Nízký krevní tlak, omdlévání a spol.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ec23394d0f021e39308350102dfe3bf5Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Elisjantar123
161-320
161-320


Založen: 4.3.2012
Příspěvky: 232

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2014 12:01 pm    Předmět: Citovat

Nízký tlak je potvora. Nedávno jsem měla 85/50 a to ještě asi trochu vyskočil, protože před měřením bývám nervózní. Naštěstí jsem nikdy neomdlela, ale jsem permanentně unavená, nejhorší to bývá ve škole, občas usínám, je mi zima a nedokážu se vůbec soustředit. Ráno je problém se vůbec zvednout z postele. A nejhorší je ranní jízda narvaným autobusem. Ale můžu potvrdit, že pomáhá víc solit a hlavně pohyb. Stačí na pět minut vyběhnout ven a hned je dobřě. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenyiiis
41-80
41-80


Založen: 29.9.2014
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: so leden 17, 2015 5:54 pm    Předmět: Citovat

Koukám, že opět fórum přesně pro mě. Ze mě lékaři vždy rostou. Rok zpátky jsem takhle spěchala na gyndu (s natrženým lýtkovým svalem se tedy spíše rychleji belhala), hezky kilometr pěšky a pak ještě tři patra do schodů, sestra mě hned vzala, naměřila tlak, kdy jsem ještě funěla a podezřívavě si mě změřila. Vyděsila jsem se, že je to vysoké, ale když mě pak doktor zavolal a ptal se mě, jestli mi s mým tlakem 75/35 není špatně a neomdlím mu tam, docela jsem se podivila Laughing Mně je kvůli tlaku blbě denně, i když se prolévám litry tekutin, ale sem tam je to vážně síla. Na neustále promrzlé a promodralé prsty jsem si už zvykla, na většinu dne motající se hlavu a nevolnost poměrně také, ale když je mi několikrát do týdne opravdu na seknutí sebou, už to úplně ok není. Já se takhle sesunula podél zdi ještě na střední po cestě na toaletu během hodiny, a našli mě tam až po konci hodiny a ještě mi vynadali, kde se flákám Laughing Teď už tím jen děsím přítele, když mě musí tahat do postele, nebo podepírat, abych si nelehla v místech, která k tomu nejsou určená. A už to na mě zase leze, jdu si zalézt...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne leden 18, 2015 9:05 am    Předmět: Citovat

Taky "dobrý", soucítím s Tebou. Jenom mě trochu zarazilo to s tou vodou - jestli jí třeba nepiješ až moc (když píšeš ty "litry" - ale možná to bylo jenom experesivní vyjádření toho, že nemáš nedostatečněj pitnej režim). Já když se někdy přemluvím, a vypiju víc než ty doporučovaný dva litry, tak mám tlak spíš ještě níž než vejš, možná se víc odplavujou různý minerály, nebo tak něco. Jo a největší problémy s nízkým tlakem jsem měla v době, kdy jsem chtěla žít superzdravě a omezila solení - ona ta sůl ho fakt trochu zvedá. A ještě mi pomohlo pravidelně sportovat. A nejspíš to bude lepší i se stoupajícím věkem, ale to Ti v tuhle chvíli asi moc nepomůže. Hlavně na zvýšení tlaku žádný kafe (bohužel ho radí i někteří doktoři, evidentně jsou to ty, který nikdy nízkej tlak neměli) - kafe můžu pít, jenom když mám tlak celkem v pohodě (horní tak od devadesáti vejš), jinak mi ho to sice tak na půl hoďky kopne nahoru, ale pak to spadne níž, než to bylo předtím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Indilwen
81-160
81-160


Založen: 21.7.2012
Příspěvky: 145

PříspěvekZaslal: ne leden 18, 2015 9:40 am    Předmět: Citovat

Elisjantar123 napsal:
Nízký tlak je potvora. Nedávno jsem měla 85/50 a to ještě asi trochu vyskočil, protože před měřením bývám nervózní. Naštěstí jsem nikdy neomdlela, ale jsem permanentně unavená, nejhorší to bývá ve škole, občas usínám, je mi zima a nedokážu se vůbec soustředit. Ráno je problém se vůbec zvednout z postele. A nejhorší je ranní jízda narvaným autobusem. Ale můžu potvrdit, že pomáhá víc solit a hlavně pohyb. Stačí na pět minut vyběhnout ven a hned je dobřě. Smile


