Knižní klub
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=7b3b68116b875a844385b3b3f383922fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2016 7:42 pm    Předmět: Knižní klub Citovat

Inspirována vláknem knižní ukázky mě napadlo, že by bylo fajn zkusit něco podobného jako knižní klub - každý měsíc by někdo vybral knížku, tu by dobrovolníci přečetli a navzájem ohodnotili. Já třeba často přemýšlím co číst a tohle by byla dobrá inspirace a zároveň i motivace vybočit ze zajetých žánrů Smile Co myslíte?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2016 7:49 pm    Předmět: Re: Knižní klub Citovat

Caithlin napsal:
Co myslíte?

Že se málokdy dokopeme se zapojit. Ale nápad dobrej - to přece bylo v jednom filmu, jak vždycky přečetli nějakou knížku od Austenový a pak o ní diskutovali... Very Happy (Já jen, že se nemusí jenom hodnotit.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2016 8:19 pm    Předmět: Citovat

nápad ok, ale koľkí stihneme prečítať za mesiac knihu?
navyše, keď vyberá jeden človek (a keď vždy iný), nemusí to ostatných osloviť... skôr by som si vedela predstaviť, že každý, kto má zájem nejakú vec nominuje a potom sa odhlasuje, čo z toho sa bude čítať (keď si zahlasujeme za jednu vec desiati, tak je predpoklad, že ju aj prečítame, keď vyberá jeden človek, je to rizikovejšie, plus je tu obava, že nominuješ vec, ktorú už väčšina osadenstva čítala)
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2016 8:23 pm    Předmět: Citovat

Myslela jsem jednu za měsíc, hlasování není špatný nápad Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: čt srpen 11, 2016 8:49 am    Předmět: Citovat

Mám nejmíň deset důvodů, proč se mi do toho nechce Very Happy, ale nic tak zásadního, abych tenhle nápad nepodpořila. Wink Myslím, že ta inspirace by mohla být zajímavá!
Tip s hlasováním není od věci - přeci jen, sjednotit vkus do jedné knihy může být obtížnější...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
morana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 981

PříspěvekZaslal: čt srpen 11, 2016 1:43 pm    Předmět: Citovat

mne sa strašne páči tá myšlienka, ale neviem, nakoľko by som takto dokázala fungovať, pretože som tzv. čitateľ-chaotik - to znamená, že si naplánujem čo budem čítať a potom to čítam aj tak úplne inak + čítam niečo úplne nové Laughing ako nemám problém dodržať, že danú knihu prečítam (zvačša dočítam všetko, čo si zmyslím a namyslím a vymyslím), ale za mesiac?? to teda garantovať neviem. ale chcem byť v klube! tak sa pokúsim Wink Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ladyquerida
321-600
321-600


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 490

PříspěvekZaslal: čt srpen 11, 2016 2:09 pm    Předmět: Citovat

Vím, že tu řešíte takovou virtuální formu knižního klubu, protože každý jsme odjinud. Ale kdyby měl někdo z Prahy náhodou zájem navštívit nějaký reálný knižní klub, tak v Praze něco takového pořádáme - vždycky jednou měsíčně se sejde cca 10 lidí (část už jsme ustálené jádro, ale pokaždé přijde i někdo nový) a debatujeme o 2 knihách, které jsme na minulém srazu vybrali k přečtení. Pro zájemce je na facebooku skupina Čtenářský klub Praha Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: ne srpen 14, 2016 8:06 pm    Předmět: Citovat

tak mi napadlo pár dotazov...
začínalo by sa od septembra?
keď sa bude kniha vyberať hlasovaním, vyhradíme tomu trebárs posledný týždeň v mesiaci?
akou formou sa budú navhovať knihy a hlasovať? ťahať to po fóre bude neprehľadné... ankety sa, pokiaľ viem, spätne meniť a upravovať nedajú
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2016 6:19 am    Předmět: Citovat

Myslela jsem začínat od září, nechat to vždycky na celý měsíc (přeci jen každý čteme jinak rychle). Hlasování bych možná nakonec vynechala, alespoň poznáme nové knížky a kdo už to četl, tak si to buď může chtít přečíst znovu nebo se jen zúčastní diskuze na konci měsíce. Smile Moc mě totiž taky nenapadá, jak hlasovat, leda klasicky příspěvky, což není úplně ideální...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2016 9:51 am    Předmět: Citovat

Což takhle hlasovat přes kalendář Doodle? Napsaly by se třeba tři knížky a kdo by chtěl, zaškrtnul by se, pro kterou hlasuje ... Myslím toto: http://doodle.com/cs/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.