Nebezpečná henna - hennaboy.co.uk, henna color a iné
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0c5f84facd75eaac539d03b263591dd6Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mixer
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 4.6.2008
Příspěvky: 692

PříspěvekZaslal: čt říjen 14, 2010 12:06 pm    Předmět: Henna a chémia v nej... Citovat

Ahojte Smile

dosť nechápem ako henna Eagles mohla prejsť OKO testom ked obsahuje PPD-Paraphenylenedyamine Question + iné chemické zložky Crying or Very sad

http://www.codecheck.info/kosmetische_mittel/haarpflege/haarfaerbemittel/id_395463/eagle_henna_black.pro

mala som ju raz na vlasoch chytá naozaj velmi dobre dokonca krásne prekryje aj sedivky od prelivu hennécolor je dokoca šetrnejšia, čo sa týka zloženia aj lepšie chytá a skoro vobec sa nezmýva ale ten PPD v nej ma teda dosť irituje Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aimirin
161-320
161-320


Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: čt leden 27, 2011 12:57 pm    Předmět: Nebezpečná henna - hennaboy.co.uk, henna color a iné Citovat

Ahoj, nedávno jsem si jako obvykle barvila vlasy hennou, indigem a amlou, vše zakoupené z hennaboy. Bohužel na hlavě mi kvůli tomu vznikla ošklivá vyrážka a hrozný otok, že jsem měla z očí jen dvě maličkaté škvírky.

Hennou se barvím už hodně dlouho a nikdy jsem reakci neměla, navíc nejsem ani na nic alergická, ani na pyly, na zvířata, na peří nebo potraviny.

Shodou okolností jsem se dozvěděla, že i Armelle (chodím sem občas) si barvila vlasy hennou z těcho stránek a hrozně ji štípala hlava, ačkoliv normálně jí to žádná henna nedělala.

Takže raději bych se tomuto dodavateli vyhnula, je dost možné, že v jeho henně jsou nějaké příměsi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wentyl
81-160
81-160


Založen: 30.8.2009
Příspěvky: 95
Bydliště: T??bor

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2011 5:16 pm    Předmět: Citovat

mixer napsal:
Ahojte Smile

dosť nechápem ako henna Eagles mohla prejsť OKO testom ked obsahuje PPD-Paraphenylenedyamine Question + iné chemické zložky Crying or Very sad

http://www.codecheck.info/kosmetische_mittel/haarpflege/haarfaerbemittel/id_395463/eagle_henna_black.pro

mala som ju raz na vlasoch chytá naozaj velmi dobre dokonca krásne prekryje aj sedivky od prelivu hennécolor je dokoca šetrnejšia, čo sa týka zloženia aj lepšie chytá a skoro vobec sa nezmýva ale ten PPD v nej ma teda dosť irituje Shocked

To je lepší nejdřív nabarvit hennou a potom indigem...podle jednoho chytrého hennového webu by měl být výsledek černočerný Wink S tou chemií bych si moc nehrála, někde jsem četla, že tyhle chemický serepetičky v barvách způsobujou rakovinu jater Confused
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/savings/wwL0bLv/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2011 5:23 pm    Předmět: Citovat

Tak to myslím, že mixer velice dobře zná. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
catlilonka
0-7
0-7


Založen: 16.12.2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po prosinec 19, 2011 1:36 am    Předmět: Citovat

Dík za upozornění =) Já už dlouho přemýšlím, že to s tou Hennou risknu a poprvé ji vyzkouším, ale pořád nějak nemám odvahu a ani pořádně nevím, kde sehnat nějakou kvalitní a důvěryhodnou.
Pokud ti ten přípravek způsobil takovou reakci, tak to asi není čistě přírodní, což být má, když je to Henna =) Asi si někdo hrál na vodníka Kebuli, ale místo mlhy vařil tohle Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
enkelinkiskanka
321-600
321-600


Založen: 4.11.2010
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: po prosinec 19, 2011 11:19 am    Předmět: Citovat

catlilonka napsal:

Pokud ti ten přípravek způsobil takovou reakci, tak to asi není čistě přírodní, což být má, když je to Henna =)


Úplně by mě zajímalo, kde všichni berete tu jistotu, že na přírodní kosmetiku nejsou alergie. Neříkám, že v týhle konkrétní henně nemůže být nějaká chemická látka, ale proboha, takouhle reakci může klidně způsobit i příroda!
_________________
Vlci lide jsou prokleti...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kattynka
8-20
8-20


