Sci-fi
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ee1de6a5ab223142d9b69c2ffcf46402Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
SilkyJane
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 1.1.2010
Příspěvky: 1680

PříspěvekZaslal: so červen 18, 2011 1:25 pm    Předmět: Citovat

Btw. Dobrej citát Laughing Laughing

Jinak mě netankuje žádný z prvních doktorů Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadako
321-600
321-600


Založen: 22.5.2010
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: so červen 18, 2011 1:48 pm    Předmět: Citovat

Scifi? Ano i ne.
V knižních (míněn je tím i comics) dávám přednost cyberpunku a postapu, ideálně mix s horrorem - případně, dá-li se to počítat ještě do scifi, tak beru dystopie.
Takže Phillip K. Dick, Ellisonovo I have no mouth and I must scream (povídka i hra), Ray Bradbury, Orwell a Zamjatin a Huxley (muhehe), Gibsonův Neuromancer, Allan Moore, Neal Stephenson, Bruce Sterling, Ellisův Transmetropolitan...
Téměř nečtu "nejvíc klasickou" scifi, protože mě často nebaví až rozčiluje, např. takový Clark či Asimov by v mých očích obstáli pouze na festivalu, kde by nudili za vlast. Občas sobě pořídím v antikvariátu naslepo výbor povídek a jsem tu mile, tu nemile překvapena. Posledně se mi podařilo ulovit knihu Pozemšťané a mimozemšťané, kde jsou dva rozkošné kusy od pro mě zcela neznámých autorů (konkrétně Venuše a sedmero pohlaví od Williama Tenna a Nic pro hrdiny od Sama J. Lundwalla).

Co se filmů a seriálů týče, jsem poněkud méně vybíravá, byť primárně mě zajímají opět spíše ty cyberpunk, postapo a dystopické záležitosti. Zbožňuju starou trilogii Star Wars (jakkoli to nepovažuju ani omylem za scifi), mám ráda Mad Maxe (a Fallout!), Alien sérii, Predátora, dva první Terminátory, ale kouknu i na Star Trek (nejzábavnější mi přijde ten z 60. let...možná je to nezáměrně, ale aspoň nebyli tak trapně korektní jako kapitán Plešárd), Resident Evil (i hry, samozřejmě), první Matrix, Dark City, Brazil, Futurama i Red Dwarf, Videodrome, Tetsuo, Pátý Element, úžasná je korejská šílenost Resurrection of the Little Match Girl...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: so červen 18, 2011 1:53 pm    Předmět: Citovat

SilkyJane napsal:
Jinak mě netankuje žádný z prvních doktorů Laughing Laughing Laughing


Čtvrtej je docela dobrej Smile Would you like a jelly baby? Laughing
_________________
Swooping... is... bad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SilkyJane
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 1.1.2010
Příspěvky: 1680

PříspěvekZaslal: so červen 18, 2011 2:03 pm    Předmět: Citovat

Jenne napsal:
Čtvrtej je docela dobrej Smile Would you like a jelly baby? Laughing


to je hláška, že to nemá obdoby Laughing Laughing Laughing Laughing

ale nejlepší je Matt Embarassed Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: so červen 18, 2011 2:15 pm    Předmět: Citovat

Sadako napsal:
Téměř nečtu "nejvíc klasickou" scifi, protože mě často nebaví až rozčiluje, např. takový Clark či Asimov by v mých očích obstáli pouze na festivalu, kde by nudili za vlast. Občas sobě pořídím v antikvariátu naslepo výbor povídek a jsem tu mile, tu nemile překvapena. Posledně se mi podařilo ulovit knihu Pozemšťané a mimozemšťané, kde jsou dva rozkošné kusy od pro mě zcela neznámých autorů (konkrétně Venuše a sedmero pohlaví od Williama Tenna a Nic pro hrdiny od Sama J. Lundwalla).


Nic pro hrdiny! Jak jsem mohla zapomenout na knížku, která má v naší knihovně čestné místo? Ach bože. Ano, tady jsem, čeho si žádáš? Hrdina vzbuzuje podobné sympatie jako Ignatius Reilly Twisted Evil

Btw. Hyperion se taky považuje za sci-fi? A Chtorrří série? Já mám v tom dělení co už sci-fi je a co není celkem zmatek.
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gore
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 27.3.2011
Příspěvky: 1010

PříspěvekZaslal: so červen 18, 2011 2:20 pm    Předmět: Citovat

Sadako: Fallout je asi moja najmilsia a najsrdcovejsia sci-fi hra Smile to mi pripomina film Book of Eli, ktory ma velmi podobnu atmosferu, aj ked to nie je sci-fi do takej velkej miery...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.