Homeopatika a celostní medicína
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c4c733d5e09acf50bfd15c12436fbc46Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Virgo
81-160
81-160


Založen: 27.3.2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 11:39 am    Předmět: Homeopatika a celostní medicína Citovat

Hezký den všem,

ráda bych se zeptala, zda máte nějakou osobní zkušenost s alternativními metodami léčby, léčíte-li sebe a své blízké jiným způsobem než braním tun antibiotik, analgetik, pestrobarevných pilulek a dalších klasických léčiv (mám na mysli samozřejmě v případě nemocí typu nachlazení, chřipka, rýma, nikoliv vážné nemoci antibiotika bohužel vyžadující) - takže např. pomocí bylinek, stravy, homeopatických preparátů aj.

Zajímalo by mě také, setkal-li se někdo z Vás přímo s pracovištěm, kde provádějí alternativní léčení - konkrétně mám na mysli např. Institut celostní medicíny Mudr. Jonáše... Různě na netu jsem na toto téma četla poněkud rozporuplné reakce, ale zajímalo by mě konkrétně, co Vám třeba takové léčení dalo i co případně vzalo....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 12:16 pm    Předmět: Citovat

Tak ja se snazim klasicke leky vubec nebrat,takze kdyz si jednou za uhersky rok vem paralen na boleni hlavy,ktere uz je nesnesitelne,tak me skoli na lopatky,jak kdybych si vzala nekolik ibalginu i spousta lidi nechape,ze mi staci jen paralen na hodne silnou bolest.Ale i tomu se hodne vyhybam a vemu si ho jen v nejkrajnejsim uz nesnestelnem pripade a to je vzacne.


Ja bolesti lecim levandulovou silici,takze pokud mam nejake bolesti jemne vmasiruju par kapek na prislusne misto a treba nekolikrat i opakuju,napriklad u hlavy vmasiruju do spanku a v klidu vyckam,ono to zapusobi.Na chripku a zacinajici anginu mi spolehlive zabira med,dam si sklenici medu do pokoje a kdykoli si vzpomenu tak lzici snim...je to pro me ten nejzarucenejsi a nejcennejsi lek,do dvou dnu jsem jako rybicka.Pak popijim i ruzne bylinky a nebo vmasirovavam do zad a na hrudnik matovy olejicek a nebo tymian.
Na prudusky a silnou rymu mi od detstvi nejlepe funguje uvareny anyz s medem. Very Happy Ted me uz nic jineho nenapada,tak treba pozdeji si vzpomenu Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 12:19 pm    Předmět: Citovat

Mám nějaké zkušenosti, a musím říct že dost rozporuplné... většinu z nich jsem získala díky padání vlasů, které mě asi dva roky intenzivně trápilo.
Byla jsem u jednoho pána, co se zabývá diagnostikou podle Jonáše a prodává preparáty firmy Joalis - no moc spokojená jsem nebyla. Ten pán mi nebyl moc sympatický, za vyšetření si vzal spostu peněz a k tomu mi prodal ještě tři drahé lahvičky s kapkami, které se musely brát dvakrát denně v určitém odstupu od jídla a navíc nesměly přijít blízko k mobilu - takže na cestování (bylo léto) opravdu nic praktického, nějak jsem k tomu ztratila důvěru a preparáty ani nedobrala, natož abych si došla na kontrolu...

Pak homeopatka, chodím k jedné v Praze už delší dobu. Léčí mě konstitučními homeopatiky, tj.nezacílené na konkrétní problém, ale léky celkově pro mě na posílení organismu. Je mi na ní sympatické, že si bere peníze jen za konzultaci (i když teda bere si dost) a léky už jsou pak zadarmo, pro novou dávku si můžu přijít jen mezi dveře nebo ji i pošle poštou, je ochotná sem tam konzultovat po telefonu... je to dlouhodobá léčba, takže jsem nevdiěla žádné zázračné výsledky, ale kdoví jestli mi s vlasy nepomohla nejvíc právě ona. Znovu se k ní skoro po roce chystám někdy teď v nejbližší době, snad mi pomůže s tou pletí...

