Tuhé šampony - zkušenosti
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 41, 42, 43  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=7fc150cf3455717aeca797aa4c01e3e9Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Napinka
0-7
0-7


Založen: 4.2.2017
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: so březen 04, 2017 3:06 pm    Předmět: Citovat

katka.f napsal:
Začínám tak trochu šílet a potřebuju poradit. Už ani nevím, kdy jsem s přírodními šampony začala, ale bylo to někdy v půlce prosince. Hrozně jsem si pochvalovala, jak to vlasy dobře snáší a jsou relativně čisté, i když tužší a trochu voskovité. Všude jsem se dočetla, že to zvykání trvá tak max měsíc, dva.
V půlce ledna se to zlomilo, vlasy jsou úplně šílený. Dokonale nechutný. Můžu je mýt sebedůkladněji, vždy zůstane nějaká mastno-voskovitá část. Nějčastější výsledek je, že kořínky jsou božsky umytý a hebký, ale zbytek....nevím jak to popsat,...voskové slepené prameny. A to je umývám důkladně. Na každé mytí padne díky tomu dost velké množství šamponu (naturinka) a to mě štve, když to nenese výsledek.
Minule jsem už to nemohla snést a vzala si vlasy urtekramem. Teď jsem podělaná strachy, že celý proces pojede úplně od začátku Very Happy
Dilema je ale následující, slyšela jsem totiž, že naturinka je nějak hodně mastný šampon, a že to by mohl být důvod. Mám teda koupit jinou značku? Jakou? A nebo je to prostě jen ta zvykací fáze, jen extrémně dlouhá...O.o nevím, co dělat.
A pro pořádek, máme doma měkkou vodu, ale i tak používám oplachy z jablečného octa a i mám celkově načteno o no poo (soda mi nevyhovuje - zničila mi vlasy před x lety), a přijde mi zvláštní, že v anglicky mluvících zemích jsou přírodní šampony řazeny do no poo metod, čistě proto, že neobsahují sulfáty jako komerční šampony Smile
zkusila bych spíš ubrat mýdla a mýt jen u pokožky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
katka.f
41-80
41-80


Založen: 13.8.2011
Příspěvky: 68

PříspěvekZaslal: čt březen 09, 2017 4:21 pm    Předmět: Citovat

Napinka napsal:
katka.f napsal:
Začínám tak trochu šílet a potřebuju poradit. Už ani nevím, kdy jsem s přírodními šampony začala, ale bylo to někdy v půlce prosince. Hrozně jsem si pochvalovala, jak to vlasy dobře snáší a jsou relativně čisté, i když tužší a trochu voskovité. Všude jsem se dočetla, že to zvykání trvá tak max měsíc, dva.
V půlce ledna se to zlomilo, vlasy jsou úplně šílený. Dokonale nechutný. Můžu je mýt sebedůkladněji, vždy zůstane nějaká mastno-voskovitá část. Nějčastější výsledek je, že kořínky jsou božsky umytý a hebký, ale zbytek....nevím jak to popsat,...voskové slepené prameny. A to je umývám důkladně. Na každé mytí padne díky tomu dost velké množství šamponu (naturinka) a to mě štve, když to nenese výsledek.
Minule jsem už to nemohla snést a vzala si vlasy urtekramem. Teď jsem podělaná strachy, že celý proces pojede úplně od začátku Very Happy
Dilema je ale následující, slyšela jsem totiž, že naturinka je nějak hodně mastný šampon, a že to by mohl být důvod. Mám teda koupit jinou značku? Jakou? A nebo je to prostě jen ta zvykací fáze, jen extrémně dlouhá...O.o nevím, co dělat.
A pro pořádek, máme doma měkkou vodu, ale i tak používám oplachy z jablečného octa a i mám celkově načteno o no poo (soda mi nevyhovuje - zničila mi vlasy před x lety), a přijde mi zvláštní, že v anglicky mluvících zemích jsou přírodní šampony řazeny do no poo metod, čistě proto, že neobsahují sulfáty jako komerční šampony Smile
zkusila bych spíš ubrat mýdla a mýt jen u pokožky...


