koniec laktozovej intolerancii!!!!!!!
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=887fb037b3e2a1eb964b9648e10e619aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
eetynka
321-600
321-600


Založen: 5.2.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: út srpen 04, 2009 9:24 am    Předmět: koniec laktozovej intolerancii!!!!!!! Citovat

Cool nahodou som na nete natrafila na tento produkt a uz ho mam aj doma:
http://www.laktazan.com/index.php?c=s&i=co_je_intolerance_laktozy

vcera som si dala po dlhej dobe bez vycitiek zmrzku a vsetko som prezila v dobrom zdravi Smile som rada, ze nieco taketo konecne existuje a tak chcem na to upozornit a mozno tak sprijemnit zivot dalsim ludom Wink po 4 rokoch odriekania si, sa mozem konecne pustit do tych vsetkych mliecnych mnamiek Smile

ma s tym uz niekto skusenosti?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: út srpen 04, 2009 9:47 am    Předmět: Citovat

Ach jo, škoda že to nefunguje i na alergii!!! S takovou nadějí jsem otevírala ten odkaz Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eetynka
321-600
321-600


Založen: 5.2.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: út srpen 04, 2009 10:43 am    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
Ach jo, škoda že to nefunguje i na alergii!!! S takovou nadějí jsem otevírala ten odkaz Sad


Sad alergiu mas na co? na mliecnu bielkovinu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: út srpen 04, 2009 11:06 am    Předmět: Citovat

Nejspíš, vlastně ani pořádně nevím... na jakékoliv živočišné mléko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eetynka
321-600
321-600


Založen: 5.2.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: út srpen 04, 2009 11:12 am    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
Nejspíš, vlastně ani pořádně nevím... na jakékoliv živočišné mléko.


ejha. nebude to predsalen ta laktoza? nemozes ani maslo? vobec nic?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: út srpen 04, 2009 11:27 am    Předmět: Citovat

Nene, vůbec nic, co přišlo do styku s mlékem - sýry, jogurty, máslo, syrovátku, atd, atd. člověk by nevěřil, do čeho všeho se to nacpe Very Happy
ani ty příznaky na mě bohužel nesedí (bohužel!!), po požití se mi zhoršuje atopický ekzém, takže to bude asi jen prachsprostá alergie.
Ale jinak znám ve svém okolí docela dost lidí, co mají onu popsanou intoleranci laktózy, zajímavé, že se to dost objevuje s věkem (po 30tce) a věřím, že to může být docela úleva mít po ruce tabletku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eetynka
321-600
321-600


Založen: 5.2.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: út srpen 04, 2009 11:36 am    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
Nene, vůbec nic, co přišlo do styku s mlékem - sýry, jogurty, máslo, syrovátku, atd, atd. člověk by nevěřil, do čeho všeho se to nacpe Very Happy
ani ty příznaky na mě bohužel nesedí (bohužel!!), po požití se mi zhoršuje atopický ekzém, takže to bude asi jen prachsprostá alergie.
Ale jinak znám ve svém okolí docela dost lidí, co mají onu popsanou intoleranci laktózy, zajímavé, že se to dost objevuje s věkem (po 30tce) a věřím, že to může být docela úleva mít po ruce tabletku.


to mi je luto, ze som Ti nepomohla... viem priblizne ake to je Sad ja som mohla len maslo a tvrdy syr.
daj vediet tym ludom. urcite budu radi Smile vekom preto, bo ten enzym potrebujeme hlavne ako deti, ked prijmame materske mlieko. ved kedysi pradavno sme si kravy nedojili. mlieko v dospelosti pre nas nie je prirodzene.. ja som dost odporca mlieka, ale ked si uz mozem dat enzym, tak si raz za cas daku mnamku vynimku dam.. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sharqigirl
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 20.5.2008
Příspěvky: 1167

PříspěvekZaslal: út srpen 04, 2009 11:37 am    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
Nene, vůbec nic, co přišlo do styku s mlékem - sýry, jogurty, máslo, syrovátku, atd, atd. člověk by nevěřil, do čeho všeho se to nacpe Very Happy
ani ty příznaky na mě bohužel nesedí (bohužel!!), po požití se mi zhoršuje atopický ekzém, takže to bude asi jen prachsprostá alergie.
Ale jinak znám ve svém okolí docela dost lidí, co mají onu popsanou intoleranci laktózy, zajímavé, že se to dost objevuje s věkem (po 30tce) a věřím, že to může být docela úleva mít po ruce tabletku.


Tak to u tebe nebude laktózová intolerance, ale něco jiného.
Laktóza je mléčný cukr, který požírají mikrobi při "výrobě" jogurtů, sýrů, kysaných nápojů apod., tudíž člověk s laktózovou intolerancí sice nemůže strávit čerstvé mléko, ale mléčné výrobky mu nevadí...jsem taky ten případ - po mléku je mi špatně a těžko (prostě ho nemůžu strávit) i když je ho troška v kávě nebo třeba v čaji. Bez čerstvého mléka se ale dá v pohodě přežít - prostě ho nepiju, a popravdě, mi ani moc nechybí.
A nedělám si iluze, že např. ve šlehačce nebo "smetanových" zmrzlinách nějaká smetana je - vělšinou je to jen modifikovaný škrob s trochou vápenné vody, který se tváří jako smetana...
Jinak, víte, že konzumace čerstvého mléka v dospělosti je pro savce, tudíž i pro člověka nepřirozené? Enzym chymosin, který je k trávení mléka potřeba, mají jen mláďata, s dospíváním se jeho produkce snižuje, až se úplně ztratí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
felcharka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.5.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: út srpen 04, 2009 4:29 pm    Předmět: Citovat

Podle me to fungovat nemuze. I kdyby v tech tabletach nejaky enzym byl, tak neprezije zaludecni prostredi. A laktaza je obecne nezranitelnejsi enzym, takze bych za to prachy nevyhazovala.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: út srpen 04, 2009 6:27 pm    Předmět: Citovat

Škoda, že tam není napsané (nebo jsem na první pokuk nenašla) přesné složení. Enzymy jsou většinou proteiny nebo peptidy, asi je to zcestné přirovnání, ale například u dimethyltryptaminu, látka součástí halucinogenního nápoje (vím, že to s laktozou nemá nic společného Laughing ale proteinová látka je to tak i tak), která se podává ústně, tak do ní bývá přimíchávám jeden enzym navíc, mono-amino-oxidáza, která právě zabrání tomu, aby se ten protein zničil působením žaludečních šťáv. Takový blokátor. Možná by to šlo i tady a tedy by to pak účinné bylo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.