (a bukvy týhle pidivelikosti nemám sílu luštit Rolling Eyes ).Nicméně moje zmlsaná pokožka hlavy i háro na tenhle šampon reagujou nebývale dobře, dokonce je to jeden z mála, kterej můžu použít i opakovaně, aniž by skalp protestoval - a to jsem na chemikálie jinak fakt dost citlivka. Holt každýmu dělá dobře/špatně něco jinýho. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gab
321-600
321-600


Založen: 26.12.2012
Příspěvky: 480

PříspěvekZaslal: pá listopad 22, 2013 5:30 pm    Předmět: Citovat

Kosmetiku zn. Agáta (Agafea) jsem chtěla vyzkoušet. Nejvíc mě lákaly asi šampony. Ale kvůli kathonu jsem si nepořídila ani jeden. Potom mě zaujaly i nějaké vlasové vody, ale opět tam byl kathon nebo něco, co se mi nelíbilo. Vodu jsem chtěla z toho důvodu, že mě čas od času svědí hlava a vody mi pomáhají, ale po ějakém dráždivém konzervantu by to určitě nebylo lepší, žejo... Tak jsem si tedy ,,aspoň" koupila masku - tam mi ve složení nic nevadilo. Četla jsem na ni dobré recenze, tak snad bude dobrá. Zítra se chystám ji vyzkoušet.
Ale ten kathon mě fakt mrzí, hrozně jsem tu kosmetiku chtěla vyzkoušet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.