Nebezpečná henna - hennaboy.co.uk, henna color a iné
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=a4564fe18902250153edc9487bb99b5dZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kattynka
8-20
8-20


Založen: 21.7.2012
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2014 8:40 pm    Předmět: Citovat

Jitt napsal:
Kattynka: primo "henna" tam napsane nebude, ale spise "Lawsonia inermis", coz je latinsky nazev pro hennu. (Indigofera tinctoria je tusim pro indigo nebo tak podobne.)

Jinak co vim, tak Hennecolor do baleni nedava barvici rukavice, takze buh vi. Nekde by tam mel byt uvedeny vyrobce, pokud je to NJD cosmetics tak je to od stejne firmy, ktera vyrabi i Hennecolor (udaje vzane z me krabicky koupene v cesku).

Ale pokud ti ta barva vyhovuje a nedela ti zadne potize, s klidem bych ji pouzivala. Kdyby v tom bylo nejake svinstvo, tak uz bys to asi poznala ... (alergicka reakce, spalena pokozka, lupy atd ... )


Vím, že lawsonie je henna, ale ta tam taky není... V ingrediencích je psáno: Indigofera Tinctorie, Cassia Obovata, Haematoxylon Campechianum a Ferrous Sulfate.

Takže nevím, co si o tom mám myslet Very Happy Asi nic špatného. Žádné špatné reakce jsem zatím neměla, právě jsem to na hlavu napatlala znovu, tak uvidíme zítra. Naposledy jsem to míchala jako normální hennu, tak teď jsem použila jiný návod přímo na Indigo.. Jsem zvědavá.. Výrobce je Radhe Shyam, s. a. Ale děkuji za reakci Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2014 8:56 pm    Předmět: Citovat

Indigo, "bezbarvá henna"
Kampeškové dřevo http://cs.wikipedia.org/wiki/Kampe%C5%A1kov%C3%A9_d%C5%99evo

a překladač i google tvrdí, že ferrous sulfate je síran železnatý
http://cs.wikipedia.org/wiki/S%C3%ADran_%C5%BEeleznat%C3%BD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2014 6:58 am    Předmět: Citovat

Týjo, tak ten ferrous sulfate zase až tak úplně neškodně nevypadá. Jako asi ho tam není tolik, aby to byl nějakej zdravotní průšvih, ale stejně bych to na častější barvení asi nepoužívala a poohlídla se jinde. A pěkně klamou tělem, ta švédská odnož henny, co jsem o ní psala, byla fakt hennecolor i se stejným složením jako její česká kolegyně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2014 8:47 am    Předmět: Citovat

http://www.fichema.cz/ostatn-chemiklie/1016-sran-eleznat---zelen-skalice-1-kg-8592861171040.html

Hm, myslim ze tohle mluvi samo za sebe ... zelena skalice se sice pouziva pri barveni latek jako moridlo, ale stejne si nejsem jista, ze by se mela pridavat do henny. Spis bych se bala, ze pokud budes casem chtit stahovat peroxidem, tohle je presne ten pripad, kdy budes riskovat spaleni vlasu, protoze buhvi jak ten siran zeleznaty bude reagovat s peroxidem ... Zkus se podivat jestli tam nekde nenajdes jinou znacku, nebo je pak moznost koupit si primo ciste indigo a hennu, smichat si to dokupy ve vlastnim pomeru a pouzivat to. Kolikrat to myslim vyjde i levneji ...
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kattynka
8-20
8-20


Založen: 21.7.2012
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2014 10:43 am    Předmět: Citovat

Taky se mi to celkově moc nezdá.. Na jinou značku jsem zatím nenarazila:/ Ani na čistou hennu, nebo tak... Ale ještě se poohlídnu... Za 3-4 měsíce pofičím zpátky do Česka a objednám Khadi. Jinak jsem po druhém barvení a barvička to špatná není, jen bych nemusela dávat tolik kokosáku Very Happy Vlasy mám po umytí mastné, jak kdybych si je nemyla měsíc Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kattynka
8-20
8-20


Založen: 21.7.2012
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2014 10:45 am    Předmět: Citovat

Jitt napsal:
http://www.fichema.cz/ostatn-chemiklie/1016-sran-eleznat---zelen-skalice-1-kg-8592861171040.html

Hm, myslim ze tohle mluvi samo za sebe ... zelena skalice se sice pouziva pri barveni latek jako moridlo, ale stejne si nejsem jista, ze by se mela pridavat do henny. Spis bych se bala, ze pokud budes casem chtit stahovat peroxidem, tohle je presne ten pripad, kdy budes riskovat spaleni vlasu, protoze buhvi jak ten siran zeleznaty bude reagovat s peroxidem ... Zkus se podivat jestli tam nekde nenajdes jinou znacku, nebo je pak moznost koupit si primo ciste indigo a hennu, smichat si to dokupy ve vlastnim pomeru a pouzivat to. Kolikrat to myslim vyjde i levneji ...


Síran železnatý - skalice zelená s používá k odstraňování mechu. Uchovávejte v temnu a suchu.
Nebezpečnost: zdraví škodlivý, dráždí kůži a oči
H302 Zdraví škodlivý při požití.
H315 Dráždí kůži.
H319 Způsobuje vážné podráždění očí.

hmmmmm Laughing Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.