Vliv hormonální antikoncepce na kvalitu vlasů
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 49, 50, 51  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Dlouhé vlasy a tak dál...
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=4e6e7d942df53bf204bd488e3e524055Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*Leontýnka*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.6.2007
Příspěvky: 1543

PříspěvekZaslal: čt srpen 04, 2011 4:51 pm    Předmět: Citovat

Tak holky, já šest let brala Jeanine, rok a půl pak Mirelle (má nejnižší množství hormonů) a teď jsem druhým měsícem bez HA. Po přestupu z Jeanine se mi pleť zhoršila (akné se objevilo i na zádech a tam jsem ho nikdy neměla), ale padání vlasů se nekonalo. Teď po vysazení se pleť nezhoršila vůbec, jsem prostě na normálu (nic moc ale lepší než v pubertě, jen to akné na zádech mi zůstalo). Vlasy mi padají normálně, spíše pozoruju houstnutí a zlepšení kvality (juch Exclamation ). HA jsem vysazovala hlavně kvůli nesnesitelným bolestem hlavy (každý den), zhoršené kvalitě vlasů a pigmentovým skvrnám. Piju kontryhelový čaj, Jeřábovou tinkturu a ayurvédské kafe Shatawari (vše na srovnání cyklu). Musím pochválit hlavně ten kontryhel, i po tolika letech braní HA jsem to dostala naprosto v pohodě a přesně po 30 dnech (musím ale podotknout že první měsíc jsem ho pila každý den). Jinak proti možnému budoucímu padání již měsíc beru methionin. Rozhodně jsem ráda, že jsem HA vysadila a už to svinstvo nikdy nechci vidět!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: pá srpen 05, 2011 5:13 am    Předmět: Citovat

*Leontýnka* napsal:
Tak holky, já šest let brala Jeanine, rok a půl pak Mirelle (má nejnižší množství hormonů) a teď jsem druhým měsícem bez HA. Po přestupu z Jeanine se mi pleť zhoršila (akné se objevilo i na zádech a tam jsem ho nikdy neměla), ale padání vlasů se nekonalo. Teď po vysazení se pleť nezhoršila vůbec, jsem prostě na normálu (nic moc ale lepší než v pubertě, jen to akné na zádech mi zůstalo). Vlasy mi padají normálně, spíše pozoruju houstnutí a zlepšení kvality (juch Exclamation ). HA jsem vysazovala hlavně kvůli nesnesitelným bolestem hlavy (každý den), zhoršené kvalitě vlasů a pigmentovým skvrnám. Piju kontryhelový čaj, Jeřábovou tinkturu a ayurvédské kafe Shatawari (vše na srovnání cyklu). Musím pochválit hlavně ten kontryhel, i po tolika letech braní HA jsem to dostala naprosto v pohodě a přesně po 30 dnech (musím ale podotknout že první měsíc jsem ho pila každý den). Jinak proti možnému budoucímu padání již měsíc beru methionin. Rozhodně jsem ráda, že jsem HA vysadila a už to svinstvo nikdy nechci vidět!


Musím tě trochu zklamat, jestli jsi teprve druhý měsíc bez, tak to tě vlasopád ještě čeká Sad Většinou začíná tak tři měsíce po vysazení...
_________________
Swooping... is... bad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Leontýnka*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.6.2007
Příspěvky: 1543

