Samovznícení
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Za zrcadlem
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=22815f4daf775d42d7e4e93bda080efcZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: pá duben 15, 2011 11:02 am    Předmět: Samovznícení Citovat

Co si myslíte o tomhle? Je to možné? Jak to vznikne? Shocked

http://www.novinky.cz/koktejl/230858-zahada-na-slovensku-zena-udajne-shorela-samovznicenim.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlasenka
81-160
81-160


Založen: 11.5.2011
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2011 3:15 pm    Předmět: Re: Samovznícení Citovat

Housenka napsal:
Co si myslíte o tomhle? Je to možné? Jak to vznikne? Shocked

http://www.novinky.cz/koktejl/230858-zahada-na-slovensku-zena-udajne-shorela-samovznicenim.html

já si myslím, že to možné je. Párkrát už jsem o tom něco četla, v takových těch časopisech jako bývalo Médium apod. a zrovna včera sme večer koukali na jeden díl z řady Najvecsie zahady ludstva, dil o samovzniceni. Vědci s tim prý nechtěji mit nic společného, protože uznávají pouze variantu vzniku ohně působením z venku, ne zevnitř. V podstatě se to děje už mnoho let, a nikdy to nebylo úplně objasněno, ale vzhledem k tomu, že celý proces trvá třeba pouhých 6 minut, a nikde nic nechytne, byt zůstane celý, ale lidské kosti jsou spáleny na prach... no je to hodně zvláštní, a věřím, že se to z nějakého důvodu děje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: čt červen 09, 2011 6:22 pm    Předmět: Citovat

Je to dost zajímavý jev, věřím že nějak fyzikálně se to objasnit určitě dá, ale prostě ty zákony zatím neznáme.
Taky jsem četla o dost případech, člověk sedí v křesle a za půl hodiny z něj najdou jen boty Confused Divné je že neshoří nábytek, ty boty, okolí, prostě nic jiného než lidské tělo, všechno zůstane jak je, jen ožehnuté a se stopami po nějaké velké teplotě, ale zůstane.
Něco z wikipedie - je tam popsaných několik případů Arrow
http://cs.wikipedia.org/wiki/Spont%C3%A1nn%C3%AD_samovzn%C3%ADcen%C3%AD_%C4%8Dlov%C4%9Bka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: pá červen 10, 2011 11:13 am    Předmět: Citovat

No, fyzikálně objasnit... viděla jsem spousty dokumentů a četla spousty článků o samovznícení, teorie praví, že pokud se člověk ocitne na místě, kde se stýkají energie, může se to stát. Zkoušeli takhle zapalovat prase pod dekou v posteli (přece jen je prasečí tkáň nejpodobnější naší) a ani za 8 hodin, či za kolik to zkoušeli, se prase celé nespálilo, zůstaly po něm zbytky, které při samovznícení člověka nenašli. Podle mě tohle má na svědomí něco jako kulový blesk, prostě se do člověka natáhne elektrostatická energie a uvnitř zažhne.
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: pá červen 10, 2011 11:21 am    Předmět: Citovat

Spíš bych věřila tomu, že jde o nějakou formu autoagrese.. Když může člověk vzteky dělat věci ve stylu poltergeist, tak proč by se nemohl sám vznítit, že.. fyziku bych do toho vůbec netahala..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: pá červen 10, 2011 5:17 pm    Předmět: Citovat

Hanča napsal:
Spíš bych věřila tomu, že jde o nějakou formu autoagrese.. Když může člověk vzteky dělat věci ve stylu poltergeist, tak proč by se nemohl sám vznítit, že.. fyziku bych do toho vůbec netahala..


Ale to přece nebyly vždycky případy, kdy se člověk rozčílil nebo kdy měl nějaké depresivní myšlenky? Třeba to je víc věcí dohromady ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: pá červen 10, 2011 5:29 pm    Předmět: Citovat

Housenka napsal:
Hanča napsal:
Spíš bych věřila tomu, že jde o nějakou formu autoagrese.. Když může člověk vzteky dělat věci ve stylu poltergeist, tak proč by se nemohl sám vznítit, že.. fyziku bych do toho vůbec netahala..


Ale to přece nebyly vždycky případy, kdy se člověk rozčílil nebo kdy měl nějaké depresivní myšlenky? Třeba to je víc věcí dohromady ...


Já už nevím přesně, pamatuju si jen ty případy, kdy to bylo v rámci negativních myšlenek.. Ale jasně, možné to je.. Už je to pár let, co jsem se o to zajímala..

edit. teď mi došlo, že jsi nereagovala na to pohybování a třískání věcma.. Tak nedorozumění..Smile


Naposledy upravil *Hanča dne pá červen 10, 2011 7:11 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: pá červen 10, 2011 7:08 pm    Předmět: Citovat

Kdyby na tom měly podíl deprese a negativní myšlenky, už se samovznítím milionkrát a plápolám jak olympijský oheň. Neřekla bych, že to bude v tom.
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: ne červen 12, 2011 8:28 am    Předmět: Citovat

To máte jako s tím bleskem - jsou případy, kdy blesk si "vybírá" oběť - existují na zemi stovky lidí, které pronásledují blesky. Do jednoho člověka to uhodilo už sedmkrát a stále žije. Prý to dost otřese psychikou. Tomu věřím.
Ale čím to je, že blesk takto pronásleduje určité lidi, to nikdo neví. Určitě to musí mít nějakou příčinu, ať už je to karma nebo ne, tak se projevuje ve hmotném světě a jako taková musí mít hmotnou příčinu, což znamená že existuje nějaký fyzikální zákon, který zatím neznáme (vlastně jich budou tisíce, většinu věcí o zemi zatím neznáme) a se samovznícením to bude podobné, NĚCO za tím prostě je, něco proč člověk shoří celý a prase v experimentu ne, nějaká neznámá energie, něco cokoli, myslím že toho o přírodě známe příliš málo na to abychom na to teď přišli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: ne červen 12, 2011 8:39 am    Předmět: Citovat

Naše inteligence podle mě není ještě na tak vyspělé úrovni, aby se dokázala s něčím takovým ztotožnit a nějakým způsobem to vnímat. Ano, vnímáme to, když to příjde, ale neznáme příčinu a myslím, že ještě dlouho nenalezneme. To je to samé jako s velikostí vesmíru - většina lidí řekne, že je nekonečný, ale co je vlastně to nekonečno? A proč si ho nedokážeme představit? Kosmické vzdálenosti, časové úseky, to všechno je v tomhle obrovském měřítku jako odplivnutí. Pro přiblížení - neustále omílaná cesta na Mars. Plánuje se tak v padesátých letech tohoto století, přičemž doba trvání po Hohmanově trajektorii by bylo cca 255 dní. V kosmickém měřítku prd. Pro člověka dostatečná doba na to, aby se v uzavřeném prostoru zbláznil a pozabíjel své studované kolegy.
Už jsem dost off topic, omlouvám se. Jen jsem tím chtěla říct, že lidská představivost a lidské vnímání není ještě natolik rozvinuto, aby chápalo tyto stále nadpřirozené jevy.
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.