S tym autobusom to poznam, na strednej v prepchatych MHD na omdletie bezne, navaly horucav, strata farby na tvari a rukach az som modrela , parkrat ma to zviezlo az na zem, takisto na pohreboch alebo v dlhych radoch kde treba vyckavat uz citim po par minutach ze je zle nedobre ked ma zacne knisat zo strany na stranu Very Happy Skoro sa unavim a v skole som dokazala davat pozor tak prve dve vyucovacie hodiny.... okolo 5 vyucovacej som uz nevnimala nic a zatvarali sa mi oci , po jedle to iste ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenyiiis
41-80
41-80


Založen: 29.9.2014
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: ne leden 18, 2015 10:56 am    Předmět: Citovat

Titania napsal:
Taky "dobrý", soucítím s Tebou. Jenom mě trochu zarazilo to s tou vodou - jestli jí třeba nepiješ až moc (když píšeš ty "litry" - ale možná to bylo jenom experesivní vyjádření toho, že nemáš nedostatečněj pitnej režim). Já když se někdy přemluvím, a vypiju víc než ty doporučovaný dva litry, tak mám tlak spíš ještě níž než vejš, možná se víc odplavujou různý minerály, nebo tak něco. Jo a největší problémy s nízkým tlakem jsem měla v době, kdy jsem chtěla žít superzdravě a omezila solení - ona ta sůl ho fakt trochu zvedá. A ještě mi pomohlo pravidelně sportovat. A nejspíš to bude lepší i se stoupajícím věkem, ale to Ti v tuhle chvíli asi moc nepomůže. Hlavně na zvýšení tlaku žádný kafe (bohužel ho radí i někteří doktoři, evidentně jsou to ty, který nikdy nízkej tlak neměli) - kafe můžu pít, jenom když mám tlak celkem v pohodě (horní tak od devadesáti vejš), jinak mi ho to sice tak na půl hoďky kopne nahoru, ale pak to spadne níž, než to bylo předtím.


Bylo to poněkud expresivní vyjádření. Je sice fakt, že denně kolem těch tří litrů vypiju, když je horko, nebo jsem nemocná a potím se, tak klidně i 4, ale jakmile vypiju méně než ty tři litry denně, hrozně mě pak bolí hlava a jsem ještě slabší než obvykle. Ultra-zdravá strava u mě taktéž nehrozí - bez veškerých těch tuze nezdravých, ale tuze dobrých pochutin bych asi umřela Laughing Solím sice třeba mnohem méně než můj přítel, ale ten si snad dosoluje i sůl samotnou, takže jakmile je něco ochucené dobře pro něj, křiví mi to ksicht. Mně trošku pomohlo, že jsem znovu začala brát HA, ačkoli všichni víme, co je to za sajrajt, ale třeba kafe mi opravdu nehrozí, to nepiju už pár let, protože jinak to vždy dopadlo tak, že jsem do půl hodiny byla nucena lehnout do peřin, jak mi bylo zle, a přemýšlela jsem, zda mi dřív bouchne srdce, nebo se pozvracím.
Hold se budu muset chtě nechtě dokopat znovu do větší sportovní aktivity, hodina rychlé chůzě denně, schody a domácí práce očividně nejsou dostatečné. Zřejmě zatnu zuby, nasoukám své tělo do plavek, překonám prvotní odpor a budu zase chodit plavat.
A děkuji za rady a odpověď Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne leden 18, 2015 11:11 pm    Předmět: Citovat

Tak držím palce. S tou vodou to zřejmě máš vychytaný a v rovnováze, fakt mě jenom zmátla ta formulace. A do solení taky nemá smysl se nutit (i když já teda taky dosoluju snad i tu sůl samotnou - mám to tak už od malička), pokud solíš alespoň tak nějak normálně, tak by to mělo bejt ok. Pohyb fakt doporučuju (i když za sebe bych třeba zrovna do plavání jako hlavní aktivity nešla, protože jakkoli ho miluju, tak při lezení z bazénu mi většinou bývá na omdlení i v době, kdy mám jinak tlak celkem normální - ale to je jednak individuální, jednak je dost možný, že kdybych to překousla a chodila častěji, tak se to naopak srovná, jednak to Ty můžeš mít úplně jinak a bude Ti to naopak dělat dobře. Rychlá chůze mi bohužel taky nepomohla (teda s tlakem, jinak si člověk krásně vyčistí hlavu a je to ten nejpřirozenější pohyb, co se dá provozovat) - asi nejvíc mi pomohly sporty/cvičení, kde se člověk fakt pořádně zpotí a jde místy do anaerobního pásma - v mým případě irskej tanec a HIIT tréninky, ale jak říkám, tohle je hodně individuální). Přeju Ti, ať taky najdeš něco, co ti ten tlak srovná do nějakejch rozumnejch hodnot.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
morana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 981