PříspěvekZaslal: pá srpen 05, 2011 11:00 am    Předmět: Citovat

Jenne napsal:
*Leontýnka* napsal:
Tak holky, já šest let brala Jeanine, rok a půl pak Mirelle (má nejnižší množství hormonů) a teď jsem druhým měsícem bez HA. Po přestupu z Jeanine se mi pleť zhoršila (akné se objevilo i na zádech a tam jsem ho nikdy neměla), ale padání vlasů se nekonalo. Teď po vysazení se pleť nezhoršila vůbec, jsem prostě na normálu (nic moc ale lepší než v pubertě, jen to akné na zádech mi zůstalo). Vlasy mi padají normálně, spíše pozoruju houstnutí a zlepšení kvality (juch Exclamation ). HA jsem vysazovala hlavně kvůli nesnesitelným bolestem hlavy (každý den), zhoršené kvalitě vlasů a pigmentovým skvrnám. Piju kontryhelový čaj, Jeřábovou tinkturu a ayurvédské kafe Shatawari (vše na srovnání cyklu). Musím pochválit hlavně ten kontryhel, i po tolika letech braní HA jsem to dostala naprosto v pohodě a přesně po 30 dnech (musím ale podotknout že první měsíc jsem ho pila každý den). Jinak proti možnému budoucímu padání již měsíc beru methionin. Rozhodně jsem ráda, že jsem HA vysadila a už to svinstvo nikdy nechci vidět!


Musím tě trochu zklamat, jestli jsi teprve druhý měsíc bez, tak to tě vlasopád ještě čeká Sad Většinou začíná tak tři měsíce po vysazení...


Já vím, proto už preventivně užívám methionin, panthenol a pangamin. Krom toho cvičím prstovou jógu (některé pozice prý zabraňují padání vlasů a jelikož jógu obecně mám ráda tak za zkoušku nic nedám). A taky si myslím že hodně udělá psychika... a já jsem nepoučitelný optimista Wink Naděje umírá poslední.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
coctopusmaka
161-320
161-320


Založen: 12.7.2011
Příspěvky: 237

PříspěvekZaslal: pá srpen 05, 2011 1:03 pm    Předmět: Citovat

Včera večer jsem četla v knize kapitolu o podpoře zdravých vlasů a bylo v ní, že "některé antikoncepční pilulky odčerpávají vitamín B a zinek. pokud si všimnete nějaké změny na svých vlasech poté, co jste začala pilulky užívat nebo jste změnila značku, požádejte o radu svého lékaře."

Nevím jestli to tu už někdo nepsal a kniha je z roku 2000, ale možná by přeci jen zvýšení přísunu vitamínu B a zinku mohlo něčemu pomoci. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bloodQUEEN
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.4.2009
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2011 1:26 pm    Předmět: Citovat

Nechcem si teraz vymýšľať ale zdá sa mi, že v príbalovom letáku HA, ktorú som brala bolo písané, že môže vzniknúť nedostatok vitamínov B a odporúča sa ich brať. Smile Keď som HA užívala, trpela som depresiami, začala som užívať Bčka a trochu sa to zmiernilo (a možno to u mňa fungovalo ako placebo).
_________________
I am the architect of my own destruction...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pawluška
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.8.2009
Příspěvky: 1758
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt srpen 11, 2011 9:20 am    Předmět: Citovat

Z vlastní zkušenosti můžu říct HA má vliv na kvalitu vlasu.Teď co jsem jí vysadila tak vlasy jsou o dost víc lesklejší a tolik neplihnou.
Ale na každého to působí jinak.Ještě chci dodat že HA mě začala dělat problémy až po šesti letech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judy
161-320
161-320


Založen: 7.1.2010
Příspěvky: 204

PříspěvekZaslal: čt srpen 11, 2011 10:47 am    Předmět: Citovat

Také jsem vysadila antikoncepci (Jeanine) - už to budou tři roky co ji neberu. Během užívání mi začaly strašně padat vlasy. Při každém česání jsem vyčesala plný hřeben vlasů. Vyditelně mi jich ubylo a celkově byly takové křehké a poletovaly jako chmíří.
Po vysazení HA mi padat přestaly (možná tam hrálo roli i to, že jsem je ostříhala na mikádo) a asi po roce a půl jsem si všimla, že mi začaly rašit nové vlasy nad čelem a pořád mám pocit, že mi postupně přibývají. I jejich kvalita se zlepšila. V té době jsem přešla z chemických barev na hennu, tak by to mohlo být tím, ale zároveň se mi zdá, že mi zhoustlo i obočí a řasy, na což henna mít vliv nemůže.
Je to individuální - někomu ženské hormony v HA na vlasy pomůžou a někomu naopak zase uškodí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mandragora
0-7
0-7


