Tuhé šampony - zkušenosti
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 40, 41, 42, 43  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=70b85cab995e9382ea000eb6984c9fb3Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
katka.f
41-80
41-80


Založen: 13.8.2011
Příspěvky: 68

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11, 2016 7:59 pm    Předmět: Citovat

Chci se zeptat, plánuju teď převychovat vlasy na přírodní šampony (mýdla na vlasy). Dělám si ale olejové zábaly a neumím si představit, jak by to to mýdlo dokázalo umýt, máte s tím někdo zkušenosti? Protože teoreticky, pokud se mi úspěšně podaří po tom měsíci tu pokožku zvyknout na šetrnější mytí, tak sulfátové šampony budou pasé, to bych byla zas na začátku....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11, 2016 8:08 pm    Předmět: Citovat

S tuhými šampony zkušenosti nemám, ale existuje pěkných pár no poo metod, které by to zvládly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
katka.f
41-80
41-80


Založen: 13.8.2011
Příspěvky: 68

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11, 2016 8:22 pm    Předmět: Citovat

Portos napsal:
S tuhými šampony zkušenosti nemám, ale existuje pěkných pár no poo metod, které by to zvládly.


To mám v záloze jako nouzové řešení Smile Konkrétně sodu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
víla
161-320
161-320


Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: po prosinec 12, 2016 12:38 am    Předmět: Citovat

katka.f napsal:
Chci se zeptat, plánuju teď převychovat vlasy na přírodní šampony (mýdla na vlasy). Dělám si ale olejové zábaly a neumím si představit, jak by to to mýdlo dokázalo umýt, máte s tím někdo zkušenosti? Protože teoreticky, pokud se mi úspěšně podaří po tom měsíci tu pokožku zvyknout na šetrnější mytí, tak sulfátové šampony budou pasé, to bych byla zas na začátku....


Teda mýdlo (šampon) mi olej z vlasů vymyje líp než šampon! Aspoň mýdlo, který používám já (naturinka). A přijde mi, že i mnohem šetrněji (bohatá ale měkoučká pěna). Zas takový ty jemný přírodní šampony, co málo pění, s těmi je obtíž vymýt snáze větší množství oleje. Ale zas záleží, jaké množství oleje - když v kombinaci s vajíčkem, tak úplně stačí jedno mytí mýdlem, a když je oleje fakt víc (hodně výživná kúra) a je sám, tak minimálně dvakrát. Ale mě přijde vymývání oleje mýdlem mnohem pohodlnější a i šetrnější... Takže nebála bych se toho, protože ty mýdla umí dobře "mýt", ale hrozně šetrně.

Čeho jsem si všimla, co je jiné narozdíl od šamponů - že jsou zároveň hrozně rychle smytá a spláchnutá z vlasů, takže není třeba dlouhého promývání vodou. Z mýdla se utvoří bohatá měkká pěna, a fakt jemná pěna (když se vymývá olej), rychle odchytne ten olej a už nemá tentence (ta pěna) se v těch vlasech držet, jako to bývá u chemických šamponů nebo vůbec i šamponů, a znova pěnit a prostě být "nevymývatelná" (jak si to tak pamatuju z těch chemických šamponů)...což je nejenom rychlejší, ale i šetrnější...

Takže nebála bych se zkusit to s mýdlem (pokud chceš přejít na přírodní péči a zároveň vymývat olej- není v tom žádný problém, nevylučuje se to. Není potřeba agresivních chemických pěn, aby se dal vymýt olej z vlasů). Ale našla bych se nějaký fakt dobrý, doopravdy přírodní mýdlo. Mě přijde, že ty mýdla tu přebytečnou "mastnotu" (olej) chytají mnohem líp, než třeba i přírodní šampony. A je to fakt jemná péče.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/counter/wfzW1Ih/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
katka.f
41-80
41-80


Založen: 13.8.2011
Příspěvky: 68

PříspěvekZaslal: po prosinec 12, 2016 1:25 am    Předmět: Citovat

Tak to je báječný. Já totiž zrovna mám šampony od naturinky a zkoušela jsem to právě nejdřív jenom tím, pro jistotu třikrát plus kyselý oplach Smile zítra ráno uvidím výsledek. A můžu se teda ještě zeptat...přijde mi naprosto skvělé, že tam mají různé druhy podle účinků bylinek a zajímaly by mě konkrétní zkušenosti, zda ty ingredience dělají to, co slibují, nebo prostě všechny šampony působí stejné....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
víla
161-320
161-320


Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: po prosinec 12, 2016 1:46 am    Předmět: Citovat