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2015 7:40 pm    Předmět: Citovat

ja som minulý rok na vlastnej koži zistila, že nízky tlak môže súvisieť s nízkou hmotnosťou alebo s poklesom hmotnosti. schudla som (nie zámerne) necelých 10 kg a odvtedy mám tlak o dosť nižší a býva mi dakedy mdlejšie. lekár to odôvodnil práve úbytkom váhy. daktoré dni som do seba kopla zotri kávy a výsledok pramalý.. poradil mi napnúť svaly na nohách aj rukách. posilní to žilný návrat a nachvílu zvýši tlak. inak pitný režim, soliť, zelený čaj, čierny, káva... a aeróbne aktivity. ale keď je vonku zatiahnuté (ako dnes), tak nepomáha asi nič.. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2015 10:15 pm    Předmět: Citovat

Řekla bych, že dost záleží na tom, jak/ z čeho zhubneš. Já za poslední rok a půl zhubla dvanáct kilo, a tlak se drží víceméně nastejno, možná se dokonce maličko zvedl. Ale fakt je, že jsem zhubla hlavně sportem, mám teď víc svalový hmoty. Nicméně se pamatuju, že když jsem kdysi hubla spíš omezeníma v jídle nebo stresem, tak ten tlak dolů šel, v tom máš pravdu.
A doktorům, který radí jako lék na nízkej tlak pít hodně kafe, bych ten nízkej tlak fakt přála, aby si ten náhlej pokles půl hodiny po vypití hezky vychutnali. Twisted Evil Ty čaje (teda alespoň u mně) taky nejsou úplně ideální a v obdobích, kdy mám extrémně nízkej tlak je radši vynechávám, ale fakt je, že mají ty "dojezdy" takový míň dramatický než to kafe. Nejlíp se mi v "tlakovejch krizích" osvědčil malej panák ucucávanej tak, aby vydržel co nejdýl. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
morana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 981

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2015 7:20 am    Předmět: Citovat

no ja som chudla zo stresu a totálneho vyčerpania. prišla som aj o časť svalovej hmoty... takže ten tlak u mňa momentálne nemá čo držať Very Happy včera som si namerala 91/60. no moc dobre mi nebolo. tak som si teda spravila pol litra zeleného čaju a pomaličky ho popíjala a svete div sa - pomohlo Smile a kafe mi nedoporučil lekár. ja som zvykla piť kávu v minulosti a teraz je to také pol na pol - niekedy pomôže a niekedy nie. a keď si spravím doma dlhšie lúhovaný french-press, tak ma potom klepe Smile ale zas.. keď v práci celý deň stojím, tak si občas potrebujem pomocť, aby som tam nezalomila...

ale panáka som ešte neskúšala. alkohol moc nezvládam, som "opitá" z jedného panáka Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2015 10:00 am    Předmět: Citovat

Morano - tak já zase nenabádám k alkoholismu, je klidně možný, že Tobě bude víc vyhovovat průběžně popjíenej zelenej čaj. To je fakt individuální.
A ono možná ani to kafe není na tlak takový tabu - akorát by se asi mělo taky pít pomalu a průběžně (ale to je pak zase hnusný, no, to už je lepší ten zelenej čaj) - když do sebe někdo v naději, že si srovná fakt nízkej tlak, kopne na jeden lok ristretto, tak si koleduje o tom, že mu to sice na chvíli pomůže, ale za půl až tři čtvrtě hodiny se bude sbírat ze země... Wink Ale musím říct, že já když mám období fakt nízkýho tlaku, tak na kafe abslolutně nemám chuť a dokonce i jeho vůně mi může způsobit migrénu (tělo si prostě říká, že něco fakt nechce - stejně jako mi při extrémně nízkým tlaku smrdí levandule, která tlak taky snižuje).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.