No a nakonec firma Energy v Brně, tam mi byl sympatický preparát Gynex, ale celkově mi to připadá jako dost velký byznys, nevím, předražené vodičky v lahvičkách... kterých musí člověk podle nich brát spoustu, ne jen jednu konkrétní. Snad je to i pravda, ale bohužel na to momentálně nemám. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 12:24 pm    Předmět: Re: Homeopatika a celostní medicína Citovat

Virgo napsal:

Zajímalo by mě také, setkal-li se někdo z Vás přímo s pracovištěm, kde provádějí alternativní léčení - konkrétně mám na mysli např. Institut celostní medicíny Mudr. Jonáše... Různě na netu jsem na toto téma četla poněkud rozporuplné reakce, ale zajímalo by mě konkrétně, co Vám třeba takové léčení dalo i co případně vzalo....

Mám zkušenost s firmou Energy - když byly moje děcka ještě malé, hodně jsem jím dávala Vironal a řekla bych, že se osvědčil - na imunitu. Sama mám zkušenost s preparáty od Jonáše, a taky dobrou. Bohužel účinek jeho preparátů vydrží tak půl roku, pak se vše pomalu vrací do starých kolejí-ale možná je to i má vina - některé potraviny mám podle jeho měřícího nástroje zakázané a ne vždy odolám (sladký, jogurty).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 12:36 pm    Předmět: Citovat

Když přemýšlím nad tím, co používám na běžné problémy: na nachlazení různé čajíčky proti chřipce nebo na podporu imunity, s citrónem a medem, při bolesti v krku kloktém vincentku (kloktám ji i preventivně večer). Preventivně beru kapičky z Echinacei, a pokukuju po grepových semínkách, měly by být taky dobré. A na imunitu se mi nejvíc osvědčilo vysazení hormonální antikoncepce, dřív jsem byla nemocná pořád, teď už jen tak běžně jako ostatní (ťuk ťuk).

Prášky proti bolesti v podstatě neberu, na bolest hlavy mi většinou pomůže kafčo Embarassed nebo odpočinek či procházka, jediné období v měsíci kdy potřebuju chemii jsou měsíčky, to si na začátku vždycky vezmu jeden Ibalgin 400 ještě než se bolest břicha stačí rozjet, a většinou mi ten jeden zabere a stačí - bez něj bych se kvůli těm křečím asi zbláznila... Neznáte nějaký přírodní zaručený prostředek proti menstruačním křečím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janie
***moderátorka***


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 1941
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 12:37 pm    Předmět: Citovat

Jelikož mi klasická medicína moc nepomáhá, tak jsem se ubrala směrem celostním...Taky mám zkušenost s fi Energy..ale zdá se mi to nechutně předražený Sad sama si to naštěstí neplatím..zatím je asi soudit brzo,
jinak mi ale pomáhá i lehká vyvážená strava...(bohužel to ale taky leze do peněz)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 12:39 pm    Předmět: Citovat

no ja u zadne firmy ani zamerenych odborniku nikdy nebyla,akorat kdyz jsem byla mala a mela furt problemy se zaludkem,vzala me mamka k nejake lecitelce,protoze nikdo z doktoru nepomohl a prehazovali si me,no ta mi dala nejaky caj a potom se mi silene osipala pusa az do krku,mela jsem ji plnou aftu a nemohla jsem vubec mluvit a jist,bylo to hnusny a od te doby nemam k temto samorecenym s praxi moc duveru Confused
ale zas bylinkam jako takovym verim moc a mam to osvedceny,ale hodne davam na intuici,ta je dost dulezita podle mne Very Happy samozrejm sladit clkovy zzivotni styl a stravovani,ale to mi prijde samozrejme Cool

jinak uz pres ctrnact dni piju kazdy den trikrat jablecny ocet s medem na posileni imunity a procisteni a je to hodne znat,jsem takova lehoucka,travim mnohem rychleji a plet je krasne vypnuta a cista Very Happy vcera jsem jeste zacla koprivovou jarni kuru tak uvidim,ale je to dobrota z cerstvych listecku mnam Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Virgo
81-160
81-160


Založen: 27.3.2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 12:50 pm    Předmět: Citovat

Slunéčko napsal:
...jediné období v měsíci kdy potřebuju chemii jsou měsíčky, to si na začátku vždycky vezmu jeden Ibalgin 400 ještě než se bolest břicha stačí rozjet, a většinou mi ten jeden zabere a stačí - bez něj bych se kvůli těm křečím asi zbláznila... Neznáte nějaký přírodní zaručený prostředek proti menstruačním křečím?



