Nízký krevní tlak, omdlévání a spol.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=fe3d3c9d3b417c052c52b9b4c75c76dfZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Indil
161-320
161-320


Založen: 7.1.2012
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2015 9:31 am    Předmět: Citovat

Po delší době tu zas přidám něco k tomuto tématu. Poslední tři roky mi pěkně a dennodenně blbnul tlak, že jsem ho měla dost nízký a k tomu šílený závratě. Co mi trochu pomáhala bylo, že jsem během dne jedla spousty ovoce a zeleniny. Ale pořád to nebylo ono. Až na diskuzi na určité webovce, jedna slečna měla dobrou zkušenost s mladým ječmenem. Tak jsem se rozhodla minulý podzim, že si ho taky koupím a zkusím. A musím říct, že mi pomohl a nadále pomáhá. Už za týden jsem postupně přestala mít motanice a bylo mi konečně fajn, bez žádnýho strachu, že bych někde omdlela Smile Jako jsou třeba dny, kdy mi je špatně, ale to je většinou před bouřkou, či náhlou změnou počasí, ale už to taky není zvykem..Jinak ječmen jsem měla jeden ze zdravé výživy(nemyslím, ten šíleně drahej) a dodnes už nakupuji z drogerie (ted nevím, jestli mám napsat název, aby to nebyla nějaká reklama Laughing )
Tak snad taky pomůže, protože ten nízkej tlak je fakt velkej prevít Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2015 10:58 am    Předmět: Citovat

Indil napsal:
Jinak ječmen jsem měla jeden ze zdravé výživy(nemyslím, ten šíleně drahej) a dodnes už nakupuji z drogerie (ted nevím, jestli mám napsat název, aby to nebyla nějaká reklama Laughing )
Tak snad taky pomůže, protože ten nízkej tlak je fakt velkej prevít Rolling Eyes


Sem s ním. Smile Doporučení/ rada vs. reklama - to jsou dvě různé věci. Wink Budu ráda za tip. (Tlak se mi v poslední době docela srovnal, ale prevencí se nic pokazit nedá. Razz )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Indil
161-320
161-320


Založen: 7.1.2012
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2015 7:17 am    Předmět: Citovat

Tak jo, ted už kupuji ječmen z DM, piksla stojí okolo 250,- a vydrží mi při každodenním použití dva měsíce a víc Smile Jinak nejlepší je použití hned ráno před snídaní. To si po ranní józe napustím do skleničky vodu a umělou lžičkou (ječmen se totiž nesmí nabírat kovovou) si naberu množství prášku a rozmíchám ve skleničce. Jako první chutě nic moc, ale člověk už to pak necítí. To je má taková ranní zelená káva, která mi konečně pomáhá Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2015 2:34 pm    Předmět: Citovat

Tak mě k tomu napadá, jestli máš problémy jenom s tlakem, protože ječmen má pozitivní vliv na krvetvorbu a okysličení krve. Já třeba z nedostatku železa omdlívám a mám bušení srdce. Mně s tím hodně pomohl, pila jsem ho dva roky, a najednou to nešlo, mám tu půl flašky, ale nemůžu se donutit s tím znovu začít, což je asi škoda, protože mi to prospívalo. Jenže najednou jsem se z něj začala osypávat, hlavně na zádech, a trvalo dlouho po vysazení, než se to spravilo. Ničím jiným to být nemohlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2015 3:06 pm    Předmět: Citovat

Hawkey - já bych řekla, že s tím železem ječmen určitě souviset bude (a určitě tam budou i další vitamíny, minerály a stopový prvky). A mám s ním podobnou zkušenost jako ty - nějakej čas ho tělo fakt potřebovalo a sosalo plnejma douškama, takže mi ta chuť ani nevadila, pak mi najednou začal připadat téměř nepoživatelnej (sice jsem se neosypala, ale prostě mi přišel hnusnej - a zkaženej nebyl, naši to balení v klidu dopili). A shodou okolností jsem tou dobou byla na dost komplexních krevních testech, a snad nikdy jsem ty hodnoty neměla tak dobrý. Takže předpokládám, že měl organismus látek, který mu ječmen dodával, tak akorát, a rozhodl se, že navyšování už by mohlo bejt škodlivý.
Jak je to s účinkem na tlak nevím, ale klidně bych tomu i věřila (zvlášť v souvislosti s tím železem) - empiricky to ale doložený nemám, protože v době, kdy jsem ječmen brala, jsem už tlak měla jakžtakž srovnanej - sice furt oproti "normálu" nízkej, ale oproti dřívějšímu stavu už to byla úplná pohodička. Jinak se mi na tlak asi nejvíc osvědčilo sportování (plus překročení pětatřicítky Wink .)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2015 7:38 pm    Předmět: Citovat

Titania, tak jsem to zkusila, dneska jsem měla trošku slabší den, tak jsem si zkusila zacvičit, a fakt lepší Smile. I když jsem si říkala, že jak si lehnu na zem, už nevstanu Smile. A ono ne, děkuji za tip Wink.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt červen 11, 2015 9:40 am    Předmět: Citovat

