Nízký krevní tlak, omdlévání a spol.
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=06a080618a9c7cecf5fce4e4d377178bZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt říjen 21, 2010 12:36 pm    Předmět: Citovat

Já jenom ještě přidávám mírný varování v souvislosti s kafem a srovnáváním krevního tlaku - když má někdo tlak fakt extrémně nízkej, je lepší si s kafem dávat pozor. Ono sice to kafe ten tlak nakopne, ale zhruba po hodině, hodině a půl, přijde útlum a ten tlak jde ještě níž, než byl. Takhle se mi před pár lety podařilo párkrát docela solidně omdlít. Chvíli mi teda trvalo, než jsem si to tehdy dala do souvislostí (koneckonců obvoďačka mi naopak kafe na nízkej tlak doporučovala, pak mi to secvaklo a jedna vcelku osvícená doktorka mi tu hypotézu potvrdila a poradila mi, že na tyhle stavy je daleko lepší panák něčeho ostřejšího, že u toho tyhle výkyvy nejsou - a fakt to docela fungovalo).Teďka mám už tlak jeom nízkej a kafe piju v pohodě Cool - to omdlívání po kafi se odehrávalo v době, kdy si na mě doktoři museli většinou brát speciálně starej tlakoměr, protože digitální mi odmítal cokoli naměřit ("osmdesát pět na čtyřicet, slečno, a opravdu vám není špatně?). Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jadesss
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.1.2010
Příspěvky: 1280

PříspěvekZaslal: čt říjen 21, 2010 12:48 pm    Předmět: Citovat

Titania napsal:
Já jenom ještě přidávám mírný varování v souvislosti s kafem a srovnáváním krevního tlaku - když má někdo tlak fakt extrémně nízkej, je lepší si s kafem dávat pozor. Ono sice to kafe ten tlak nakopne, ale zhruba po hodině, hodině a půl, přijde útlum a ten tlak jde ještě níž, než byl. Takhle se mi před pár lety podařilo párkrát docela solidně omdlít. Chvíli mi teda trvalo, než jsem si to tehdy dala do souvislostí (koneckonců obvoďačka mi naopak kafe na nízkej tlak doporučovala, pak mi to secvaklo a jedna vcelku osvícená doktorka mi tu hypotézu potvrdila a poradila mi, že na tyhle stavy je daleko lepší panák něčeho ostřejšího, že u toho tyhle výkyvy nejsou - a fakt to docela fungovalo).Teďka mám už tlak jeom nízkej a kafe piju v pohodě Cool - to omdlívání po kafi se odehrávalo v době, kdy si na mě doktoři museli většinou brát speciálně starej tlakoměr, protože digitální mi odmítal cokoli naměřit ("osmdesát pět na čtyřicet, slečno, a opravdu vám není špatně?). Laughing


Tak sem konečně zjistila proč mi je po kafi hůř než předtím (i když mi ho na můj extra nízký tlak doporučovala - doporučovala i colu ale tu nepiju) ... po jednom takovým kafovým omdlení sem slítla ze schodů....
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: čt říjen 21, 2010 12:50 pm    Předmět: Citovat

Ono to hrozí u panáka, když člověk není zvyklej, to se zase stalo mě..no já měla v druhým měsíci těhu devadesát na třicet a doktorka mě odmítala pustit i domů, že prý sama jít nemůžu Laughing
Mě když už, tak pomůže na delší dobu něco slaného. nemusí toho být moc, ale prostě tu sůl musím..bylo mi to potvrzeno i v srpnu v nemocnici... mám málo draslíku a sodíku Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt říjen 21, 2010 1:19 pm    Předmět: Citovat

Jadess, znám - já jednou zahučela z refýže na koleje, naštěstí tramvaj byla ještě daleko, tak jsem se stihla posbírat... Twisted Evil
Jinak cola mi problémy nedělala, asi je tam toho kofeinu nějak míň, ale ono jsem jí taky nikdy nijak extra moc nevypila.
S tím panákem - máš pravdu, Wen, že nějaký to zakolísání tam taky je, ale u mně se nikdy neprojevovalo tak silně jako u kafe - jako jo, hlava se mi třeba mírně zatočila (když jsem do sebe toho panáka kopla celýho a na lačno Embarassed Rolling Eyes - zase ne hned, ale po nějaký době), ale rozhodně to nebylo takový to omdlívací. Potom jsem vychytala, že ideální dávkování je pro mě tak třetina panáka, to žádný negativní vedlejší účinky nemělo.
A s tou solí máš též pravdu - solím od malička docela dost (máma s babičkou mě asi v pěti letech vlekly k doktorce, že jsem asi nemocná, protože doslova "vyžírám" slánky a dlabu sůl po hrstech - doktorka rozumně pravila: "no, asi to potřebuje, tak jí zkuste víc solit" - a bylo po problému) a právě nejhorší problémy s tlakem jsem mívala, když jsem se snažila žít hrozně zdravě a sůl omezit Laughing . Devadesát na třicet, ten dolní je docela síla - ale hlavně je sranda, jak doktorům člověk nevysvětlí, že mu vlastně ani není nijak blbě, že je tohle pro něj vcelku "normální" stav. Mně těch dolních čtyřicet taky vždycky naměřili, když jsem si připadala v pohodě, docela by mě zajímalo, jaký by ty hodnoty byly ve chvíli, kdy už se mi opravdu ta hlava točila. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: čt říjen 21, 2010 1:43 pm    Předmět: Citovat