Zaručené není asi nic, každému zafunguje něco trošku jiného... Taky jsem mívala nesnesitelné křeče, někdy jen první či druhý den, jindy celé měsíčky... btw dříve dlouhé i přes deset dní... opravdu hrůza. Homeopaticky se léčím od září, nejprve jen bylinkami ve formě silných čajů, od ledna pak právě na zmíněném institutu.

A vše se mi, musím taky zaklepat, pomaličku upravuje a zklidňuje. Co to je bolest při menses, to už dnes prakticky neznám - ale upřímně řečeno, nevím, co přesně mi nejvíce pomohlo, změnila jsem toho hodně. Zdali bylinné "ženské" čaje typu přeslička, meduňka, KONTRYHEL (ten vřele, ale pravdu vřele doporučuji i těm, kdo trpí opakovanými záněty či kvasinkami), řebříček, anebo změna stravy - vynechání veškerého cukru, bílé mouky, kravského mléka, běžné soli, chemicky ošetřovaných potravin, vajec, ztužovaných tuků atd., no a nebo také preparáty právě firmy Joalis působící na ženské ústrojí. Možná všechno dohromady... Very Happy

Každopádně, tím čajem podle mě nemůžeš pro začátek nic zkazit, držím palce. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Virgo
81-160
81-160


Založen: 27.3.2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 12:56 pm    Předmět: Re: Homeopatika a celostní medicína Citovat

ilona napsal:
Virgo napsal:

Zajímalo by mě také, setkal-li se někdo z Vás přímo s pracovištěm, kde provádějí alternativní léčení - konkrétně mám na mysli např. Institut celostní medicíny Mudr. Jonáše... Různě na netu jsem na toto téma četla poněkud rozporuplné reakce, ale zajímalo by mě konkrétně, co Vám třeba takové léčení dalo i co případně vzalo....

Mám zkušenost s firmou Energy - když byly moje děcka ještě malé, hodně jsem jím dávala Vironal a řekla bych, že se osvědčil - na imunitu. Sama mám zkušenost s preparáty od Jonáše, a taky dobrou. Bohužel účinek jeho preparátů vydrží tak půl roku, pak se vše pomalu vrací do starých kolejí-ale možná je to i má vina - některé potraviny mám podle jeho měřícího nástroje zakázané a ne vždy odolám (sladký, jogurty).


Ano, dieta jimi naordinovaná je pro běžného člověka moderní doby velmi přísná, to je pravda... Smile Jelikož mám problémů vícero a léčím se s mnoha orgány Very Happy, musela jsem stravu a styl změnit opravdu od základů. Ale pořád jsem ještě na začátku.

Tobě se to zhoršuje nějak výrazně, anebo jen potíže lehčího typu, můžu-li se zeptat...? Nerada bych pak byla na těch preparátech závislá do konce života, přece jen, neuznávám žádnou závislost, byť by šlo o zdravé léky... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Virgo
81-160
81-160


Založen: 27.3.2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 12:58 pm    Předmět: Citovat

Janie napsal:
Jelikož mi klasická medicína moc nepomáhá, tak jsem se ubrala směrem celostním...Taky mám zkušenost s fi Energy..ale zdá se mi to nechutně předražený Sad sama si to naštěstí neplatím..zatím je asi soudit brzo,
jinak mi ale pomáhá i lehká vyvážená strava...(bohužel to ale taky leze do peněz)


A co právě ty bylinky...? Pomáhají Ti? Já třeba na imunitu piju několik dnů za sebou čaj Lapacho, pak vždy na chvilku vynechám. Těžko zatím soudit, ale - hoodně zaklepu - ačkoliv jsem dříve každých půl roku potřebovala antibiotika a trpěla chronickou rýmou a častým nachlazením, teď mám zatím pokoj... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.