Bydlení
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ea269b77b9b537c270c093ff256a461aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*Tereza
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá březen 16, 2007 7:00 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:

Atmosféra malého města kříženého s vesnicí mi vyhovuje, do Prahy je to odtud 25 minut, takže spojení skvělé. Navíc tady máme hodně kamarádů, kteří tady také opravují domy, takže přímo venkovská idyla:)


A prosím, prosím, nemohla bys napsat, jak se to tam u vás jmenuje? -třeba mi na mail, kdybys nechtěla prozrazovat svoje tajemství veřejně -. Hledáme s přítelem přesně takovou lokalitu, protože on je ,,Pražák" (nechce v ní sice zůstat, ale pracovat ano...), kdežto já pocházím z menšího města a plně mi to tam vyhovuje. Takže kompromisíme... Smile A ještě jedna věc: těch 25 minut do Prahy je vlakem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucifer
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 16.11.2006
Příspěvky: 624

PříspěvekZaslal: pá březen 16, 2007 7:38 pm    Předmět: Citovat

Jinak co se týče venkova × města... osobně bych na venkově, nebo v malém městě, které není aglomerací žít nemohl. Teda mohl, ale vůbec by se mi to nelíbilo.
Já žiju v Praze a zároveň v malém městě -> to mi výborně vyhovuje. Nutno říct, že většinu kamarádů mám v Praze. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
annaola
8-20
8-20


Založen: 20.3.2008
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: pá květen 23, 2008 10:55 pm    Předmět: Nadherne byvanie Citovat

Aky je vas domcek/byt snov??? co vsetkotam musi na sto percent byt a co radsej nie?chystame sa v buducnosti na domcurik a zatial nemame uplne jasno v tom ako ma vyzerat. hodte nejake tipy a ked bude hotovy pozyvam na navstevu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bambi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.3.2008
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: so květen 24, 2008 9:48 am    Předmět: Citovat

Domeček, třeba 4+1. S předzahrádkou-tam bych měla plno květin a zeleninu. Zařízení spíše přírodní-dřevo-ale světlé, ratan, ne plast. Taky bych tam chtěla obrazy-oba milejem umění. Stěny světle vymalované. Chtěla bych fontánku-to se mi hrozně líbí. Tak já už mám vyměšlené i barvy pokojů (chodba žlutá, obývák oranžovo-hnědý, dětský pokoj žlutý, kuchyně oranžovo-žlutá, koupelna zeleno-modro-bílá, ložnice modro-růžovo-fialová). Myslím, že když bude nábytek jednoduší, světlý, ze dřeva tak už jdou pokoje lehce obměňovat např. polštářky, záclonami apod., že ej to nadčasové a věčné. No doví jaká bude jednou skutečnost Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bambi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.3.2008
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: so květen 24, 2008 10:15 am    Předmět: Citovat

Bydlím v městě, v paneláku 3+1, v celku si až tak nemůžu stažovat. ALE chtěla bych bydlet na vesnici, někde poblíž města-kvůli spojům a kulturnímu vyžití, které na vesnicích až tak nebývá a taky kvůli obchodům. Taky bych chtěla v té vesnici doktory a školu. Líbil by se mi ten klid a kontakt s přírodou a že by ho měly i moje děcka. Taky bych chtěla zahrádku-ne nějaké pole, prostě zahrádku na zeleninu a květiny, to by mě bavilo. Nebo nějaké hezké střední město (např. Kroměříž, tam je krásně), nic proti, ale pro mě např. Praha nikdy! No a celkově u mě Morava vede!
Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poppaea
161-320
161-320


Založen: 5.6.2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: so květen 24, 2008 1:48 pm    Předmět: Citovat

My teď žijeme s přítelem v Praze v širším centru v 70m bytě, takže pro dva je to až až Smile Do budoucna, vlastně možná už příští rok, plánujeme najít nějaký dům s placatou střechou, a na ní postavit vlastní velký byt s velkou terasou, na které by se pěstovaly hlavně bylinky Smile Asi v přibližně podobné lokalitě, jako jsme teď, ani ne úplné centrum, ale okraj taky ne Mad
Já mám naopak Prahu hrozně moc ráda - občas sice vyjedeme do jižních Čech na chalupu, ale víkend mi stačí Smile A když tam jedeme v létě na čtrnáct dní, tak už po týdnu se mi po městském hluku začne stýskat Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
annaola
8-20
8-20