Tak právě vznikají ty nechutné konce, zatím se mi vyplácí právě metoda hodně mýdla, minimálně dvě umytí, kdy pěna už vzniká v podstatě sama a hodně a hlavně "drhnout" i konečky. Je to pro mě právě teď jediný způsob, aby vlasy vypadaly trochu normálně. Plánuju zkusit jiný šampon, až dodělám naturinky, co mám doma....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rhiannon
41-80
41-80


Založen: 22.10.2016
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: pá březen 10, 2017 8:44 am    Předmět: Citovat

Mně se osvědčily šampony Bione Smile Ale někde jsem četla, že to někomu udělalo nějaké uzlíky na koncích. Údajně se to může stát i s chemkou, ale radši to říkám Smile
A nejsou ty tuhé šampony vlastně jenom trochu "lepší" mýdlo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jája_
321-600
321-600


Založen: 16.2.2012
Příspěvky: 356

PříspěvekZaslal: so červen 24, 2017 9:21 am    Předmět: Citovat

A tuhé šampony od Ponio znáte? Smile Já je koupila tady https://loveyourhome.cz/kategorie-produktu/tuhe-prirodni-sampony/, ale větší výběr a dostupnost naleznete spíš zde https://www.nuspring.cz/vlasy/pece-o-vlasty/sampony.

Jelikož mi dochází Lush šampuk a od Naturinky mi nevyhovují, hledala jsem dál a narazila na tuhle značku. Už je mám doma, ale zatím jsem je nezkoušela. První poznatky jsou takové, že složení se mi líbí víc než u Lushe a nemají základ z bambuckého másla jako Naturinka (což mi právě dělalo mastný film). Jsou také menší než Lush a voní hezky přírodně. Konkrétně mám cukrovou pivoňku a pomeranč s eukalyptem, tak jsme moc zvědavá Smile Jo a k tomu ještě nádhernou plechovku!!! Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vikovkat
0-7
0-7


Založen: 29.6.2017
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: čt červen 29, 2017 1:35 pm    Předmět: Citovat

Jája_ napsal:
A tuhé šampony od Ponio znáte? Smile Já je koupila tady https://loveyourhome.cz/kategorie-produktu/tuhe-prirodni-sampony/, ale větší výběr a dostupnost naleznete spíš zde https://www.nuspring.cz/vlasy/pece-o-vlasty/sampony.

Jelikož mi dochází Lush šampuk a od Naturinky mi nevyhovují, hledala jsem dál a narazila na tuhle značku. Už je mám doma, ale zatím jsem je nezkoušela. První poznatky jsou takové, že složení se mi líbí víc než u Lushe a nemají základ z bambuckého másla jako Naturinka (což mi právě dělalo mastný film). Jsou také menší než Lush a voní hezky přírodně. Konkrétně mám cukrovou pivoňku a pomeranč s eukalyptem, tak jsme moc zvědavá Smile Jo a k tomu ještě nádhernou plechovku!!! Cool



Ahoj,zajímalo by mě jak u tebe dopadly šampony od Ponio? zítra mi mají přijít, tak by mě zajímalo na co se mám připravit, docela mě vyděsily zkušenosti ostatních a jejich měsíční zvykací kůra Very Happy zatím používám alverde a vlasy mám celkem dobrý, tak že bych byla srab a zůstala u nich Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jája_
321-600
321-600


Založen: 16.2.2012
Příspěvky: 356

PříspěvekZaslal: čt červen 29, 2017 2:01 pm    Předmět: Citovat

vikovkat napsal:
Jája_ napsal:
A tuhé šampony od Ponio znáte? Smile Já je koupila tady https://loveyourhome.cz/kategorie-produktu/tuhe-prirodni-sampony/, ale větší výběr a dostupnost naleznete spíš zde https://www.nuspring.cz/vlasy/pece-o-vlasty/sampony.

Jelikož mi dochází Lush šampuk a od Naturinky mi nevyhovují, hledala jsem dál a narazila na tuhle značku. Už je mám doma, ale zatím jsem je nezkoušela. První poznatky jsou takové, že složení se mi líbí víc než u Lushe a nemají základ z bambuckého másla jako Naturinka (což mi právě dělalo mastný film). Jsou také menší než Lush a voní hezky přírodně. Konkrétně mám cukrovou pivoňku a pomeranč s eukalyptem, tak jsme moc zvědavá Smile Jo a k tomu ještě nádhernou plechovku!!! Cool



Ahoj,zajímalo by mě jak u tebe dopadly šampony od Ponio? zítra mi mají přijít, tak by mě zajímalo na co se mám připravit, docela mě vyděsily zkušenosti ostatních a jejich měsíční zvykací kůra Very Happy zatím používám alverde a vlasy mám celkem dobrý, tak že bych byla srab a zůstala u nich Very Happy


Zatím jsem myla jednou, ale spokojenost ☺ vlasy se chovají naprosto normálně, stejný výsledek jako po Lush, akorát při mytí tolik nepěnil a není tak navoněný, ale výsledek super. Pak dej vědět, jak sednul tobě ☺
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vikovkat
0-7
0-7