Založen: 14.11.2009
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: ne srpen 14, 2011 6:42 pm    Předmět: Citovat

Ja som niekoľko rokov brala Minervu a postupne mi začali padať vlasy. Mám ich jemnejšie a už sa mi toľko nevlnia...Začala som chodť po doktoroch, nezistili mi nič. Až nedávno som si uvedomila možnú spojitosť s antikoncepciou (hoci moj gynekológ trval na svojom, že to z toho nemôže byť), tak som ju prestala brať. Problémy s vlasmi som totiž začla mať asi dva-tri mesiace po nasadení,a postupne sa to zhoršovalo...Je to asi len mesiac, čo ju neberiem, takže výsledky ešte nemám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
coctopusmaka
161-320
161-320


Založen: 12.7.2011
Příspěvky: 237

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 10:01 am    Předmět: Citovat

No, když jsem to tu pročítala, dívala se na fotky v albu apod., tak také musím uznat, že po (asi 2 nebo 3 letech, už nevím) se mi vlásky zhoršily, začaly mi víc padat a skoro vůbec mi nerostou nové (mám štěstí, že mám celkem husté vlasy, takže nejsou vidět žádné lysinky apod., ale přeci jen prostě cítím, jak vlasů ubývá), dále jsou takové hrubší, nepozoruji, že by se mi nějak výrazně méně mastily (méně se mi mastí akorát pleť, což je trochu divné), také se mi už tolik nelesknou jako dřív...

Navíc k tomu zhoršení psychiky při užívání antikoncepce - trochu mi přijde, že občas myslím jako zvadlá zelenina, mám méně energie a chuti do života a na sex... Co se týká premenstruačního syndromu - ten jsem před braním HA (Minerva - vysokohormonální varianta) měla opravdu strašný, prudérní nálady + strašlivé bolesti a křeče, o bolestech při menstruaci raději nemluvím, musela jsem být tak 3 dny doma, protože jsem nemohla chodit, a samozřejmě také akné. To všechno se ale s braním HA změnilo k lepšímu, ale ta psychika (!) - cítím se taková celkově negativně utlumená...

Někomu se po vysazení HA vrátí akné a bolesti při menstruaci ještě s přídavkem, někomu hned, někomu až po několika měsících, někomu se to vrátí a jde to k lepšímu, protože organismus už není na pseudocyklu a přirozeně dospěje, někomu se obtíže už nevrátí...

Rozhodla jsem se, že HA vysadím (za dva týdny, aby mi menstruace začala v sobotu a aby mi v platíčku zbyly "jen" 4 prášky), ať se bolesti a akné vrátí v jakékoli míře, snad bude zlepšení hlavně v té psychice (vážně to potřebuju) a vláskům snad taky bude líp! Smile

( Něco mi ale říká, že za tři měsíce tu budu v křečech a s pupínkama i za ušima hubovat, jak mě mohlo něco takovýho napadnout Very Happy )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chatny
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.3.2009
Příspěvky: 1065

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 10:38 am    Předmět: Citovat

No já vysadila v pátek...
A to z toho důvodu, že ted nemám stálího partnera, takže ani žádnej pořádnej důvod k braní. S pletí, ani křečema jsem před branim problémy neměla. Jen s cyklem a to doktorka vyřešila hnedka práškama Confused
A pak mě děsí ty studie o tom, že antikoncepce brání v přirozeném výběru partnera a to, že když se pak vysadí, chlap přestane ženský vonět. O což teda fakt nestojim Smile
Jsem zvědavá co to udělá s vlasama, mám strach z vlasopadu a hlavně s výkavama nálad. Ty výkyvy mám fakt strašný...a nebaví mě se už furt pak omlouvat, že nejsem hysterka, že to jen hormony Smile
Hm, 7 let každoraního braní prášku je pryč Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 49, 50, 51  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.