Jíst nebo nejíst maso? Zdraví i etika.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=5614c0912b0e1a96e1e877dff2b5ac4bZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mikineczka
81-160
81-160


Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: ne březen 13, 2011 8:05 pm    Předmět: Citovat

Marye napsal:
Mikineczka napsal:
K těm alergiim, mám kolegyni, která nemůže jíst hovězí, začne se po něm dusit.
Když byla v nemocnici, rovnou hlásila, že hovězí nemůže a sestra se prý na nic podívala a pronesla: ,,No jo, další šílená kráva" takže tak Rolling Eyes Smile

toliko k úrovni našeho zdravotnictví Laughing

No, já i dotyčná kolegyně taky pracujeme ve zdravotnictví, právě proto mě to fakt dostalo, protože já bych něco takového pacientovi neřekla.
_________________

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: ne březen 13, 2011 8:33 pm    Předmět: Citovat

Už jsem tu někde psala, že mi asi v 10ti letech začalo být po mase hrozně zle. Kruté křeče v žaludku a slabost. Na základě toho maso nejím. I když postupem času bych k tomu asi došla i tak, ovšem z etických důvodů a podobně.
Pak mi bylo vysvětleno, že jsem zřejmě pozbyla/nemám trávící enzymy na maso.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marye
81-160
81-160


Založen: 8.3.2011
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: ne březen 13, 2011 8:41 pm    Předmět: Citovat

Mikineczka napsal:
Marye napsal:
Mikineczka napsal:
K těm alergiim, mám kolegyni, která nemůže jíst hovězí, začne se po něm dusit.
Když byla v nemocnici, rovnou hlásila, že hovězí nemůže a sestra se prý na nic podívala a pronesla: ,,No jo, další šílená kráva" takže tak Rolling Eyes Smile

toliko k úrovni našeho zdravotnictví Laughing

No, já i dotyčná kolegyně taky pracujeme ve zdravotnictví, právě proto mě to fakt dostalo, protože já bych něco takového pacientovi neřekla.

je to šílenost, moje sestra dělala na praxi s podobně příjemnými sestřičkami, takže už se tomu asi ani nedivím.... ale to je trošku mimo téma Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verisek
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 769

PříspěvekZaslal: po březen 14, 2011 4:09 pm    Předmět: Citovat

Jinak já tu nikomu netvrdila, že podříznutí bude něco příjemného, ale není to týrání. Nebo vybijeme lvy za týrání antilop (a neberu to jako srovnání člověka se zvířaty, ale on ten lev a potažmo příroda ví co dělá, když lev skáče antilopám po krku)

Celkově mi diskuze maso nebo ne přijde jen o tom, jestli člověk chce to či ono. Argumenty pro i proti se dají dost snadno vyvrátit. Jíst maso neznamená trápit zvířata, hnilobu v žaludku atd. a nejíst ho neznamená být podvyživený, anemický (i když teda osobně, co maso jím problémy s krví nemám)...

Jinak si myslím, že hladomor nesouvisí s tím, že by bylo málo půdy, spíše s ekonomikou a politickou situací postižených zemí. Vždyť půdy je tolik, že se na zemědělské půdě staví sluneční kolektory. Nehledě na to, že zvířata se krmí tím, co by lidi nežrali Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: po březen 14, 2011 4:27 pm    Předmět: Citovat

verisek napsal:
Vždyť půdy je tolik, že se na zemědělské půdě staví sluneční kolektory. Nehledě na to, že zvířata se krmí tím, co by lidi nežrali Twisted Evil

Zrovna ty sluneční kolektory zabírající zemědělskou půdu v ČR jsou hodně kritizované a každému je jasné, že to je nesmysl, plýtvání půdou a někdo se na tom napakoval.
Co se týče té stravy pro zvířata, tak vidím běžně spoustu polí osázených krmnou kukuřicí pro krávy, alespoň u nás to tak je.
Ale jinak souhlas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: po březen 14, 2011 4:29 pm    Předmět: Citovat

A co řepka poblejka? To není plýtvání půdou??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verisek
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 769

PříspěvekZaslal: po březen 14, 2011 7:13 pm    Předmět: Citovat

Řepka je evrokrávovina, stejně jako ty kolektory díky kterým teď zdražuje elektrika.

