Zvířata, kůže a kožešiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=703ef358b90b79b01e2be433f7d6f83eZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28, 2007 2:48 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
Největší neřádstvo mi připadá umělý odchov a držení norků,lišek, činčil, psů, koček atd. v malých klecích na mrazu(to aby jim ty kožíšky zhoustly) a následné vraždění elektrickým proudem, jen proto, aby měly "paničky" čím se chlubit


To souhlas, to je prasárna nad prasárnu Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nath
321-600
321-600


Založen: 14.8.2006
Příspěvky: 589

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28, 2007 2:51 pm    Předmět: Citovat

sarahpentium napsal:
Káťa napsal:
Největší neřádstvo mi připadá umělý odchov a držení norků,lišek, činčil, psů, koček atd. v malých klecích na mrazu(to aby jim ty kožíšky zhoustly) a následné vraždění elektrickým proudem, jen proto, aby měly "paničky" čím se chlubit


To souhlas, to je prasárna nad prasárnu Crying or Very sad


Buď vraždění elektrickým proudem a nebo je rovnou stahujou z kůže za živa Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28, 2007 2:53 pm    Předmět: Citovat

To stahování za živa jsem teda nějak nepobrala - v čem je to "lepší" (pro kožešníky) než to zvíře nejdřív usmrtit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28, 2007 2:56 pm    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
To stahování za živa jsem teda nějak nepobrala - v čem je to "lepší" (pro kožešníky) než to zvíře nejdřív usmrtit?

To je bohužel velmi častá praxe. "Lepší" je to pro ně v tom, že ta kožešina zůstane nepoškozená a ušetří za proud Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nath
321-600
321-600


Založen: 14.8.2006
Příspěvky: 589

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28, 2007 2:57 pm    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
To stahování za živa jsem teda nějak nepobrala - v čem je to "lepší" (pro kožešníky) než to zvíře nejdřív usmrtit?


Já jsem četla, že to stahování zaživa je lepší pro ty, co to dělají, protože nemusejí utrácet třeba za žádné plyny, kterými by je uspali a nemají žádné starosti s tím, že se nemusejí "zdržovat" ,aby je nejdřív uspali... Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28, 2007 3:03 pm    Předmět: Citovat

To je příšerný.Ať si o mě myslí kdo chce co chce, tak já bych ty lidi co to dělají stáhla zaživa, a s gustem. At vědí, jaký to je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nath
321-600
321-600


Založen: 14.8.2006
Příspěvky: 589

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28, 2007 3:04 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
To je příšerný.Ať si o mě myslí kdo chce co chce, tak já bych ty lidi co to dělají stáhla zaživa, a s gustem. At vědí, jaký to je.


To jsme dvě, já bych takovým lidem přála jen to nejhorší Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28, 2007 4:41 pm    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
To stahování za živa jsem teda nějak nepobrala - v čem je to "lepší" (pro kožešníky) než to zvíře nejdřív usmrtit?


Ono se taky stává, že zvíře sice dostane pecku el. proudem, ale ještě není úplně mrtvé ale už je začnou stahovat atd.... Confused
Nevím, jestli někdo z vás viděl, jak nahání zvířata ( třeba býčky nebo prasata) do klecí, které je převáží na jatka - já ano - a ten děs a panika co měli v očích... navíc to dělal chlap, který měl evidentně upito, kopal do nich, mlátil tyčí, no HNUS!


Naposledy upravil ilona dne pá prosinec 28, 2007 4:56 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28, 2007 4:55 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Bonemína napsal:
To stahování za živa jsem teda nějak nepobrala - v čem je to "lepší" (pro kožešníky) než to zvíře nejdřív usmrtit?


Ono se taky stává, že zvíře sice dostane pecku el. proudem, ale ještě není úplně mrtvé ale už je začnou stahovat atd.... Confused
Nevím, jestli někdo z vás viděl, jak nahání zvířata ( třeba býčky nebo prasata) do klecí, které je převáží na jatka - já ano - a ten děs a panika co měli v očích... navíc to dělal chlap, který měl evidentně upito, kopal do nich, mlátil tyčí, no HNUS!


Ilonko - já bych mu tu tyč asi vrazila do pr*ele
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: čt červenec 17, 2008 2:16 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
Největší neřádstvo mi připadá umělý odchov a držení norků,lišek, činčil, psů, koček atd. v malých klecích na mrazu(to aby jim ty kožíšky zhoustly) a následné vraždění elektrickým proudem, jen proto, aby měly "paničky" čím se chlubit


Mám sem dát link na fotky? ( asi snad raději ne )
není to tak dávno, co jsem si myslela, že zvířata na kožešinových farmách žijí sice v klecích, ale zas tak hrozné to pro ně není.
Pohled na realitu mě probudil ze sna. Ty klece jsou ohavné, z drátů, které trčí, nebo ze zrezlého pletiva na ploty, jsou neskutečně malé, malinkaté.
Zvířata jsou pořád venku, vítr, mráz, sníh...pořád venku. Ke krmení dostávají kaši, a aby s tím nebyla práce, potírají se tou kaší mříže klece. V zimě ale kaše přimrzne a zvířata ji olizují, mají pak často poraněný jazyk.
Život tam je pro ně mizérie. V česku je farem spousta, většinou stranou od lidí.

Jenom jsem chtěla ještě říct, že nosit kůži je to samé jako nosit kožich.
Princip je naprosto stejný.
Není nějak zvláště složité dneska nenosit pravý kožich...ale kupováním kožených výrobků se podporuje zase ta samá mašinerie, která přivádí zvířata na jatka.
Kůže není zbytkový produkt.
Je to omyl, ve kterém hodně lidí žije - že krávu zabijí na maso a kůže jaksi zbyde, tak se zužitkuje, aby se nevyhodila.
Ne, kůže je dnes cenný artikl a zvířata umírají pro ni stejně jako pro maso, hlavně krávy a telata.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.