Adopce kočiček
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=8b5c7beca060ed96297077542a6cd65eZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: st leden 19, 2011 10:22 pm    Předmět: Citovat

Ano, my bychom čuměli, jak se to na vesnici dělá, protože vesnici vůbec neznáme a vůbec z vesnice nejsme, no jó...
Mléko by se kočkám nemělo dávat, protože obsahuje laktózu a ta je v kočičím žaludku nestravitelná - ovšem výjimky se najdou, některé kočky mléko snesou víc, některé míň.
A už vůbec jsem se nechtěla do nikoho navážet, takže Adlusko, pokud to vyznělo tak, jako že po tobě štěkám, což určitě vyznělo, tak to není pravda. Já mluvila obecně ze svých zkušeností.
A wensdy, pokud se u vás pořád stojí fronta a nedostává se na ně, tak je pošli do útulků, ať si vystojí nějakého mrňouse tam.
Pokud odsuzujete kastraci, tak fajn. Ale všechny kočky nejsou tak zodpovědné, aby rodily a mrouskaly jen jednou do roka. Nebo máte lepší vysvětlení pro to, proč je furt svět plný toulavek? Asi ne, protože přece jak to dělám já je správné a proč by to mělo být jinak, když MĚ to nijak neohrožuje a nekomplikuje? Já já já jenom já...
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: st leden 19, 2011 10:28 pm    Předmět: Citovat

Já kastraci neodsuzuji, ale co se týče útulků, kastrovat čtyřměsíční koťata je zvěrstvo. O koťátko naše rodina v útulku žádala několikrát, ale asi jíme kočky. Nikdy nám žádné nedali. Dokonce nás ani nepustili dovnitř. Už tam nevlezu... máma chtěla po smrti kocourka nového, nakonec si za 3 tisíce koupila perského. jeho majitelka aspoň nedělala caviky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: st leden 19, 2011 10:32 pm    Předmět: Citovat

wensdy: Ty útulky, které znám já kastrují nejdříve v půl roce a máš pravdu, že ve čtyřech měsících je to teda pěkný hnus. To mluvím o Kočičí naději, Kočkách Hodonín a podobných přidružených organizacích. Pokud jste kočku z útulku nedostali, asi to byl špatný útulek. Je to škoda.
Jen jsem celou touhle diskuzí chtěla upozornit na to, že i když to u vás všechno probíhá normálně a s kočkama nejsou problémy, tak to neznamená, že je to tak všude. Proto je lepší mít koček méně, ale znát je lépe a vědět, jaké jsou a co dokážou.
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: st leden 19, 2011 10:43 pm    Předmět: Citovat

Ano wolfi, to máš naprostou pravdu. Myslím si, že tu nikdo nepropaguje topení koťat. Já mám konkrétně velmi špatné zkušenosti s pražským útulkem v Tróji. Tam by mě už nedostali ani párem koní. Nějaká starší paní nás tam tenkrát seřvala, co si to vůbec dovolujeme chtít koťátko. A sme prosím, chtěli 14 dní po vánocích udělat dobrý skutek, protože místo kočíčího mazla bylo po smrti milovaného kocourka volné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: st leden 19, 2011 10:49 pm    Předmět: Citovat

To je hnusný přístup. Takoví lidi by se ke zvířatům vůbec neměli dostat. A vůbec jsem si nemyslela, že by tady někdo něco takového propagoval, to ne. Jen mě zajímalo, jak to u jiných vlastně chodí.
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meritka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.8.2010
Příspěvky: 1377

PříspěvekZaslal: st leden 19, 2011 11:10 pm    Předmět: Citovat

I ja nechala kocinu vykastrovat. Nejenom ze to mrouskani trapilo nas, protoze sme se nevyspali atd., ale trapilo i ji, poznala sem to na ni. Byla jenom domaci a presto kdyz to na ni prislo, tak sem se mohla zblaznit jak mi ji bylo lito.
A pardon - ale ja ja jsem za kastraci i na venkove. Taky sem z vesnice a vim jak to tam vypada. U nas staci otevrit dvere na terasu a hnedle je tam nekecam 7 kocek ... samozrejme, jsou naucene, protoze mamka vzdycky neodola a hodi jim kosti, nebo vyvar, nebo koupi granule, konzervu atd. A to podotykam, ze to NEJSOU kocky nase ani nikoho jineho. Jsou to proste takovi bezdomovci. A na misto kocky, ktera se jednoho dne uz neobjevi, okamzite vzapeti nastoupi dve nova kotata... A zadny z nejblizsich sousedu NEMA sve kocky vykastrovane. Ovsem kotata se neresi, protoze kociny porodi nekde v lese, kotata vykrmi, nebo nektera umrou atd. a pak z nich jsou ty fronty, ktere nam stoji za balkonem. Kdyz vidim ty maly (i velky), je mi ouzko.

Ad inzerat - bohuzel, Plzen je pro me daleko a navic sem ve fazi, kdy si nepripoustim zadnou moznost, ze bych si jeste nekdy mazlika poridila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: st leden 19, 2011 11:42 pm    Předmět: Citovat

Wolfishness....v poho. Jenom jsem se bála, abych nějak nerozpoutala zbytečnou válku Wink Přišlo mi v jednu chvíli, že jsem tě dost naštvala s tou silnicí. Teda jako blbě jsem to řekla, že jsou nešikovné. Asi bych měla volit vhodnější slova Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: čt leden 20, 2011 7:24 am    Předmět: Citovat

chjo, wolfi... ty se rozčiluješ zbytečně..Smile nikdo neřek, že nevíš, jak to na vesnicích (nebo většině) chodí..Smile to byl všechno řečnický obrat a postěžování..Smile

jinak starší občané ke kastraci se donutit nedají.. s mladšíma je to lepší... a ještě můžem být možná rádi.. viděla jsem, jak se kastrují vepři.. Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: čt leden 20, 2011 11:04 am    Předmět: Citovat

Jo holky, je to fakt, rozčiluju se zbytečně, ale mám PMS, tak mi to odpusťte. Laughing
A přesně jak popisuje Meritka, tak to měla i babička. Prostě k ní přišla mourovatá toulavka, ona ji začla krmit a než se nadála, kočka přivedla s sebou čtyři koťata. Chytit se nedala, protože byla plachá. Vůbec nevím, co se s ní stalo, ani s koťaty a radši to ani vědět nechci. Teď má už jen starého kocoura, samozřejmě nevykastrovaného, ale je pravda, že staří lidé to prostě nepochopí, ale naštěstí už se kastrace stává samozřejmostí.
Adlu, já jen nemám ráda nezodpovědnost a to, že řekneš, že je kočka nešikovná a může si za svou vlastní smrt sama, když ji přejede nějaký cvok na silnici je podle mě hrozná blbost. I když věřím, že se o kočky staráte skvěle, proti tomu vůbec nic nemám, že nekastrujete, pokud vám to tak vyhovuje, ale přiznám se, že nadšená z toho nejsem.
A ještě k těm řidičům, nejednou se stalo, že cíleně najížděli do zvířat, jsou to hajzlové. To samé myslivci, klidně zastřelí kočku na poli, střílejí po psech (viz. spousty případů v televizi), u kterých je naprosto viditelné, že se netoulají po lese a už vůbec neprohánějí zvěř. Lov je pro mě prachsprostá vražda.
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: čt leden 20, 2011 11:06 am    Předmět: Citovat

Jo a Hani, o vepřích mi ani nemluv, to je hrůza, jak jim vytáhnou kulky, ustřihnou, vydesinfikujou a je to... a to všechno při plném vědomí. Fuj. Shocked
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.