Založen: 20.3.2008
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: so květen 24, 2008 4:25 pm    Předmět: Citovat

pozrite moju galeriu, je tam zopar dobrych napadov do interieru Very Happy
bolo by aj super mat napriklad v pivnivi(sklepe) bazen, alebo aj na streche.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eetynka
321-600
321-600


Založen: 5.2.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: so květen 24, 2008 5:52 pm    Předmět: Citovat

juu, dobra tema. ja chcem v buducnosti zariadovat podla feng sheui a priatel by ad africky styl:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
annaola
8-20
8-20


Založen: 20.3.2008
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: so květen 24, 2008 7:08 pm    Předmět: Citovat

este by som bola rada keby bol nas domcek nizkoenergeticky alebo pasivny.( ide o vyuzivanie prirodnej energie- kontrolovane vetranie,vyuzivanie dazdovej vody, slnecne kolektory - usetri sa strasne vela na kureni apod.)
keby bol taky ako som si ho vysnivala- s bazenom, saunou, fittnesom krasnou zahradou, stal by asi aj miliardu Very Happy Co uz, budeme sa aspon snazit urobit vsetko pre to aby sme sa tam citili stastni. Milujem ked rano vyleziem z postele a dam si ranajky vonku, na cerstvom vzduchu, slniecko vlieva energiu do celeho tela , no proste nadhera.potrebujeme velku slnecnu terasu na ranajky a hotovo. chudacik moj manzel iba zalamuje rukami nad tym co este vymyslim Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: ne květen 25, 2008 4:02 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem omrkla tvoji galerii a my tedy máme něco celkem jiného... Vzhledem k tomu, že máme starší dům, navíc dřevostavbu, tak to vevnitř fakt není na nějakou hypermodernu, navíc nám ještě docela některé kusy (pohovka...) chybí, jiné bychom si někdy v budoucnu rádi pořídili trochu lepší a stylovější (nějakou pořádnou zavírací knihovnu...).
Jinak si mylsím, že je důležité vybrat dobré místo, v tomto ohledu jsou trochu v nevýhodě novostavby, protože ta nejlepší místa už bývají pochopitelně zabraná. Nikdy bych nešla do nějakého satelitu, totálně se mi hnusí taková ta typická architektura tam (bungalovy apod.), navíc jsou většinou urbanisticky úplně ubohé, prostě chybí tam nějaká přirozenější struktura, architektonická i sociální...
Taky je podle mě důležité nemít velké a dobře su rozmyslet velikost domu, stačí se podívat, kolik kravských baráku je naflákáno zvláště na vesnicích, přičemž mnohdy už tam žijí jen dva lidi. Stavět obrovský dům s přesvědčením, že tam jednou zůstanou děti, je podle mě úplně nesmyslné, v naprosté většině případů děti v dospělosti mizí jinam a zbývá jenom spousta zbytečného prázdného prostoru a starostí navíc. Když už, tak je pdle mě třeba dobré při stavbě nového domu projektovat ho tak, aby se dal případně v budoucnu rozšířit.
Po bazénu, sauně a podobných věcech vůbec netoužím, stejně tak nemusím zahradu zaflákanou zeleninovými záhony. Mám ráda "anglický" styl zahrad (ne ovšem anglický trávník... Laughing Laughing Laughing ), takový rozvolněný, bez úplně jednoznačného vymezení prostoru pro všechny rostliny. Nelíbí se mi, když je kolem domu jen holý trávník beze stromů a ničeho takového (nebo nanejvýš s nějakou řadou tújí kolem plotu..), to mi připadá hodně fádní. Rádi bychom si udělali francouzské okno v obýváku a k tomu nějakou pořádnou terasu z pořádného dřeva, ale na to si vzhledem k financím asi ještě počkáme...
Co se týče naší zahrady, tak před domem máme docela slušnou skalku, opravdu hodně porostlou, po předchozích majitelích, za což jsem vdečná, protože vybudovat takovou trvá hezkých pár let. Zahrada za domem je už horší, zejména při sázení stromů se předchozí majitelé dopustili celkem zásadních chyb, které nám teda dají hodně práce, než je dáme do pořádku. Zasadili jsme si platan a dvě břízy, miláček pořád touží po velké vrbě, ale nevím, nevím jestli by na tak veliké stromy už ta zahrada nebyla trochu malá... Confused

uff, jsem se rozepsala Very Happy , ale to je tím, že věci okolo pořízení/stavby domu jsme velmi řešili dříve a tu zahradu řešíme aktuálně... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.