Závislost na sladkém - jak proti ní bojovat?!
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 27, 28, 29  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=7f4b0ef465c9a27246a7b9f709af655aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jak jste na tom se sladkostmi?
Sladkosti nutně potřebuji k životu, bez nich bych nevydržel/a snad ani den.
40%
 40%  [ 78 ]
Sladké miluji, ale v případě nutnosti si ho dokážu na čas odepřít.
34%
 34%  [ 66 ]
Sem-tam si dám, ale mám období kdy si na ně ani nevzpomenu.
21%
 21%  [ 41 ]
Nemusím vůbec, sladké není nic pro mě.
1%
 1%  [ 3 ]
Jsem odnaučený cukroholik/cukroholička.
2%
 2%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 192

Autor Zpráva
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 6:50 pm    Předmět: Závislost na sladkém - jak proti ní bojovat?! Citovat

Potřebovala bych poradit... slyšet vaše inspirace, rady a tipy, jak se zbavit závislosti na sladkém. Už z toho začínám být docela nešťastná, protože jsem si vždycky myslela že nemám problém přestat jíst sladkosti, když se rozhodnu, ale teď zjišťuju že problém mám, a jaký. Rolling Eyes Prostě najednou dostanu šílenou chuť na něco dobrého (nejčastěji čokoládu), a v tu chvíli jsou veškerá předsevzetí pryč, jdu a kupuju si a jím, jako bych byla na chvíli "někde jinde"... a jakmile dojím, tak si uvědomím že jsem to vůbec nechtěla a že mi to vlastně ani nechutnalo, a říkám si, že příště už opravdu ne! A příště znova.
Myslím že to bude nějak souviset s hladinou krevního cukru, a taky se slabou vůlí Laughing ale opravdu bych potřebovala vyzkoušet to sladké kvůli pleti vysadit (aspoň na chvíli když ne napořád) a nevím jak. Crying or Very sad
Díky moc za radu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 6:59 pm    Předmět: Citovat

Slunečko - radou bohužel nepřispěji, jsem na tom stejně jako ty (možná ještě huř!!! )- pokud má někdo raduj jak chuť na sladké zmírnit budu mu do smrti vděčná!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soufflet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 2015

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 7:00 pm    Předmět: Citovat

Slunéčko, s tím ti asi neporadím, protože jsem na tom úplně stejně Wink Ale už jsem vzdala všechny ty pokusy odnaučit se jíst sladké, k ničemu to nevede, akorát mám pak blbou náladu, že mám chuť na sladké a z nějakého blbého předsevzetí si nemůžu dát....tak si nakonec stejně veznu a je to. Občas si teda řeknu, že se "omezím"-sladké si neodepírám, ale snažím se sníst jenom kousíček. Pak si dám stejně za chvilku další kousíček, ale utěšuju se, že normálně bych toho dohromady snědla víc Wink

Jedinné co mě napadlo, je zkusit si najít něco jiného, co ti chutná. Třeba oříšky nebo sušené ovoce. Nakoupit si toho zásoby a pak když tě přepadne mlsná, tak radši šáhnout po tomto Wink (mě to docela pomáhá, akorát nejradši kupuju oříšky v čokoládě Embarassed )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kkk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.7.2006
Příspěvky: 1447

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 7:52 pm    Předmět: Citovat

Sladkosti jsou metla lidstva, a proto je třeba je vymítit. Proto se musej všechny sníst Laughing Very Happy Wink Shocked Exclamation Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 7:58 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Slunečko - radou bohužel nepřispěji, jsem na tom stejně jako ty (možná ještě huř!!! )- pokud má někdo raduj jak chuť na sladké zmírnit budu mu do smrti vděčná!!!!


Nápodobně Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lillypad
161-320
161-320


Založen: 15.2.2008
Příspěvky: 168

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 7:58 pm    Předmět: Citovat

Já taky miluju sladké, a jak. Ale neodpírám si ho, to pak mám chutě ještě větší.
Ale co tlumí chuť na sladké je chrom. I když nevím, jestli je to tak akutní.
Vždyť co je špatného na tom sníst celou čokoládu:-) Teda pokud to nedělá nějaké problémy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lee
21-40
21-40


Založen: 15.3.2008
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 8:05 pm    Předmět: Citovat

Jeeej,tak tenhle problem dobre chapu.Ja mam ekzem, takze sladke take nesmim.Me pomaha jedna vec, a to je to, ze vim, ze cukr a cokolada jsou pro me zlo. Ze je tady jednoducha rovnice, bud onanie s cokoladou v ruce (mysleno obrazne, samozrejme Laughing ), ktera trva max pet minut a utrpeni po dobu nekolika dni NEBO naopak. A reseni je pro me jasne. A navic si myslim, ze tohle jedeni je jen dusledkem nedostatku jinych podnetu. Takze moje rady zni: nezajidat nudu, smutek, vztek; cerpat pozitiva jinak nez ze sladkosti a mit nabity program (nenudit se - ono je lepsi sednout k pc a zahrat si hru,precist knihu, jit si neco uvarit, zasportovat si, jit na pivo, cokoliv - az na uceni, zde chut neumerne vzrusta Laughing Laughing )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lee
21-40
21-40


Založen: 15.3.2008
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 8:09 pm    Předmět: Citovat

Jo a jeste jeden prakticky poznatek, ktery je overeny a skutecne funguje (heh to zni jako teleshoping Laughing ) Cim mene sladkosti jis, tim mensi mas na ne chut. Je to jako s kteroukoliv jinou drogou. Ja osobne jsem ve fazi, kdy sladke temer nepotrebuji k zivotu. Proste vim, ze to neni dulezite. A podle meho laickeho nazoru, pro nekoho je cukr a pozitek z nej nahradou za pozitky jine, hure pristupne. Ale jak rikam, tohle je jen nazor. A rozhodne to nemyslim nijak zle Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 8:42 pm    Předmět: Citovat

Tak já mám probém se závislostí na slaném, sladké jím málokdy. Zato už odmala lížu sůl, dokonce jsem na tom tak daleko, že jsem, co by malá holčička žijící na hájence, chodila olizovat srnkám sůl do krmelce...Též posypová sůl neušla mým chuťovým pohárkům... Very Happy A solná lampa! To je, panečku, pochoutka... Very Happy Teď jsem dostala od kolegů himalájské solné krystaly, tak si je tak průběžně ulizuju a ulizuju... No jo, jsem divná, já vím... Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 9:11 pm    Předmět: Citovat

Pimpa, tak tohle jsem nikdy neslyšela Shocked , třeba si to Tvé tělo nějak podvědomě žádá, ale to je fakt zvláštní, jako třeba nedostatek sodíku nebo přesyceni vodou Shocked no opravdu mimořádné Laughing

Jinak zpět k sladkému... Taky jsem na ně - jako většina tady - závislá, ale jaká je to krásná závloslost! Jeden z nejslastnějších pocitů, zbaštit na posezení tabulku čokolády, dát si k siestě Margot nebo Kofilu, jaj... I když to asi moc zdravé není.

Ale bacha na extrém... Asi před rokem jsem byla v docela psychických problémech a nejedla jsem normální jídlo. Jediné, co jsem přes den snědla bylo 12 velkých Margot a 2 litry Kofoly. A cukrovka na pochodu Laughing Bohatě mi to stačilo, nepotřebovala jsem jíst, všechno jsem měla v tom cukru. A nikdy jsem netušila, jak hrozné je předávkování se cukrem, co to může všechno způsobit Sad Fakt, bacha na to. V rozumném množství to ale nemůže škodit Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 27, 28, 29  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.