Založen: 21.7.2012
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2014 8:30 am    Předmět: Henna color vs. Henné color Citovat

Ahojky lidičky,

bydlím teď nějakou chvíli na Ibize a tak jsem se rozhodla, že začnu s hennou, když je zde tolik obchůdku s přírodními produkty. Prodávají tady nejvíce značku Henna color. Její obal je VELICE podobný henně Henné color z hennecolor.cz. Není ta "moje" henna nějaký pošmel? Srovnání krabičky, více informací a výsledek prvního barvení můžete vidět tady http://caatherines.blogspot.cz/2014/05/me-prvni-hennovani-vlasu.html Nerada bych si na hlavu dál patlala něco, co stojí za paděro. Barvila jsem zatím jednou, ale chystám se barvit znovu možná dneska. Děkuji za každý názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2014 9:00 am    Předmět: Citovat

Podle mě je to akorát trochu jinej obal pro jinou zemi (ve švédsku jsem hennecolor taky viděla a taky měla ten obal maličko jinej), žádný svinstvo by to bejt nemělo - a koneckonců Tvoje vlasy vypadají celkem spokojený. Wink Akorát co jsem tak četla ohlasy na černou hennecolor, tak zase až tak skvěle nechytá - ale kdo ví, třeba se to po pár opakování přece jenom projeví výraznějc. Zase pokud netrváš na černočerný, tak lepší černá henna, která ti spíš jenom trochu ztmaví tvoji vlastní barvu, než nějaká, která sice barví na havraní čerň, ale je kvůli tomu pančovaná bůhvíčím. Ale jinak dobrý ohlasy na dobře barvící černou hennu má Khadi, ale netuším, jak se k ní na Ibize dostat. A Lush prej taky není co do barvicího účinku špatná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kattynka
8-20
8-20


Založen: 21.7.2012
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2014 3:09 pm    Předmět: Citovat

Titania napsal:
Podle mě je to akorát trochu jinej obal pro jinou zemi (ve švédsku jsem hennecolor taky viděla a taky měla ten obal maličko jinej), žádný svinstvo by to bejt nemělo - a koneckonců Tvoje vlasy vypadají celkem spokojený. Wink Akorát co jsem tak četla ohlasy na černou hennecolor, tak zase až tak skvěle nechytá - ale kdo ví, třeba se to po pár opakování přece jenom projeví výraznějc. Zase pokud netrváš na černočerný, tak lepší černá henna, která ti spíš jenom trochu ztmaví tvoji vlastní barvu, než nějaká, která sice barví na havraní čerň, ale je kvůli tomu pančovaná bůhvíčím. Ale jinak dobrý ohlasy na dobře barvící černou hennu má Khadi, ale netuším, jak se k ní na Ibize dostat. A Lush prej taky není co do barvicího účinku špatná.


Děkuji za odpověď Smile Vyloženě černou hlavu nechci. Moje vlásky jsou tmavě hnědé, takže by to neměl být problém... Co se obsahu v té barvě týče, tak na obalu není psáno nic špatného, ale kdo ví, jestli.... O Khadi jsem četla a viděla nějaké skvělé recenze, ale zatím jsem tady bohužel na ní nenarazila.. Chodím snad do každého obchůdku s přírodními produkty, ale zatím nic:/ Třeba se poštěstí. Ona ta barva nejspíš obsahuje indigo, cassii a ještě nějakou rostlinku. O henně jsem se tam nedočetla ani slovo. No uvidíme, vyzkouším ještě jednou a když tak zkusím použít jinou barvičku. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2014 7:07 pm    Předmět: Citovat

Kattynka: primo "henna" tam napsane nebude, ale spise "Lawsonia inermis", coz je latinsky nazev pro hennu. (Indigofera tinctoria je tusim pro indigo nebo tak podobne.)

Jinak co vim, tak Hennecolor do baleni nedava barvici rukavice, takze buh vi. Nekde by tam mel byt uvedeny vyrobce, pokud je to NJD cosmetics tak je to od stejne firmy, ktera vyrabi i Hennecolor (udaje vzane z me krabicky koupene v cesku).

Ale pokud ti ta barva vyhovuje a nedela ti zadne potize, s klidem bych ji pouzivala. Kdyby v tom bylo nejake svinstvo, tak uz bys to asi poznala ... (alergicka reakce, spalena pokozka, lupy atd ... )
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.