Mléko
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=24848f978e4fff6f66ce8e605d3b7cafZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Chatny
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.3.2009
Příspěvky: 1065

PříspěvekZaslal: út březen 09, 2010 1:36 pm    Předmět: Citovat

Kaisha napsal:
Hrozně fandím mléčným automatům

Jestli nechceš chytit Listerii tak si mlíko z automatů nekupuj. Myšlenka je to sice hezká, ale provedení, jako když někdo přemejšlel kolenem....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: út březen 09, 2010 1:45 pm    Předmět: Citovat

OT - mléko stačí převařit. Navíc je to na mléčných automatech napsané a doporučované! Listerióza se dá chytit kdekoliv jinde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Chatny
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.3.2009
Příspěvky: 1065

PříspěvekZaslal: út březen 09, 2010 1:48 pm    Předmět: Citovat

Sidonie napsal:
OT - mléko stačí převařit. Navíc je to na mléčných automatech napsané a doporučované! Listerióza se dá chytit kdekoliv jinde.

Jak vydíš, tak napsat to nestačí, je z toho docela průser, nakazilo se děsně moc lidí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: út březen 09, 2010 2:22 pm    Předmět: Citovat

Chatny napsal:
Sidonie napsal:
OT - mléko stačí převařit. Navíc je to na mléčných automatech napsané a doporučované! Listerióza se dá chytit kdekoliv jinde.

Jak vydíš, tak napsat to nestačí, je z toho docela průser, nakazilo se děsně moc lidí


No jo, jenže nemužes míchat blbost populace s takovýmto nápadem. Je mi líto, ale to že se mléko od krávy musí minimálně převařit je učivo základní školy Mad
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaisha
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.2.2009
Příspěvky: 846

PříspěvekZaslal: út březen 09, 2010 2:56 pm    Předmět: Citovat

Sidonie napsal:
OT - mléko stačí převařit. Navíc je to na mléčných automatech napsané a doporučované! Listerióza se dá chytit kdekoliv jinde.


Jo, třeba když si koupíš sýr z Lidlu Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaisha
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.2.2009
Příspěvky: 846

PříspěvekZaslal: út březen 09, 2010 2:59 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
No jo, jenže nemužes míchat blbost populace s takovýmto nápadem. Je mi líto, ale to že se mléko od krávy musí minimálně převařit je učivo základní školy Mad


Souhlasím. Je to lidská blbost! Myslím, že i spousta lidí to četla. Ale řekli si, " co bych se s tím převařoval.Je to přeci, SPOUSTA práce." A vyprdli se na to. Známe lidi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ender
0-7
0-7


Založen: 8.2.2010
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út březen 09, 2010 3:51 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Chatny napsal:
Sidonie napsal:
OT - mléko stačí převařit. Navíc je to na mléčných automatech napsané a doporučované! Listerióza se dá chytit kdekoliv jinde.

Jak vydíš, tak napsat to nestačí, je z toho docela průser, nakazilo se děsně moc lidí


No jo, jenže nemužes míchat blbost populace s takovýmto nápadem. Je mi líto, ale to že se mléko od krávy musí minimálně převařit je učivo základní školy Mad


Ale kdo jinej, než ta "blbá" populace si to mléko kupuje? To se musí míchat... Ono je to totiž součástí marketingového záměru, vyvolat v populaci jakousi představu, že si kupují "lepší" mléko. Čerstvé, nepasterizované, plné prospěšných látek. Lidé, kteří tomuto dojmu podlehnou si pak toto skvělé mléko mají převařit a zničit tak jeho výhody oproti mléku ze supermarketu? To není jen o lenosti.
Jinak je fakt, že tepelně neošetřené mléko přenáší mj. listeriózu, encefalitidu, kampylobakteriózu...


A k tématu - souhlas s těmi cukrovary. To míchání se EU do hospodářství států různými příkazy trochu připomíná centrální řízení bývalého Sovětského svazu. A ty výsledky byly žalostné.
A stejně tak v jiných odvětvích (např. zmíněné žárovky).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: út březen 09, 2010 5:24 pm    Předmět: Citovat

Ender: sice OT, ale pořád je to mléko lepší než ta obarvená voda ze supermarketu. Promiň, asi jsem divná, ale nízkotučné mléčné výrobky u mě netahnou, naopak..nutí mne velice rychle navštívit onu místnost. Ono je to jednoduché, lidé neznají zakladní věci ke stravovaní, tak prostě zrušíme prodej "čerstvých" potravin a naplníme supermarkety polotovarama typu "polévka v pytlíku"...aspon se nikomu nic nestane....
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: út březen 09, 2010 5:37 pm    Předmět: Citovat

mlíko.. tak to je kapitola sama pro sebe.. já si myslím, že někteří lidé na to převařování vážně kašlou a pak se diví, že...

akorát o převařování jsme si ve škole vážně nikdy neříkali... Shocked to mi říkala maminka.. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chatny
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.3.2009
Příspěvky: 1065

PříspěvekZaslal: út březen 09, 2010 6:35 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Ender: sice OT, ale pořád je to mléko lepší než ta obarvená voda ze supermarketu. Promiň, asi jsem divná, ale nízkotučné mléčné výrobky u mě netahnou, naopak..nutí mne velice rychle navštívit onu místnost. Ono je to jednoduché, lidé neznají zakladní věci ke stravovaní, tak prostě zrušíme prodej "čerstvých" potravin a naplníme supermarkety polotovarama typu "polévka v pytlíku"...aspon se nikomu nic nestane....

A kdo tě nutí jíst nízkotučný výrobky? Máš i plnotučný, bio....Je to mlíko tak jiný než ze sámošky? Je akorát neoštřený a co s ním normální člověk udělá? Převařího, takže je to to samý jak mlíko z krámu, jen jdou peníze přímo zemědělcům, ne přez překupníky.
Zkus se někdy v krámě podívat i mimo regál s polotovarama a uvidíš, že jsou i jiný výrobky. Neříkám, že je to jak od babičky ze zahrádky, ale málo kdo má dneska čas objiždět trhy apod.
Btw. vše určuje poptávka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.