Výroba doplňků(broží apod.)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=cf99a16b91c85583b38772ecb9d29827Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nanda
81-160
81-160


Založen: 4.2.2011
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 8:49 pm    Předmět: Výroba doplňků(broží apod.) Citovat

Ahoj všem, snad tu tohle téma není(pokud ano, omluvte mou slepotu a téma prosím smažtě Very Happy )
Poslední dobou mě chytla záliba v různorodém tvoření, převážně praktických věcí.
Nemáte nějaké typy na zajímavou a originální brož kupříkladu?
Už mám za sebou organzové kytičky. Momentálně koketuji s myšlenkou, že bych ráda složila z látky origami jakožto brož. Nemáte někd zkušenost, nebo nenapadá vás jak? Question Můj poslední nápad byl látku velmi silně naškrobit, ale nemám s tím zkušenosti. Myslíte, že by to šlo třeba solamylem? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlatushiq
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 23.2.2011
Příspěvky: 2345

PříspěvekZaslal: so březen 19, 2011 10:43 pm    Předmět: Citovat

Tak ja osobne sice vyrabam doplnky prevazne z koralikov, cize o skrobeni latky viem velke oné Laughing ... Ale uz dlhsiu dobu si brusim zubky na nieco taketo Twisted Evil
http://koralky.stoklasa.cz/navody-argentinske-tango
Urcite sa to da spracovat aj ako broz a navyse ten sifon vyzera, ze drzi "naskrobeny" aj sam od seba Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nanda
81-160
81-160


Založen: 4.2.2011
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: so březen 19, 2011 10:59 pm    Předmět: Citovat

Zlatushiq napsal:
Tak ja osobne sice vyrabam doplnky prevazne z koralikov, cize o skrobeni latky viem velke oné Laughing ... Ale uz dlhsiu dobu si brusim zubky na nieco taketo Twisted Evil
http://koralky.stoklasa.cz/navody-argentinske-tango
Urcite sa to da spracovat aj ako broz a navyse ten sifon vyzera, ze drzi "naskrobeny" aj sam od seba Wink

tož toto už mám za sebou Very Happy Je z toho hlavně nádherný vlčí mák-4 okvětní lítky, hnědý korálek alé makovička a od středu nití kolek dokola vyšítasi 3cm stehy a na konec každého stehu malinký korálek jako máček...
prý to má jít z látky se složením 60% umělotiny a víc..zkoušela jsem to z nějakého polyesteru, ale jaksi..moc hořel Very Happy
a kupodivu rudá organza šla parádně, ale bílá taky moc hořela...žel bohu to origami z toho samo o sobě nedržíSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlatushiq
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 23.2.2011
Příspěvky: 2345

PříspěvekZaslal: so březen 19, 2011 11:07 pm    Předmět: Citovat

Jaaaj, tak potom pardon. Very Happy
Evidentne som podcenila tvoje skusenosti, hanba mi. Embarassed

Hm, ale rozmyslam, co by s latkou a origami spravila taka sadrova voda? Very Happy
(V najlepsom pripade zrejme tak pohromu, co? Laughing )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nanda
81-160
81-160


Založen: 4.2.2011
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: so březen 19, 2011 11:15 pm    Předmět: Citovat

Zlatushiq napsal:
Jaaaj, tak potom pardon. Very Happy
Evidentne som podcenila tvoje skusenosti, hanba mi. Embarassed

Hm, ale rozmyslam, co by s latkou a origami spravila taka sadrova voda? Very Happy
(V najlepsom pripade zrejme tak pohromu, co? Laughing )

né to vůbec...já jsem ráda, že aspon někdo, kdo taky rád tvoří erepetičky všeho druhu Twisted Evil
Obávám se, že sádrová voda by tu látku především uprasila bílou barvou Very Happy Nějak nemám odvahu, páč mě nenapdá, jak tu látku zaobroubit..musí to být přesé, aby to bylo hezké..a to opálením nejde Cool teda asi jde, ale mně ne:D
ještě jsem si říkala dělat to origami třeba z novin, balícího papíru apod a zalakovávat..ale moc tomu nevěřim..já sem takový ničitel, to by nevydrželo dlouho Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: so březen 19, 2011 11:17 pm    Předmět: Citovat

A co to prostě naškrobit?
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: so březen 19, 2011 11:20 pm    Předmět: Citovat

Tak mě napadá, to origami by možná šlo jednak naškrobením a jednak pak při skládání každý ten sklad pořádně přežehlit Wink
Jinak moc hezký originální nápad, co konkrétně chceš skládat?

Tady je návod na škrobení (solamyl by podle mě určitě šel):

"Připravíme si škrobící lázeň uvařenou ze tří vrchovatých polévkových lžic rýžového škrobu a přibližně půl litru vody. Pokud používáme jiný škrob, u něhož hrozí žlutý barevný nádech, přidáme kapku (nepřehnat!) bělidla na prádlo.
Doporučuji postupovat stejně, jako když se vaří pudink: tedy škrob rozmíchat v hrnečku studené vody, zbytek vody uvařit v hrnci (nesmí být hliníkový!), míchat a přilít škrob. (Zde je možné přidat trošku vosku nebo půl kávové lžičky sádla, nevím, nemám vyzkoušené.) Směs přivedeme k varu a mícháme. Pozor na ruce, jakmile začne bublat, prská! Výsledný “pudink” by měl mít pudinkovou konzistenci a měl by zprůsvitnět.

Když je škrobicí lázeň hotová, přidávám do ní trošku studené vody, aby zchladla, nebo chvilku počkám. Látku (předem namočenou v čisté vodě a vyždímanou) vymácháme ve škrobící lázni. Pozor, směs je pořád horká! Všechny části látky by se měly škrobem dobře nasáknout, u tylu je ale naopak třeba neucpat jím „očka“ v látce. Jemně vyždímáme, necháme lehce okapat, rozložíme na rovnou podložku (pozor aby nebarvila, ideální je například čistá utěrka podložená ručníkem) a necháme pomalu prosychat. Je nutné nechat odpočívat několik hodin, aby se škrob mohl do látky dobře vstřebat." (Aby vám to slušelo: škrobení bretonských čepců)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nanda
81-160
81-160


Založen: 4.2.2011
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: so březen 19, 2011 11:25 pm    Předmět: Citovat

Morganna napsal:
A co to prostě naškrobit?

no momentálně řešim hlavně jak zajistit, aby se mi kraje nepáraly a byly dokonale rovné..obšití by vypadalo divně...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nanda
81-160
81-160


Založen: 4.2.2011
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: so březen 19, 2011 11:29 pm    Předmět: Citovat

Kataska
Děkuju za super návod na škrobení!
To přežehlování mě už taky napadlo, nebo i pojistot stehem(ve výsledku to nějak ozdobně prošít-pro jistotu a aby to zároveň vypadalo jakože naschvál..ale ta obruba mě vyloženě trápí Very Happy
Jinak chtěla jsem dělat toto(skvělý návod a je to vážně primitivní i na mě, která origami neumim Very Happy )
http://www.youtube.com/watch?v=s1F_QONu0zM&feature=related
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.