Jíst nebo nejíst maso? Zdraví i etika.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6483107ddd39d09ccb185a31aefe4af9Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
neewe
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2010
Příspěvky: 798

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 10:26 pm    Předmět: Citovat

Comancheo:
citace:
Proč lidi stále chodí ač mohou jet autem? Protože je to zdravější. Náhražky masa sice dokáži maso nahradit, ale nesou s sebou spoustu negativních vlivů, např. soja snižuje potenci. Nehledě na to, že jak chůze tak i pojídání masa je pro člověka příjemné, teda pro někoho ne, v prvním případě se jim říká lenoši v druhém vegeriáni/vegani.Surprised)


Takže ty si myslíš, že náhražky masa jsou nezdravější než maso samotné?
To myslím, že nebude pravda. Viz dna, všechny ty cholesteroly atd.
A když už jsme u toho - lidi, kteří hledají náhražky masa zpravidla o tom, co jí i víc přemýšlí a tudíž si poskládají pestrý jídelníček.

Pro mě je pojídání masa příjemné do té chvíle, než si uvědomím, že jím mrtvolku a že to zvíře trpělo.

A potvrzuji tu Medunkou avizovanou chudokrevnost. Been there... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 10:39 pm    Předmět: Citovat

Díky za vysvětlení. I když do veget vlákna leze spousta masoužroutů provokovat Wink Wink Laughing Laughing

Líbí se mi, jak odpověděla Káťa na mladicky radikální názory Comancea. Pod to bych se podepsala.

Za sebe jen dodám, že v mé rodině byli 4 vegetariáni. Všichni nejedí maso víc než jednu dekádu. Všichni jsme zdraví, žádná anemie (mně dokonce zmizela pár let po zvegetarizování) a žádná impotence. Podle té sojové teorie by museli být všichni Japonci impotentní.
Jeden člen rodiny asi rok příležitostně jí maso vlivem své přítelkyně. Mno, chlapec začal plešatět, v dospělosti má silné akné a vypadá velmi nezdravě. To vše krátce potom, co začal konzumovat maso. Pro srovnání máme jeho stejně starého bratra. Takže řekla bych docela spolehlivý pokusný vzorek typu :před a po Wink

Pro mě osobně je u lidí konzumace masa otázkou osobních chutí (i když akceptuji případ Wensdy). Takže někdo prostě potřebuje jíst mrtvé savce, protože mu chutnají, protože by si bez masa nepřipadal jako chlap (znám i takové) a protože se cítí pánem tvorstva...dosaďte si další pro mě malicherné důvody.

Nechci se nad nikoho povyšovat, ale je velmi zvláštní, kolik velmi vzdělaných lidí se svým osobnostním vývojem přistoupilo k vegetariánství. V určitém stadiu se člověk prostě začne zamýšlet nad svou rolí na planetě a svým chováním k ostatním tvorům i ke svému tělu.

A teď varování: tohle vlákno bude jízda Wink Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 10:41 pm    Předmět: Citovat

podle mě maso ano, ale v menší míře než je v našich končinách obvyklé. je to tak trochu příznak toho, že se máme dobře. ještě před pár desítkami let bylo maso spíš sváteční pokrm.
taky určitě průmyslové zpracování masu ubližuje na kvalitě a zvířatům na kvalitě života.
taky určitě je důležité,že se lidé dělí na různé konstituční typy,což souvisí i s vhodnou stravou. je to ještě rozlišené místně, proto afričani moc netráví pšenici,asiati mléko a my soju.
ale rozhodně si nemyslím, že bez masa to nejde, pokud člověk na jídelníček dbá a dobře si ho sestaví,není problém.

já osobně jím jenom drůběž a ryby, tučné maso nemusím od školní jídelny. a z pohledu etiky,nelíbí se mi přidušení kapři ve vaně a nikdy jsem se neúčastnila žádného stahování králíků a podobně.
maso jím možná jednou týdně a nejedla bych asi víc,i kdyby mi nevadilo jak se z živých bytostí stal konzum.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 10:43 pm    Předmět: Citovat

Prosím o smazání jednoho ze zdvojených příspěvků, díky:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 11:06 pm    Předmět: Citovat

Já jsem pro konzumaci masa, i když ne v nadměrném množství, to, co dostáváme ve školní jídelně mě dost znechucuje. Během pěti dnů v týdnu máme alespoň třikrát vepřové (které neumí pořádně uvařit, chutná to jak guma), výběr ze dvou jídel, která jsou buď obě s masem, anebo to druhé je salát, kterého se prostě nenajím, potřebuju alespoň jedno teplé jídlo. Až si budu moct vařit sama, vepřovému se nejspíš vyhnu velkým obloukem.
Vegetarián bych nedokázala být, bez určité dávky masa se neobejdu a ano, připadá mi přirozené maso jíst. Stačí mi být kratší dobu úplně bez masa a jsem bez energie, může mi být líto zvířete, ale to pro mě není dostatečný důvod... Co oči nevidí, srdce nebolí, takže litovat nějaké kuře, které kdovíkde zabili, nebudu (i když jsem určitě pro to, aby mělo co nejleepší životní podmínky). Možná bych na to pozměnila názor, kdyby mi někdo vysvětlil, co na tom je špatně.
Jinak mám zkušenost s kamarádkou, která se rozhodla být vegetariánkou a asi rok poté jí začaly problémy, měla snad desetinu železa, které měla mít a přestože brala léky, měla ho pořád stejně. Všichni si myslíme, že to s tím musí mít spojitost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Iwin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2010
Příspěvky: 866

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 11:13 pm    Předmět: Citovat

Já jsem PRO jezení masa - člověk je od přírody všežravec, tak nevidím důvod, proč by lidé měli maso vynechávat.