Každý ten šampon je fakt jiný... hodně dělají i ty konkrétní byliny...třeba heřmánkový spíš vysušuje (takže pro suché vlasy ne, ale pro mastné skvělý, protože dobře odmašťuje) a nemůžu ho používat. Nemůžu používat všechny ty šampony. Ty účinky se liší, některý se liší míň, jiný víc, ale ty rozdíly tam jsou. Já jsem třeba chtěla používat břízovej, protože hrozně hezky voní, a ten je myslím na normální a mastné vlasy, ale vysušoval mi...právě asi proto, že mám suché vlasy a ne mastné...nemůžu používat ani heřmánkový... nejvíc mi na moje suché vlasy sedí nimbový (ten mi přijde nejmastnější), chmelový, a taky rozmarýnový - ten je jemňoučký a jemnější ještě tím, že v něm není žádná bylina, takže se hodí na prostřídání, když je potřeba odpočnout si od bylin. Kopřivový taky nebyl špatný, má hodně dobré složení, ale nějak jsem teď na něj zapomněla, protože fakt potřebuju ten nejmastnější (nimbový). A levandulový by mi určitě taky šel.
Rozdíly tam jsou, ale jenom je asi potřeba to posoudit individuálně, protože se může stát, že každýmu konkrétní složení působí trochu jinak...takže je potřeba zkusit to sám.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/counter/wfzW1Ih/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
katka.f
41-80
41-80


Založen: 13.8.2011
Příspěvky: 68

PříspěvekZaslal: po prosinec 12, 2016 1:04 pm    Předmět: Citovat

Děkuju moc za odpovědi Smile já mám teď rozmarýn a levanduli a dárkem jsem dostala olivu. A vůně byla pro mě asi nejvíc překvapující faktor, voní moc krásně. Později pak budu testovat, zda se dá nahradit přírodně i kosmetika na pleť...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luciferek
0-7
0-7


Založen: 30.4.2010
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2017 12:56 pm    Předmět: Tuhý šampon a oplachování octem Citovat

Ahoj, cca 2 měsíce zpátky jsem přešla na tuhé šampony. Mám konkrétně 3 od Naturinky - rozmarýn, kopřiva a kozí. Vcelku mi vyhovují, moje superjemné vlasy po nich nejsou mastné a jsou bohaté. Ale pokud nepoužiju ocet, vůbec se nelesknou. Sad Vlasy musím mýt co 3 dny (dřív při použití tekutých šamponů to byly 4 dny). Můj dotaz zní, jestli vlasům škodím, když je co 3 dny oplachuju octem. S čím by to šlo případně střídat? A jak ocet na oplachování ředíte? Děkuju Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
katka.f
41-80
41-80


Založen: 13.8.2011
Příspěvky: 68

PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2017 1:01 pm    Předmět: Re: Tuhý šampon a oplachování octem Citovat

Luciferek napsal:
Ahoj, cca 2 měsíce zpátky jsem přešla na tuhé šampony. Mám konkrétně 3 od Naturinky - rozmarýn, kopřiva a kozí. Vcelku mi vyhovují, moje superjemné vlasy po nich nejsou mastné a jsou bohaté. Ale pokud nepoužiju ocet, vůbec se nelesknou. Sad Vlasy musím mýt co 3 dny (dřív při použití tekutých šamponů to byly 4 dny). Můj dotaz zní, jestli vlasům škodím, když je co 3 dny oplachuju octem. S čím by to šlo případně střídat? A jak ocet na oplachování ředíte? Děkuju Smile


Jedna z nopoo metod je jen oplachování octem. Pouze, takže pokud je ředěný, prospívá. Ředit dle tvrdosti vody. Hýbe se to od půl na půl po 1:3 pro vodu. Podle toho, co ti bude vyhovovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
katka.f
41-80
41-80


Založen: 13.8.2011
Příspěvky: 68

PříspěvekZaslal: po leden 30, 2017 8:32 pm    Předmět: Citovat

Začínám tak trochu šílet a potřebuju poradit. Už ani nevím, kdy jsem s přírodními šampony začala, ale bylo to někdy v půlce prosince. Hrozně jsem si pochvalovala, jak to vlasy dobře snáší a jsou relativně čisté, i když tužší a trochu voskovité. Všude jsem se dočetla, že to zvykání trvá tak max měsíc, dva.
V půlce ledna se to zlomilo, vlasy jsou úplně šílený. Dokonale nechutný. Můžu je mýt sebedůkladněji, vždy zůstane nějaká mastno-voskovitá část. Nějčastější výsledek je, že kořínky jsou božsky umytý a hebký, ale zbytek....nevím jak to popsat,...voskové slepené prameny. A to je umývám důkladně. Na každé mytí padne díky tomu dost velké množství šamponu (naturinka) a to mě štve, když to nenese výsledek.
Minule jsem už to nemohla snést a vzala si vlasy urtekramem. Teď jsem podělaná strachy, že celý proces pojede úplně od začátku Very Happy
Dilema je ale následující, slyšela jsem totiž, že naturinka je nějak hodně mastný šampon, a že to by mohl být důvod. Mám teda koupit jinou značku? Jakou? A nebo je to prostě jen ta zvykací fáze, jen extrémně dlouhá...O.o nevím, co dělat.
A pro pořádek, máme doma měkkou vodu, ale i tak používám oplachy z jablečného octa a i mám celkově načteno o no poo (soda mi nevyhovuje - zničila mi vlasy před x lety), a přijde mi zvláštní, že v anglicky mluvících zemích jsou přírodní šampony řazeny do no poo metod, čistě proto, že neobsahují sulfáty jako komerční šampony Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 40, 41, 42, 43  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.