OCM - Oil Claensing Method
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=e177c4e65bc703e93867bb274f06cd95Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kamsilka
21-40
21-40


Založen: 17.8.2011
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: pá listopad 04, 2011 11:29 pm    Předmět: Citovat

A dal by se použít třeba jenom slunečnicový olej??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZaBukem2
321-600
321-600


Založen: 27.12.2007
Příspěvky: 337

PříspěvekZaslal: pá březen 23, 2012 12:34 pm    Předmět: Citovat

Provádím něco jako OCM. Olej(e) používám různými způsoby (pro čištění pleti):
* namočím obličej, nanesu pleť. olej broskvový od Topvetu a v podstatě si s ním mnu obličej, jako by to byl čistící prostředek, potom lehce opláchnu, lehce osuším (abych neodstranila olejový film) a nakonec ještě nanesu další olej nebo krém (podle momentální nálady, mám víc přípravků Laughing )
*vytvořila jsem si směs z různých olejů (kokos., ricin., konopný, šípkový, broskvový) a zamíchala s čistidly od Lush Fresh Farmacy a Coal Face (ty jsem nastrouhala najemno), tato směs obličej krásně vyčistí a přitom nevysuší
*různé oleje jsem smíchala s kočkolitem (někde jsem tu četla, že je podobný lávovce), tuto směs používám jako peeling
* na tuto směs se teprve chystám - různé oleje + sušená syrovátka

Tyto "přípravky" střídám podle nálady, praktikuju asi 3 měsíce a můj ksichtík si rozhodně nestěžuje. Před tím jsem používala na čištění samotná Lushácká čistítka a ta mě děsně vysušovala a z mé smíšené pleti (normal. + mastná) se stala pleť suchá (nebo dehydratovaná, nevím jaký je mezi nimi rozdíl Embarassed ). Teď je moje pleť i při čištění namazaná olejem a tak je hydratovaná a spokojená. Černé tečky žádné, pupínky vyjimečně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poki
321-600
321-600


Založen: 19.3.2012
Příspěvky: 362

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2012 6:54 am    Předmět: Citovat

Vcera som sa odvazila vyskusat tuto metodu. Zmiesala som ricinovy, marhulovy a kokosovy olej a s touto zmesou som si masirovala tvar. Keby sa vtedy doma neobjavila polovica rodiny, tak by som si dala na tvar este aj uterak, ale nechcela som byt tercom otazok Very Happy takze som si tvar len oplachla (ako pise ZaBukem2, aby ostal ten olejovity povlak) a rano som sa zobudila s prijemnym vysledkom - krasne vycistena plet a ziadne upchate pory. Budem praktikovat castejsie!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jája_
321-600
321-600


Založen: 16.2.2012
Příspěvky: 356

PříspěvekZaslal: po červen 04, 2012 7:36 pm    Předmět: Citovat

Dneska jsem spáchala něco na styl OCM. Pořídila jsem si totiž konopný olej, původně na vlasy, ale moc mi nesednul (zmiňovala jsem v příslušném vláknu), tak jsem ho zatím použila jako sprchový olej. Dneska mě napadlo, že by jsem ho mohla smíchat s kapkou Tea tree oleje a vytvořit tak "čistící emulzi proti akné". Akné trpím poměrně hodně, na obličej už nehodlám nic zkoušet, svěřila jsem se do rukou své kosmetičky a udělala jsem dobře, ovšem tahle "léčba" je finančně náročná a akné mám i na zádech a tam si nemůžu dovolit používat ty její přípravky. Na záda jsem tedy použila zmiňovanou směs konopný olej+ TTO a zdá se mi to super, vypadá to vyčištěně, pupínky teda zčervenaly, ale po TTO vždycky..No uvidím jak to dopadne po dlouhodobějším používání Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: po červen 04, 2012 9:21 pm    Předmět: Citovat