Hawkey, tak to jsem ráda! Myslím, že pravidelný cvičení je fakt asi nejúčinnější (i když člověk někdy začíná tak, že tráví půlku "cvičebního času" v leže na zádech s nohama nahoře, aby se mu ten tlak trochu srovnal (tak jsem to mívala já) - ono se to postupně (a celkem dost rychle) zlepšuje.
Akorát bacha na cvičení po ránu, když je ještě navíc den, kdy vyloženě cejtíš, že ten tlak je nízko (v tom může hrát roli i počasí) - je dobrý bejt fakt opatrná při prudký změně poloh (zvlášť takový ty přechody předklon nebo leh - a z toho prudce do stoje. Odpoledne už tyhle věci zvládám líp (a teď, co se mi zlepšila kondička a tlak lehce stoupnul směrem k normě, už je zvládám až na výjimky, když je nízkotlaký počasí, i po ránu), ale třeba takovej jogínskej pozdrav slunci je po ránu dobrý dělat pomaleji, než jak se dělá "správně" (tj. přechody z pozice do pozice synchlronizovaný s dýcháním) - alespoň v prvních dvou kolech je dobrý si každou pozici několikrát prodejchat, aby ty přechody nebyly tak prudký. A když už se při jakýmkoli cvičení ta hlava začne fakt točit a nepomůže pár hlubokejch nádechů a výdechů, tak je fakt nejlepší ustlat si na chvíli na zemi a opřít si nohy o zeď/o židli, aby byly nahoře a chvíli tak vydržet. Protože cokoli jinýho (alespoň z toho, co jsem zkusila, to "srovnávání" tlaku jenom zbytečně prodlouží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: čt červen 11, 2015 12:07 pm    Předmět: Citovat

Titania, moc děkuju, jsou to pro mne cenné tipy, přiznám se, že ač jsem se vždycky chystala, že s pozdravy slunci začnu, po ránu mi to prostě nejde, v mladších letech jsem si jednou střihla po ránu Pět Tibeťanů, a týden jsem z toho nemohla Smile. Ale ŕešit to musím, stačí mi si dřepnout odpoledne při trhání trávy pro morče, a pak když vstanu, mám černo před očima. Ale u mne to je hodně o tom železe, jak ho mám dost, můžu dělat všechno, ale jak to klesne, tak je to zlý. Teď mi ještě brutálně padají vlasy, tak je celkem jasno. Ale pravidelný pohyb mi v žádném případě uškodit nemůže, tak už se k němu snad konečně dokopu Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt červen 11, 2015 12:41 pm    Předmět: Citovat

Jasně, železo je prevít, taky s ním každou chvíli bojuju (ale i tady je to s věkem lepší - a nejspíš v tom bude hrát roli i ta zlepšená kondice). Každopádně kolem MS si většinou dávám i nějaký to železo v tabletách, tak nějak preventivně (a pro lepší pocit) - a zdá se, že to funguje.
Pět Tibeťanů jsem nikdy nezkoušela, ale pozdrav slunci po ránu byl docela dlouho problém, když jsem chodila na jógu na osmou ráno a měli jsme instruktorku, která ho jela rovnou plnou rychlostí podle přirozenýho dechu. Pak přišla nová paní, a ta právě první dvě kola dělala prodejchávací v každý poloze chvíli zůstat a prodejchat si ji - a hned to bylo lepší. Sice se mi občas taky ještě zatočila hlava, ale už jsem si nemusela sedat ani lehat, stačilo pár hlubších nádechů a výdechů v pozici, než ty černý mžitky před očima odejdou, a pak jsem mohla jít rovnou bez dalších problémů do další polohy. A po pár tejdnech jsem přestala mít problém. TAkže radím - nespěchat na sebe. Ale jinak s tím dlouhým klečením/sezením na bobku a pak prudkým napřímením se mi občas stane dodneška, ale zatímco dřív to bylo v podstatě pravidlo, teď je to spíš výjimka.
Jo a tohle asi víš, ale pro jistotu: bacha na kafe (a i na zelenej čaj, i když ten se mnou mává míň). Sice na chviličku ten tlak vyžene nahoru, ale pak ho pošle níž, než byl předtím. Takže v dobách, kdy jsem fakt mívala těch 85/40, se mi dělalo zle už při pomyšlení na něj (teď už ho můžu pít normálně, ale stejně si ho radši nedávám po ránu). Navíc kafe tuším zhoršuje vstřebávání železa. Jediný, co mi kdy fakt pomohlo, byla kapka alkoholu, ten by sice měl mít podobný účinky (včetně těch negativních) jako kafe, ale v praxi mi v malým množství (pomaličku ucucávaným, ne že bych do sebe zvrhla na ex panáka) ten tlak po ránu fakt trochu srovnal a právěže tam nebyl ten následnej pokles (nebo alespoň nebyl tak silnej, že bych si ho všimla). Nepila jsem ho teda po ránu denně, ale v ty opravdu kritický dny to byla docela záchrana.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vitana
41-80
41-80


Založen: 9.6.2009
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: pá srpen 05, 2016 10:06 am    Předmět: Citovat

Tak já se k vám přidávám. Tlak mám také nízký. V pubertě jsem dost omdlévala. Pak se to srovnalo, ale teď s tím zese bojuju. Ne že bych přímo omdlela, ale často se mi zatmí před očima a musím chvíli stát, než to přejde. Ale co mi víc vadí je ta ospalost. Sedím v autobuse a neudržím oči otevřené. Koukám se s dětmi na film a najednou se musím opřít a spát, prostě to nejde přemoct. Kafe mám ráda a asi mi moc dobře nedělá. Ale o mnoho víc mi vadí zelený čaj, který mi také chutná, ale už jsem si několikrát ověřila, že když ho nějakou dobu piju, tak je to všechno mnohem horší. Teď zkouším maté, tak jsem zvědavá. Strašně bych si přála zažít jaké to je mít energii Smile A musím potvrdit, že když jsem víc sportovala, tak to bylo lepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.