Právě s tou kukuřicí pro prasata jsem to měla na mysli, tady lidi budou radši pěstovat tohle než cukernačku, protože s tou je víc práce a stejně by nebyla schopná konkurovat. Stejně tak je to s obilím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meritka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.8.2010
Příspěvky: 1377

PříspěvekZaslal: po březen 14, 2011 7:48 pm    Předmět: Citovat

Ja se jenom vlozim s technickou poznamkou - kukurice na silaz se u nas pestuje ciste z prozaickych duvodu - klasicka kukurice (kterou normalne konzumujeme) u nas nema moc snaci dozrat do takove kvality. Nerikam, ze nejde pestovat uspesne na zahradce, ale pro nejake masove pestovani proste nemame vhodne klimaticke podminky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verisek
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 769

PříspěvekZaslal: po březen 14, 2011 8:00 pm    Předmět: Citovat

Meritka napsal:
Ja se jenom vlozim s technickou poznamkou - kukurice na silaz se u nas pestuje ciste z prozaickych duvodu - klasicka kukurice (kterou normalne konzumujeme) u nas nema moc snaci dozrat do takove kvality. Nerikam, ze nejde pestovat uspesne na zahradce, ale pro nejake masove pestovani proste nemame vhodne klimaticke podminky.

Přesně to jsem měla na mysli Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
4xMM
0-7
0-7


Založen: 1.3.2011
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út květen 10, 2011 8:00 pm    Předmět: Tak já taky přidám svou trošku do mlýna... :-) Citovat

Ahoj, zrovna jsem objevila, byť opožděně, tuhle diskusi. Takže já to mám tak, že maso nejím už asi 20 let a rozhodně mi nechybí. (Měla jsem mezitím ale období, kdy jsem jedla ryby.)

To co se děje ve velkochovech, je pro mě něco hrozného. Je samozřejmě každého věc, co jí či nejí. Já osobně si myslím (a nasvědčuje tomu i řada výzkumů), že by se mělo masa jíst mnohem méně, pak ale kvalitní a takových chovů, kde je se zvířaty zacházeno pokud možno eticky - tedy BIO nebo obdobný způsob. Stačilo by mít maso jednou týdně, ale pak BIO apod., než se každý den cpát nějakým svinstvem z hromadných chovů. Lidi si stěžují, že je BIO maso drahé, ale kdyby si ho kupovali "jen" jednou týdně, určitě by na to měli.

Když má to zvíře celkově -naivne řečeno - "hezký život", akorat ho nakonec holt lidé porazí a snědí, tak je to pro mě ještě přijatelné (i když sama se cítím nejlíp s tím, že maso a nic z mrtvých zvírat, tedy např. želatinu, vůbec nejím). Ale když jsou zvířata chována v oteřsných podmínkách bez ohledu na jejich přirozené potřeby, když jejich život je od začátku do konce jen utrpení, tak je to pro mě neetické. (Podobně jako např. chov slepic-nosnic v tzv. holých klecích.)

Bohužel se ve veřejném stravování (školy, školky, obědy kam se chodí ze zaměstnáná) ještě moc neprosadilo to, aby maso nebylo na jídelníčku tak často (i když odbornící na výživu o tom mluví už nějakou dobu).

Jelikož ale doma maso nevaříme (n moůj muž by samozřejmě mohl, ale i když maso jí, tak manipulace s ním př přípravě je mu nepříjemná), zato hodně zeleniny atd., tak se to tak nějak vyrovná Smile!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.