Jája_ napsal:
Dneska jsem spáchala něco na styl OCM. Pořídila jsem si totiž konopný olej, původně na vlasy, ale moc mi nesednul (zmiňovala jsem v příslušném vláknu), tak jsem ho zatím použila jako sprchový olej. Dneska mě napadlo, že by jsem ho mohla smíchat s kapkou Tea tree oleje a vytvořit tak "čistící emulzi proti akné". Akné trpím poměrně hodně, na obličej už nehodlám nic zkoušet, svěřila jsem se do rukou své kosmetičky a udělala jsem dobře, ovšem tahle "léčba" je finančně náročná a akné mám i na zádech a tam si nemůžu dovolit používat ty její přípravky. Na záda jsem tedy použila zmiňovanou směs konopný olej+ TTO a zdá se mi to super, vypadá to vyčištěně, pupínky teda zčervenaly, ale po TTO vždycky..No uvidím jak to dopadne po dlouhodobějším používání Wink



Teda, to nezní vůbec špatně. Wink Podle toho, jaké má konopák i tea tree olej účinky na pleť, by to mohlo být docela dost efektivní. Nejspíš taky vyzkouším. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvetinka06
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 17.2.2012
Příspěvky: 1277

PříspěvekZaslal: út červen 05, 2012 12:19 pm    Předmět: Citovat

O tejto metóde som už čítala dávnejšie na int, zvláštne je, že vo vidách je to vždy úplne inak, teda niekde najprv naparujú a potom len zmyjú, niekde dávajú ten teplý uterák. Ešte som s tým nezačala, pretože je to časovo náročnejšie ale plánujem Smile. Myslíte, že by to mohlo pomôcť zmiešanej pleti? ( brada, čelo, nos - neustále zanesené póry, vyrážky a po prípravkoch na akné ešte horšie a to vysušené šupinky + vyrážky. Trošku pomáha kozmetička, ale kde sú tie časy, kedy som to stíhala raz za týždeň, teraz max raz za mesiac, niekedy aj dlhší interval. A ja mám teda tú pleť už po týždni viditeľne horšiu a celú zanesenú Sad. Čítala som aj o večernom natieraní vit. E na pokožku / normálne prepichnutá tobolka z lekárne a ten olejček natrieť na tvár. S týmto skúsenosť nemáte? Mohlo by to byť škodlivé alebo ešte viac póry zanášať?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2012 9:08 pm    Předmět: Citovat

tak som vyskúšala ricínový olej s normálnym slnečnicovým, 5 minút som poctivo masírovala a potom zmyla s teplou vodou...
zázrak sa nekonal, ale póry boli o niečo čistejšie, takže raz za čas si to zopakujem Smile
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2012 11:16 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem si inovovala OCM pro sve potreby ... zjistila jsem, ze kdyz oblicej jen otru a omyju vodou, tak mi to dela na kuzi paseku.

Takze po radnem promasirovani a promyti to vezmu jeste olivovym mydlem a hned je to mnohem lepsi Cool

Chybama se clovek uci Laughing
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nermeen
161-320
161-320


Založen: 21.6.2010
Příspěvky: 319

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2012 9:06 am    Předmět: Citovat

Jitt napsal:
Tak jsem si inovovala OCM pro sve potreby ... zjistila jsem, ze kdyz oblicej jen otru a omyju vodou, tak mi to dela na kuzi paseku.

Takze po radnem promasirovani a promyti to vezmu jeste olivovym mydlem a hned je to mnohem lepsi Cool

Chybama se clovek uci Laughing


Přesně takhle to dělám taky, veškerá mastnota musí pryč, olivové mýdlo nevysušuje sice zas tak brutálně, ale stejně pak musím ještě trochu pleť hydratovat, takže je to komplikovanější, ale výsledky dobré Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2012 10:30 am    Předmět: Citovat

Ja ji zatim nechavam "trpet" a vecer si ty nejvetsi loziska natvrdo namatlam cistym TTO ... rano to znovu prejedu olivovym mydlem a pak na to nanesu Kosmin na akne (na takovou tu krupicku z ucpanych poru mi zabral celkem slusne) a tim se ta plet i trochu hydratuje (prestane pnout a je pak prijemne poddajna) ... no akne se dava pomalu (veeeelmi pomaloucku) na ustup ... (ale obavam se, ze na mne vytasi jeste nejake skryte zalohy Embarassed)
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.