Přesně tohle jsem si myslela. Confused Doktorka mi taky doporučovala kafe, že na nízký tlak nic jiného nezabere. A já si ráno dala kafe a dopoledne jsem omdlela nebo se pozvracela. Jinak moje normálka je asi tak devadesát na šedesát, měla jsem i míň a došla jsem od doktorky po svých, i když mi ten tlak přístroj nenaměřil - od té doby mě u obvodního i na gyndě měří tlak pumpičkou a poslechem. Laughing A s tou solí je to asi pravda, protože já slané nemusím, dá se říct, že nesolím skoro vůbec a v létě hodně omdlívám, asi že nemám co potit. Vždycky mě obleje studený pot a už se kácím.
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: čt říjen 21, 2010 1:57 pm    Předmět: Citovat

Nízkej tlak je mrcha, taky na něj trpím. Když jsem byla po slepáku, tak mě kvůli němu drželi 3 dny na JIPce napojenou na nějaký monitorovací přístroje, než jim došlo, že 70 na 40 je u mě asi obvyklej stav. A kafe mi taky nepomáhá, piju bezkofeinový, protože po tom kofeinovým je mi akorát tak špatně. Trochu se mi teda zvednul, co beru HA, takže ho teď mám jenom nízkej. Ale stejně, když je někde vedro a hnusnej vzduch, mám docela co dělat, abych se nesložila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: čt říjen 21, 2010 2:28 pm    Předmět: Citovat

Já jednou omdlela v naší pidi panelákové koupelně, no byla to sranda, najednou jsem byla na zemi a mlátila hlavou do vany. Very Happy Divný, že mě nic z toho pádu nebolelo... Od té doby už poznám, kdy to na mě přijde a radši si čapnu, abych kdyžtak padala z nízka Very Happy Very Happy

Jinak jsem si teď vzpomněla, jak ve vlaku dětství a naděje učili tu holku omdlévat Very Happy


Naposledy upravil Malonek dne čt říjen 21, 2010 2:34 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: čt říjen 21, 2010 2:33 pm    Předmět: Citovat

Ty bláho, složit se v koupelně, to bych nechtěla zažít. Já se docela bojim, že se složím někde v davu (hodně lidí, málo vzduchu, vedro, to je docela častá situace) a že to těm lidem okolo mě bude jedno - čím víc lidí, tím je menší šance, že někdo pomůže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: čt říjen 21, 2010 3:10 pm    Předmět: Citovat

Já už jsem se taky složila v koupelně a dokonce dvakrát po sobě. Poprvé jsem vletěla mezi vanu a záchod, hajzl jsem samozřejmě rozbila, protože to byla rána jak z děla. Pak jsem se dala dohromady, vstala a spadla znovu, tentokrát jsem se práskla o umyvadlo. Na chodbě jsem sebou sekla potřetí a to jsem si udělala hnusný výron kotníku. Ale to nebylo z tlaku, nýbrž z prášků. Very Happy
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: čt říjen 21, 2010 6:11 pm    Předmět: Citovat

Meeesha napsal:
Ty bláho, složit se v koupelně, to bych nechtěla zažít. Já se docela bojim, že se složím někde v davu (hodně lidí, málo vzduchu, vedro, to je docela častá situace) a že to těm lidem okolo mě bude jedno - čím víc lidí, tím je menší šance, že někdo pomůže.


No, jednou se mi stalo, že na mou výzvu v autobuse, že je mi špatně, jestli mě někdo nepustí na chvíli sednout, nidko nereagoval - všichni kolem záhadně ohluchli a nikdo ten zade nezved (klasika - venku zima, v autobuse přetopenu, nacpanej lidma, okna zabarikádováný a zavřený...) Tak jsem se tam "skácela" - nebylo moc kam, sesunula jsem se na nějakého pána - až teprve potom se (nejspíš) začlo něco dít - probrala jsem se až na sedačce, kam mě milostivě položili a někdo do mě tak nesměle šťouchal (ale moc jinýho se dělat asi ani nedalo, fakt tam nebylo k hnutí).
Jo a ve škole jsem několikrát omdlela u zkoušení, jednou jsem spadla ze stupínku... Když jsem nervózní, zjevně mi klesá tlak (nemělo by to být naopka,?!?) a je to pak dost náročný...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.