Značky aromaterapeutické kosmetiky a jejich kvalita
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=4ad1fbc7606664f6136820b3b846739fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Miinka
0-7
0-7


Založen: 27.8.2010
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: st únor 09, 2011 9:03 pm    Předmět: Značky aromaterapeutické kosmetiky a jejich kvalita Citovat

Na trhu je několik (mnoho) značek aromaterapeutických kosmetik-Saloos, Original Atok, Karel Hádek, Nobilis Tilia, Eone. Co říkáte na jejich kvalitu?
Budu ráda, když přidáte své zkušenosti s jednotlivými výrobky různých značek a srovnání jejich kvality.

Já budu první Very Happy
takže levandule eterický olej - měla jsem od Saloosu i od Nobilisu a Nobilis mi přišel kvalitnější, vůně byla taková intenzivnější a příjemnější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
A.S.
161-320
161-320


Založen: 23.1.2011
Příspěvky: 289

PříspěvekZaslal: st únor 09, 2011 10:03 pm    Předmět: Re: Značky aromaterapeutické kosmetiky a jejich kvalita Citovat

Miinka napsal:
Já budu první Very Happy
takže levandule eterický olej - měla jsem od Saloosu i od Nobilisu a Nobilis mi přišel kvalitnější, vůně byla taková intenzivnější a příjemnější.


No paráda, a já si zrovna dneska koupila lavandin od saloos Confused Ale zase nobilis u nás neseženu tak by to asi ani jinak nedopadlo..
Jo a ještě existuje Dr. Popov, ale zkušenost nemám
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt únor 10, 2011 11:27 am    Předmět: Citovat

Já mám jako jedničku Hádka, jako dvojku Nobilis Tilia. Saloos étráčky ve srovnání nic moc, ale zase jejich bambucký másla s rakytníkem nebo s konopím jsou moc fajn, navíc je to snadno sehnatelný. Eone jsem nezkoušela, Atok nemusím tak nějak z principu (nojo, jsem Hádkovec, no Embarassed ) - ale fakt je, že máma od nich nějaký preparáty měla ještě v době, kdy se o tom rozkolu s Hádkem nic nevědělo (teda alespoň my o něm nevěděly, já tehdy na nechemický věci teprve pomaličku přecházela a můj favorit byl Alverde, Hádek i Atok mi přišly trochu divný a nehorázně drahý Twisted Evil Rolling Eyes Laughing , a mamča je internetovej analfabet), a začala si najednou stěžovat, že už to nějak není, co to bejvalo. A když jsem pak propátrala web a objednala "pravýho" Hádka, tak byla zase spokojená. Ale to byly dvě věci, navíc dost speciální, zbytek je možná OK, abych zas Atoku nekřivdila, kamarádka si pár věcí pořídila a říkala, že jí vyhovujou líp než saloosácký.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: čt únor 10, 2011 1:22 pm    Předmět: Citovat

Mám ráda Nobilis (česká firma, ještě jakž takž finančně zvládnutelná) a Primaveru (měla jsem jen jeden éterák, který byl ultrakvalitní, od ostatního mě odrazuje cena); Saloos taky není špatný - hlavně bambucká másla a LZS oleje; éteráky leda do aromalampy, ty opravdu úplně nejkvalitnější nejsou (ale jsou levné a celkem snadno k mání).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: čt únor 10, 2011 1:32 pm    Předmět: Citovat

Já většinou používám Saloos (ty přírodní éteráky) - ale jenom do aromalampy, takže tam se to celkem ztratí.

Je fakt, že teď jsem koupila meduňkový tuším od Popova a ta vůně je vážně hodně silná, asi silnější než ty saloosácké.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
A.S.
161-320
161-320


Založen: 23.1.2011
Příspěvky: 289

PříspěvekZaslal: čt únor 10, 2011 7:53 pm    Předmět: Citovat

A můžu se zeptat podle čeho teda ty éteráky porovnáváte? Podle síly vůně nebo čeho..nebo co to dělá na kůži? (Ta kůže mě zajímá, hodlám si je přidávat do LZS olejů co na sebe mažu)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá únor 11, 2011 3:17 pm    Předmět: Citovat

Hm, tak po různu. Třeba levandulovej jsem srovnávala od víc značek, až jsem zakotvila u toho Hádka - nejenom podle vůně, ale používám ho jako součást domácí lékárničky na různý popáleniny a pořezání, a prostě mi přišlo, že funguje nejlíp a je takovej nejsilnější. Takže jsem u Hádka zakotvila i s ostatníma, teda pokud je má v nabídce, jinak kupuju od Nobilisu.
Salusácký éteráky jsem kdysi kupovala taky, na jednu stranu je výhoda, že jsou levný a dostupný, nadruhou stranu když někdo prodává santálový dřevo (který patří spíš k exluzivnějším olejům) sto mililitrů za stovku (a je to takovej ten se zelenou nálepkou, takže by teoreticky měl bejt čistej, ne ten do aromalamp, kde by člověk pochopil, že se může míchat bůhvíco s bůhvíčím), tak prostě tak nějak odmítám věřit, že je to čistý santálový dřevo... - a tím pádem jsem u tý firmy poněkud opatrná i s dalšíma olejema.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ivanka.i
161-320
161-320


Založen: 11.9.2008
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: pá únor 11, 2011 4:50 pm    Předmět: Citovat

Titania napsal:
nadruhou stranu když někdo prodává santálový dřevo (který patří spíš k exluzivnějším olejům) sto mililitrů za stovku ...



Santalove drevo od Saloosu som nedavno kupovala a 5 ml stalo stovku..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá únor 11, 2011 5:45 pm    Předmět: Citovat

Oops, omlouvám se, nejspíš to fakt bylo pět. Ale i tak mi to přišlo nemístně levný, protože když jsem au pairovala v Anglii, skamarádila jsem se tam se sousedkou, která se aromaterapií docela zabejvala - a právě tam jsem si santálový dřevo zamilovala. No a právěže říkala, že patří k těm nejdražším éterákům na trhu (teď jsem koukala na tu "její" značku, a za 11 ml chtějí 149 dolarů) - a ten olej skoro netekl, jak byl hustej, a přidával se opravdu po půlkapičkách, protože jinak všechno přebil... (trochu podobný jako u jasmínovýho). Takže když jsem pak čichla k tomu salusáckýmu, připadal mi jenom jenm jako mírně ovoněnej, navíc ta vůně byla taková míň kořeněná.
Ale teď mi to přece jenom nedalo, tak jsem zagooglila - a koukám, že jsem salusu asi křivdila - ono je totiž čistejch santalovejch éteráků víc druhů a cenově se dost lišej. Takže ten, co jsem tehdy koštovala já, byl nejvzácnější indickej, zatímco nejběžněji se prodává tuším australskej, tam by ta cena zhruba odpovídala. Pročež se salusu omlouvám Embarassed Wink . Ale stejně bych¨si jednou chtěla pořídit ten úžasnej indickej, ale holt se moje škudlilské já zatím brání dát za pět mililitrů nějakejch 1200 až 1500. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: pá únor 11, 2011 5:58 pm    Předmět: Citovat

holky, máte někdo zkušenost s čistým růžovým olejem od Tautropfenu? vyplatí se tato investice co do kvality?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.