OCM - Oil Claensing Method
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=5e6ff4f716a42068bf5aa46f0be679c1Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Poki
321-600
321-600


Založen: 19.3.2012
Příspěvky: 362

PříspěvekZaslal: po květen 06, 2013 6:18 pm    Předmět: Citovat

Dnes som si urobila taku relaxacnu chvilku. Zmiesala som ricinovy s arganovym olejom, pridala par kvapiek levanduloveho EO a touto zmesou som si masirovala tvar asi 15 minut. Potom som si este tvar dala latku ponorenu v horucej vode (opat s par kvapkami levandule).
Velmi to pleti prospelo - je rozjasnena, vycistena (do istej miery, ale u mna je to beh na dlhu trat) a hydratovana. Spokojnost Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: ne květen 12, 2013 11:39 am    Předmět: Citovat

Nechala jsem se zlákat a dopřála si OCM teď o svátečním volnu. Míchala jsem ricinový olej v poměru 1:9 s meruňkovým, masírovala jsem vždy 5 min., pak napařila horkou žínkou a očistila. (Zopakovala jsem to celé 3x.)
Jsem nadšená - jednak to opravdu zabírá a póry mám o dost čistější, a jednak ta olejová masáž mi dělá moc dobře na pleť. Smile Trochu lituji, že jsem tu metodu objevila tak pozdě - mohla jsem mít pleť mnohem hezčí už dřív: teď s některými tečkami už nehne ani mechanické ošetření... Tak jako tak, tohle hýčkání si budu ráda dopřávat častěji. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: ne květen 12, 2013 12:04 pm    Předmět: Citovat

Já si běžně čistím pleť a vlastně i odličuju kokosovým olejem... teplou vodou si opláchnu obličej, osuším jen největší kapky, napatlám kokosák a masíruju krouživejma pohybama. Pak to celý setřu vlhkým až mokrým tamponkem, pak opláchnu vodou a osuším. Pleť to opravdu čistí, tamponek je vždycky špinavej (i když zrovna nejsem ani trošku nalíčená) a pleť je hydratovaná, pružná, čistá, akné v normě nebo mizí a není třeba se potom mazat krémem. Je to super Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poki
321-600
321-600


Založen: 19.3.2012
Příspěvky: 362

PříspěvekZaslal: út květen 14, 2013 6:33 pm    Předmět: Citovat

S radostou praktikujem OCM uz niekolkykrat a tvar sa naozaj cisti, akoby som bola po navsteve kozmeticky. Dnes som po naolejovani naparila tvar asi na 5-10 minut a az potom som prilozila latku namocenu v teplej vode a zda sa mi, ze je to ovela ucinnejsie. Pory sa otvorili a vycistili ovela viac nez keby som len prilozila nieco teple.
Zo zaciatku som olejovala zmesou asi 50:50 (arganovy a ricinovy), dala som ich len tak od oka a plet som mala po vycisteni napnutu, skoro az suchu. Dnes som to zriedila, ricinoveho bolo menej a je to ovela lepsie. Ten fakt vysusuje! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marťa84
8-20
8-20


Založen: 22.8.2012
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: pá červen 21, 2013 12:55 pm    Předmět: Citovat

s OCM jsem začla asi před měsícem, protože už nemůžu ustát obličej plný černých teček Smile míchám ricinový olej a hroznový olej (asi 1:2, mám smíšenou pleť), masíruju 2x týdně po dobu asi 20 minut (vždycky si k tomu pustím seriál). teda musím říct, že první dva týdny byla pleť rozblázněná - začaly se mi dělat pupínky, i když s nimi normálně problém nemám (mám jen černé tečky a rozšířené póry) - no ale nechala jsem tomu volný průběh, protože jsem věděla, že se to může stát. teď se to konečně zahojilo a musím říct, že sleduju postupné zlepšení - póry jsou čistčí a staženější, teček se dělá míň, ale stejně asi budu muset kombinovat OCM s klasickým mechanickým čištěním. PROSTĚ JSEM VYHLÁSILA TEČKÁM VÁLKU! Very Happy

Poki: díky za doporučení, zkusím pleť taky po naolejování nejdřív napařit a až pak přiložit namočený ručník Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: út červen 25, 2013 8:55 am    Předmět: Citovat

Tak jsem to taky zkusila, pravda, riciňákem momentálně nedisponuju, ale co... zkusila jsem šípkovým. A musím zkonstatovat, že i tak dobrý. Některé póry se fakt stáhly, pleť vypadá čistě - a hlavně není po tom čištění suchá. Asi si pro ten riciňák zajdu, ať to mám příště "košer". Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.