Maminkovské účesy a vlasy po třicítce obecně
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 33, 34, 35  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Dlouhé vlasy a tak dál...
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=fa5fb570560541b48bb1af17dc6d3a63Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: ne srpen 23, 2015 11:26 am    Předmět: Citovat

Včera jsem se sešla po třech měsících s manželovou rodinou. Naposledy jsem je viděla na svatbě, kde dvě děvčata před třicítkou, obě čekatelky, měly dlouhé vlasy. Jedna z nich byla nevěsta a právě ty dlouhé blond vlasy jí dávaly vzezření mladičké jemné dívenky, fakt byla krásná. Druhá měla husté, opravdu husté, vlnité vlasy do pasu. Včera byly obě ostříhané na krátké mikádo. Ta druhá, tím, že to má vlnité a husté, to měla pořád jakž takž šmrncovni, navíc jí těhotenství dost svědčí, takže škoda vlasů veliká, ale pořád je to kočka. Červnová nevěsta je na tom hůř, i vzhledem k těhotenským změnám. Seděla vedle své šedesátileté matky a vypadaly jako sestry s ne zrovna velkým věkovým rozestupem. Úplně mě to šokovalo, jaká velká změna to může být... Taky jsem před druhým dítětem vlasy ostříhala a nedokážu si vzpomenout proč. Z nich jsem důvod taky nedostala, zvlášť u té s těmi opravdu krásnými a kvalitními vlasy by mě to zajímalo....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kassy
81-160
81-160


Založen: 9.2.2009
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: ne srpen 23, 2015 11:56 am    Předmět: Citovat

Po letech mi přišlo upozornění na nový příspěvek v tomto tématu, tak jsem se koukala, co jsem tu kdy psala. Před šesti lety jsem se tu pozastavovala nad tím, proč si všichni myslí, že žena po porodu se nechá/by se měla nechat ostříhat. To bylo v době, kdy jsem o vlastních dětech ještě ani neuvažovala a psala jsem, že já určitě nemám v plánu se po porodu stříhat.
No, teď čekám dítě už druhé, první divošce je dva a tři čtvrtě a vlasy mám stále dlouhé do pasu. Mateřství ani překročená třicítka na tom nic nezměnily a předpokládám, že ani napodruhé nezmění.
Díky čtení mateřských diskusních fór jsem sice trochu pochopila, co některé ženy ke zkrácení vlasů po porodu vede (ztráta kvality vlivem hormonálních změn, přesvědčení, že krátký účes bude méně náročný na péči a praktičtější), ale osobně to stále moc nechápu. Před prvním porodem mi všichni okolo říkali takové to klasické "však počkej, taky změníš názor, teď to nemůžeš vědět, nemáš s tím zkušenosti, určitě se taky ostříháš", ale mýlili se. Vlasy mi po porodu sice trochu prořídly, ale za pár měsíců se dostaly zpátky do formy. Kvůli těm pár měsícům přece nezahodím něco, co rostlo a zase by dorůstalo kolik let. A co se týče praktičnosti, období nenechavých ručiček a tahání za vlasy jsem holt přežila s pevným drdolem, ze kterého neviselo nic, za co by se tahat dalo. Mikádo by v tomhle bylo horší, to bych musela jít rovnou na ježka, aby to mělo smysl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: ne srpen 23, 2015 12:01 pm    Předmět: Citovat

Ani ten ježek to nezachrání. Já můžu vlasy schovat do drdolu, muž ne neschová a i vlasy krátké jen 1cm dokážou děti vyškubnout.

Prostě je to takový zvyk, vždycky se to tak dělalo, že se žena po svatbě ostříhala, přestala se malovat a vůbec... ona už přece manžela má...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: ne srpen 23, 2015 12:09 pm    Předmět: Citovat

Ono se to tak nějak divně posunulo, dřív vdaná žena vlasy schovala pod čepec, takže de facto byly jen pro potěchu manžela, vidět její rozpuštěné vlasy rovnalo se vidět ji neoblečenou, výsada chotě. Když se o sebe žena po svatbě přestane starat, manžel z toho dneska zpravidla netěží, ať už jde o to, že se mu vlasy před ostříháním líbily víc, nebo o to, že mu žena doma pobíhá v teplácích a moc o sebe nedbá. Neříkám, že je to obecný trend, ale dost častý. Přitom by na manželovi mělo záležet nejvíc, ne? Vzpomínám si na svoji pratetu, která sice měla vlasy krátké, ale i v osmdesáti nosila jen sukně a pod nimi podvazky (normální, ne ty z obchodu s erotickým prádlem Smile ), protože to jejímu devadesátiletému manželovi přišlo ženské a hezké a ona nechtěla v jeho očích klesnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: ne srpen 23, 2015 12:11 pm    Předmět: Citovat

Kassy, já je měla nen kousek pod lopatky, ale špatně mi schnou, takže umýt si hlavu s malým dost aktivním raráškem byl trochu problém, to jediné mi přijde na kratších vlasech praktičtější, jinak ale musím říct, že vlasy po bradu jsou s novorozencem to úplně nejhorší, co na hlavě může být. Držím Ti palce, ať nepodlehneš hlavnímu proudu Wink.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kassy
81-160
81-160


Založen: 9.2.2009
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: ne srpen 23, 2015 12:17 pm    Předmět: Citovat

Hawkey napsal:
Držím Ti palce, ať nepodlehneš hlavnímu proudu Wink.

Díky. Smile Věřím, že nepodlehnu. Když jsem přes všechna varování okolí nepodlehla poprvé, nevidím důvod, proč bych měla teď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: ne srpen 23, 2015 12:25 pm    Předmět: Citovat

Já právě podlehla až s druhým blížícím se porodem, a dodneška to beru jako pominutí smyslů Smile, tak jestli třeba někdy nedochází s hormonálníma změnama k zatmění mozku Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: ne srpen 23, 2015 12:28 pm    Předmět: Citovat

Já po prvním porodu ostříhala z délky na zadek, nekam mezi lopatky a pas. Vlasy mi hrozně seschly, a nejen že padaly, ale někde v délce nad pasem se hromadně lámaly.
Ale podruhé jsem si řekla, že to nedovolím, a celé tehotěnství jsem an ěn plácala jednu masku za druhou...povedlo se, vlasy "jen" vypadaly Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Polna_trava
21-40
21-40


Založen: 15.7.2015
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: so prosinec 12, 2015 7:21 pm    Předmět: štýlová babča Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: so prosinec 12, 2015 11:37 pm    Předmět: Citovat

A zase mi tu chybí ten pískací smajlík z komentářů na profilu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 33, 34, 35  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.