Až na ten pocit, že ty zvířata ve velkochovech opravdu trpí. Je mi jich opravdu moc líto a nechci to podporovat. Takový maso ani není na chuť dobrý a stejně nevíme, co do toho masa nacpou, aby se to náhodou nezkazilo.

Naše rodina má převážnou část na vesnici, kde chovají prasata, králíky, slepice...ty zvířátka opravdu vypiplávají a hezky se k nim chovají (až na tu zabijačku, což mi připadá dost morbidní, když se o ně tak starali) a když už přijde zabijačka, tak se netrápí a nestresujou. A tak by to podle mě mělo fungovat všude. A to masíčko je jedna báseň...Mňam, neporovnatelný s tím z Kauflandu (tuhá hnusná podrážka)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*MrE
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.4.2008
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 11:41 pm    Předmět: Citovat

Nicole napsal:


Nechci se nad nikoho povyšovat, ale je velmi zvláštní, kolik velmi vzdělaných lidí se svým osobnostním vývojem přistoupilo k vegetariánství. V určitém stadiu se člověk prostě začne zamýšlet nad svou rolí na planetě a svým chováním k ostatním tvorům i ke svému tělu.


Adolf Hitler was a vegetarian...... Confused Smile Great role model for the vegetarian movement............or maybe not Wink Smile

A quotation from Neugeist/Die Weisse Fahne :


"Do you know that your Führer is a vegetarian, and that he does not eat meat because of his general attitude toward life and his love for the world of animals? Do you know that your Führer is an exemplary friend of animals, and even as a chancellor, he is not separated from the animals he has kept for years?...The Führer is an ardent opponent of any torture of animals, in particular vivisection, and has declared to terminate those conditions...thus fulfilling his role as the savior of animals, from continuous and nameless torments and pain."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sobebor
321-600
321-600


Založen: 9.1.2008
Příspěvky: 331
Bydliště: B?????¶hmen und M?????¤hren

PříspěvekZaslal: st březen 09, 2011 12:03 am    Předmět: Citovat

Samozřejmě, že maso ano. Jednak je to přirozené anžto jsme od přírody všežravci (no zkuste krmit kanárka hovězím, nebo tygra kukuřicí) a druhak je to prostě chutné. Samozřejmě všeho s mírou, je blbost se cpát jen masem, nebo zrním.
Zajímavé je, jak většina vegetariánů mluví o tom jak zvířátka trpíkdyž jsou zabíjena. Budeme snad kvůli tomu učit masožravce (zvířata) jíst trávu? A stejně tak často pro vegetariány není problém ryba, trochu divné. Usmrcování ryb mi přijde často míň humánní než usmrcování "zvířat".
Nerad bych aby to vypadalo, že jsem pro podporu bezhlavého vraždění neviňátek. Rozhodně mi přijde přijatelnější a lepší způsob chovu zvířat v dobrých podmínkách bez zbytečného stresování. Důležité je taky maximální využití zvířete, když už je zabito.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
panvicka
321-600
321-600


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 496

PříspěvekZaslal: st březen 09, 2011 12:30 am    Předmět: Citovat

Nerada jím ryby protože je doma chovám, nikdy bych nesnědla krevetu ze stejného důvodu... neučastním se jatek, nechodím do řeznictví (fuj...)
Ale maso jím, i když co nejméně - nesnáším tučný, nebo když se mi ty vlákna dostanou mezi zuby. Když mám možnost vybrat si ze dvou chutných jídel beru bezmasé.
Taky nemusím jitrnice, tlačenky, kolena, jazyky, játra a podobný nechutnosti..


Nadruhou stranu pokládám pestrý jídelníček (a ne, náhražky imo nenahrazují dostatečně) u lidí za nutný (pro udržení duševního, fyzického zdraví a váhy)... tak si vyberte no...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: st březen 09, 2011 3:45 am    Předmět: Citovat

Jím maso a jíst ho budu, pro mě je pestrá strava nutná, mám špatný žaludek, pomalý metabolismus vlivem nemoci a taky věčný nedostatek železa. Raději si ale koupím maso od sousedů(život na vesnici je v mnoha směrech užitečný), kde vím, že zvíře netrpělo a mělo pestrý život, než abych naběhla do Kauflandu a koupila si vakuovanou krávu. Nejradši mám ryby a hovězí.
A teď k jatkám. Myslím si, že i když ohánění se vraždama je trošku mimo mísu(lev, respektive lvice zabíjí svou kořist tak, že jí prokousne dýchací trubici a zvíře se udusí - je to dobrý způsob smrti?), v dnešní době a vyspělosti lidí by mělo být samozřejmostí se ke zvířatům chovat s úctou. Každé zvíře, které nám poskytne potravu by mělo být za to velebeno. Tím nechci říct, abychom po každé svíčkové s pěti začali tančit kolem stolu jako Indiáni a vzývat ducha krávy Lízy, která nám poskytla flákotu. Ovšem z toho, co se v dnešní civilizované společnosti děje se mi chce blít a nedokážu věřit vlastním očím, co někteří lidé kvůli pár korunám dokážou. Opravdu si radši připlatím a koupím si maso, o kterém vím, že nemělo původ v utrpení, bolesti a strachu. A když si ho nebudu moct dovolit často? No a co? Maso jednou, dvakrát týdně bohatě stačí a je tolik vynikajících jídel, která jsou mnohdy lepší než oblíbený řízek. Nejhorší je, že dokud se lidé budou neustále honit za penězi a za tím, aby bylo vše rychlé a levné, jatka tady budou stále.
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.