Založen: 29.6.2017
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: st červenec 12, 2017 11:19 am    Předmět: Citovat

Ahoj,zajímalo by mě jak u tebe dopadly šampony od Ponio? zítra mi mají přijít, tak by mě zajímalo na co se mám připravit, docela mě vyděsily zkušenosti ostatních a jejich měsíční zvykací kůra Very Happy zatím používám alverde a vlasy mám celkem dobrý, tak že bych byla srab a zůstala u nich Very Happy[/quote]

Zatím jsem myla jednou, ale spokojenost ☺ vlasy se chovají naprosto normálně, stejný výsledek jako po Lush, akorát při mytí tolik nepěnil a není tak navoněný, ale výsledek super. Pak dej vědět, jak sednul tobě ☺[/quote]


Tak já jsem zatím nadšená, nechtěla jsem psát moc brzo, ale nadšení neopadá naopak přibývá Very Happy vlasy mám krásně hebké, mnohem víc lesklé, ale vůbec né splihlé, jsou jako dřív před x lety, mají objem a krásně vypadaj... Jediný co mi vadí že nevoní jako ty šampuky Very Happy kdybych z nich cítíla ještě ty tři dny cukrovou pivoňku tak už bych asi skákala radostí... Vlasy pokaždý opláchnu vodou s octem a občas když mi přijde že ocet cítím přidám trošku levandulovýho oleje... Jinak objednávala jsem si šampuky tři- cukrovou pivoňku, růžovou alej a dvojitou levanduli. Levandule mi nesvědčí vůbec, vlasy po ní mám jakž takž dobrý, ale dřív se mi zmastí a nemají objem, připadají mi jako kdyby se z nich šampuk nevymyl Rolling Eyes Shocked . Růžová alej je lepší, ale taky mi tolik nevyhovuje, k němu budu potřebovat kondicionér, vlasy mám po něm hrozně vysušený... Ale zato cukrová pivoňka!! Ta je úžasná, po ní a po oplachu octem mám vlasy úžasný... Takže já už na normální šampony nepřejdu Smile Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DramaQueen
0-7
0-7


Založen: 15.6.2017
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: pá srpen 11, 2017 6:10 am    Předmět: Ponio sú naj Citovat

Ja používam šampúchy už asi rok, nedám na ne dopustiť.. vyskúšala som rôzne, ale TOP je aj tak citrón-rozmarín, PONIO. Už ho používa aj môj priateľ Very Happy Minule som si na návšteve umyla vlasy nejakým AVONom a boli strašné!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jája_
321-600
321-600


Založen: 16.2.2012
Příspěvky: 356

PříspěvekZaslal: so listopad 25, 2017 11:07 am    Předmět: Citovat

Dopoužívala jsem Ponio, které jsou skvělé, můžu jen doporučit. Nechtěla jsem si je kupovat znovu, protože ráda zkouším nové věci, tak jsem si v krámku se zdravou výživou vzala tenhle https://eshop.mamajoga.cz/eshop/168/tuhy-sampon-orech.jpg Zaujal mě základ z ořešáku a žádné bambucké máslo (které mi dělá mastné a těžké vlasy), krásně voní, cena 130,- za 100g a má zabraňovat vypadávání vlasů a pomáhá proti akné.
První umytí fajn, hezky pění, ale po druhém už ty vlasy nic moc, hlavně druhý den, zplihlé, pramínkující se a rychle mastné, dokonce i svědění Rolling Eyes
Používám ho i na pleť a tělo, abych ho co nejdřív vypotřebovala.

Nějaký tip na jiný, ideálně podobný Lush nebo Ponio? Cool Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rhiannon
41-80
41-80


Založen: 22.10.2016
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: po listopad 27, 2017 7:29 pm    Předmět: Citovat

Zkoušel někdo tohle?
https://www.sagrada-natura.cz/vlasovy-sampon--hedvabny-argan--dS2.htm
Byl na to odkaz pod jedním videem o arganu a jeho účincích.
Občas mě napadne, že bych tuhý šampon zkusila, ale párkrát jsem slyšela, že je to jak mýdlo, a taky u tohohle konkrétního je zase to varování o tom, že vlasy mohou vypadat přesušeně, a je třeba je spláchnout citronem, aby to přešlo. Tak nevím, nechce se mi to riskovat... Přece si neumyju vlasy, abych 4 hodiny minimálně čekala, až uschnou, a pak je případně zase hnala pod vodu Very Happy Nebo rovnou nouzově zase zaplácla olejem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 41, 42, 43  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.