aikido

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=dbf082b2a4cb0600ccd9ce2e1c3c7ae1Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Haiky
161-320
161-320


Založen: 5.2.2011
Příspěvky: 170

PříspěvekZaslal: so květen 14, 2011 11:25 am    Předmět: aikido Citovat

Ahoj,nějak nevím kam tohle zařadit,ale potřebovala bych znát vaše názory na AIKIDO.Chtěla bych ho začít cvičit,ale ráda bych věděla do čeho jdu.

Takže-dělá tu někdo aikido?
Je vhodné i pro lidi s menší fyzičkou a pro ty co špatně snáší běhaní (nevydržím moc dlouho,mám problémy uběhnout i kilometr hned se zadýchám)?
A jaké s tím máte zkušenosti?
A je vhodné začínat s tím,když už je mi 16 (spousta lidí se nějakému sportu věnuje už od dětství,tak jestli pro mě není pozdě..)?

Chtěla bych ho začít cvičit,protože mě to zaujalo,chtěla bych si zlepšit držení těla (posílit svaly atd.) a taky cítím potřebu prostě NĚCO dělat (a konečně mi to navrhla kamarádka,takže bychom mohli chodit spolu)

Budu moc vděčná za odpovědi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
heyday
321-600
321-600


Založen: 22.6.2007
Příspěvky: 464

PříspěvekZaslal: so květen 14, 2011 4:42 pm    Předmět: Citovat

já aikido kdysi dávno dělala, zhruba v tvém věku. Aikido je úžasné, dle mého názoru pro sebeobranu moc použitelné není, ale má svůj půvab. Je tedy hodně namáhavé fyzicky, ale neboj, každý někdy začínal a když nemůžeš, tak prostě řekneš trenérovi a jdeš si odpočinout, za to tě nikdo kamenovat nebude. Časem si tu fyzičku na to vytrénuješ.

Pokud tě skutečně zaujalo, tak hurá do toho Smile Klidně si projdi víc BU, vyzkoušej si první trénink a pak se rozhodni. Hodně záleží na atmosféře a kolektivu. My měli skvělý kolektiv a trénovali jsme společně aikido a taj-ji. Ale pokud tě zajímá sebeobrana, tak doporučuji Krav Magu Wink

dej vědět, jak ses rozhodla a jak to jde Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Haiky
161-320
161-320


Založen: 5.2.2011
Příspěvky: 170

PříspěvekZaslal: so květen 14, 2011 4:55 pm    Předmět: Citovat

Aikido nechci dělat kvůli tomu abych se mohla bránit(ikdyž i to se hodí Smile ) ale hlavně bez sportu moje tělo chátrá (ze sezení ve škole mě bolí záda,zkrácené svaly a však to znáte) a klasické sporty mě prostě nebaví.

A myslím si,že mám k japonsku a východu docela blízko,tak mě napadlo to prostě zkusit.A navíc všude jsem četla samé dobré ohlasy.

Dám vědět jak to dopadne,hned v pondělí půjdu na trénink začátečníků a tam se zeptám trenéra jak a co Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Haiky
161-320
161-320


Založen: 5.2.2011
Příspěvky: 170

PříspěvekZaslal: po květen 16, 2011 6:42 pm    Předmět: Citovat

Takže,malé povzbuzení pro ty kteří by třeba na aikido chtěli chodit:
Byla jsem na první hodině,trenér nás s kamarádkou mile přijal.
Nejdříve jsme se protáhli (žádná rasovina,ale člověk se příjemně uvolní) a pak se nás snažili naučit "jak padat" -kotouli atd.
Potom jsme se rozdělili do dvojic a zkoušeli é..nevím co.Ale prostě pády a chvaty v praxi,zatím teda jednom jeden chvat.
Sice to bolí,ale já s tím počítala takže jsem OK a určitě přijdu na další hodinu Smile
Ani fyzička nějak extra rozvynutá na to být nemusí,člověk se sice zpotí ale je to spíš o uvolnění a důvěře v tělo,než o to být namakaný.
Tož tak,víc informací nedodám byla sem teprve na 1. hodině...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gina
321-600
321-600


Založen: 9.11.2006
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2011 1:04 pm    Předmět: Citovat

Haiky jsem ráda, že sis našla něco, co tě baví. Aikido opravdu není moc účinné jako sebeobrana, ale je velmi krásné, elegantní a zahrnuje hodně i z filosofie, takže si myslím, že rozvíjí člověka všestranně.

A že by v 16 bylo pozdě začít s něčím novým - to si snad děláš legraci, ne? Laughing Mi je 27 a pořád zkouším nové věci. Jde jen o to, nepřipadat si blbě, že to lidi okolo dělají zezačátku mnohem lépe. Ostatně jsem přesvědčená, že člověk by měl pořád zkoušet nové věci. Alespoň nezíská pocit, že má patent na rozum Very Happy

Přeju hodně štěstí a úspěchů v aikidu! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gore
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 27.3.2011
Příspěvky: 1010

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2011 1:11 pm    Předmět: Citovat

na aikido som chodil asi 2 mesiace, mozem odporucit Smile podla mna ti to povie vela o tvojom tele a o usmernovani energii (nech to znie akokolvek ezotericky Razz je to pravda) aj inych ludi, nie len tvoje... prestal som s aikidom kvoli tomu, ze mi na treningoch vadil fyzicky kontakt s cudzimi ludmi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Haiky
161-320
161-320


Založen: 5.2.2011
Příspěvky: 170

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2011 2:39 pm    Předmět: Citovat

Gore napsal:
.. prestal som s aikidom kvoli tomu, ze mi na treningoch vadil fyzicky kontakt s cudzimi ludmi...


No mě na tréninku poprvé taky trochu vyděsilo,když mě asi 30-letý pán chytl za ruce a začal se mnou provádět ty chvaty,ale ikdyž se jiných lidí nerada dotýkám tak s tímhle zatím problémy nemám ... je to prostě sport,nehledám v tom nějaké osahávání nebo tak.Ale chápu že někomu to prostě vadí.. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gore
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 27.3.2011
Příspěvky: 1010

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2011 2:52 pm    Předmět: Citovat

tak tak Smile nejde o to, ze mam pocit, ze ma ten chlap ohmatava Very Happy len mi proste vadi fyzicky kontakt s cudzimi ludmi, ci uz je to na aikide alebo inde... ale inak mi to ako bojove umenie vyhovovalo Smile drzim palce, nech ti to vydrzi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.