Padání vlasů
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 321, 322, 323, 324, 325, 326  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=090c9e8b3ae95b94cab02cd6bc8b5be7Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: ne červen 25, 2017 6:20 pm    Předmět: Citovat

verunacek napsal:
Fairy napsal:
Proti řídnutí a padání vlasů se mi nejnověji skvěle osvědčil SOS sprej pro ženy od Bione. Dávám si ho hlavně na přední vlasy a pěšinku,kde mají vlásky tendenci řídnout tahem při spínání sponkou. Směs obsahuje tělu vlastní chemické látky včetně MSM, který je poslední dobou doporučován na klouby, vlasy, nehty a vůbec všechno podobné. Sprej hezky voní, nemastí a vydrží hodně dlouho. Momentálně můj favorit proti řídnutí vlásků č. 1!


Fairy, dáváš ho každý den?


Přiznávám, že jsem trochu lajdák. Každý den by to asi ze začátku být mělo, ale už ho používám celkem dlouho a tak ho dávám tak 2-3x týdně. A i tak funguje, mám v koutech spoustu nových vlásků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luciferek
0-7
0-7


Založen: 30.4.2010
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st červenec 12, 2017 11:15 am    Předmět: Donna Hair forte Citovat

Ahoj holky, po porodu mi dost padají vlasy. Střídají se období, kdy je to celkem ok a pak třeba nárazově několik týdnů vypadává i 500 denně, při mytí je opravdu plný sprcháč Sad
Trošku mi pomáhají vlasové vody (Luna, Biohar, Bylinná, lopuch od Naděje, s arganovým olejem atd.) a šampony (tuhé od Naturinky a Logona s kofeinem). Ale stejně je to mizérie. Nejsem už žádná šestinědělka, ale 2,5 roku po porodu, ani nekojím nic, takže obvyklé zdůvodnění kožařů, jako že "vypadává to, co nevypadlo během těhotenství" je podle mě blbost.
Teď jsem se dočetla o přípravku Donna Hair. Kdysi jsem zkoušela, ale jen měsíční kúru a bez efektu. Teď jsem viděla Donna Hair forte. Jaké s tím máte zkušenosti? Je účinnější než ta obyčejná (ne Forte?) Pomohla vám na vypadávání vlasů, případně na růst nových? Nebo nějaké jiné tipy? Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: st červenec 12, 2017 2:22 pm    Předmět: Citovat

Vlastní zkušenosti s těmihle přípravky nemám, ale wensdy tady na Revalid a Donnahair pěje jen chválu. Co já vím, tak psala, že si prošla několikerým padáním, a vždycky to i s pomocí těchhle přípravků zachránila. Ale jaký je rozdíl mezi Forte a ne Forte, vážně nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rhiannon
41-80
41-80


Založen: 22.10.2016
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: st červenec 12, 2017 6:01 pm    Předmět: Citovat

Já mám spíš praktický dotaz: když si dělám drdol pomocí jehlice, což je teď kvůli brigádě denně, ale i jinak to využívám, vím, že to vlasy ničí míň, než drdol z gumičky, kdy se to tím desetkrát provlíkne a gumka všude tlačí. Ale má někdo zkušenost s vypadáváním vlasů v linii kolem čela kvůli tomu, že i jehlice to zkrátka drží pevně a je to přitažené? Nebolí to, jen opravdu cítím tu pevnost. Nerada bych vlasy sice nelámala v délkách, ale zato je vyrvala vepředu (kor když mám teď trochu výpadky ze stresu minulých měsíců - oproti 0 - 5 denně je to asi tak to, co vypadne běžnému člověku, tak 30...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Proxim
81-160
81-160


Založen: 25.1.2016
Příspěvky: 139

PříspěvekZaslal: st červenec 12, 2017 7:37 pm    Předmět: Citovat

A nezkoušela jsi velkou látkovou gumičku? Tu stačí provléct dvakrát, třikrát, aby držela a na vlasy tolik netlačí. S trochohu cviku do ní jde ohon zamotat tak, že je drdol potřeba přichytit druhou gumičkou už spíš jen symbolicky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Psisuchar1
8-20
8-20


Založen: 5.9.2017
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: pá září 08, 2017 1:33 pm    Předmět: PROŘÍDLÉ VLASY V ZÁTYLKU Citovat

Ahoj všem! Jsme tu nová a chci se se s Vámi podělit o mé momentální starosti s vlasy.
Ráda bych Vám nejdříve napsala můj vlasový příběh. V pubertě jsme měla vlasy poměrně husté a vlnité. Byli spíše na omak drsné, žádné jemné vlásky. V 15 letech jsme onemocněla anorexii a samozřejmě mi vypadala půlka vlasů..na hlavě mi zbylo opravdu jen pár vlasů. Během zhruba dvou let po tom co jsme se uzdravovala, se vlasy vrátili do původního stavu, opět byli dlouhé..možná né už tak husté, ale řídké rozhodně ne. Pak začalo mé experimentování s vlasy, barvení, stříhání atd..vlasy však byli stále v pořádku. Pak jsem začala na dva roky s brazilským keratinem..pááni..vlasy byli kráásné, strašně rychle rostly, strašně se leskly, konečky se netřepily. Jenže jsem ten keratin začla dávat co skoro už po 14 dnech místo třeba po 1 měsíci až po třech...vlasů začalo ubývat i když jsme si nevšimla že by mi nějak padaly, spíš strašně začaly plihnout , lidi mi najednou říkali, jak mám strašně málo vlasů. Tak jsem se na to vybodla a nechávala keratin odrůst. Uběhl rok a keratin jsme měla jen na konečkách, které vypadaly jak cáry tak jsem šla na mikádo s tím že vlasy nechám hezky dorůstat. A bum...vlasopád jak bláázen na pravé straně v zátylku. Nebyli žádné lysiny, ale neskutečně prořídly. No a do několika měsíců i druhá strana. Už to jsou 4 roky.
Během těch 4 let byli období kdy jsem měla pocit že "jéé ony houstnou" a najednou opět vlasopád a takhle to bylo celé 4 roky dokola. Jak píši lysiny nemám, ale když si tam hrábnu rukou tak tam mám tak max 10 vlasů na obou stranách.
Vlasy jsou celkově řídké, rozlítané suché konce, ale u hlavy se lesknou. Máte někdo podobnou zkušenost? Narostly Vám? jsem teď hroznej chudovlásek, brečím když vidím staré fotky. Beru methionin, pangamin, teď jsme začala MSM (po tom mi raší ale jen ofinka) panthenol a hořčík. Používala jsme biohar ale po dvou měsících jsem to zašla flákat. A teď mi trochu pomáhá kokosák na ty konce.
Předem děkuji za odpovědi, rady, zkušenosti, ))


Naposledy upravil Psisuchar1 dne pá září 08, 2017 1:41 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Psisuchar1
8-20
8-20


Založen: 5.9.2017
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: pá září 08, 2017 1:35 pm    Předmět: Citovat

Omlouvám se předem za pravopis, psala jsem to rychle v práci, )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Psisuchar1
8-20
8-20


Založen: 5.9.2017
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: pá září 08, 2017 1:44 pm    Předmět: Citovat

Ještě jsme chtěla dodat, že hennu jsme také dávala. Ta mi přišla super, tak po 3 aplikací pak jsem měla pocit, že vlasy sice vypadaj zdravě, ale jak jsou řídké tak jsme více zplihlé a vypadají ještě ridší. Ale dávám ji jednou za čas, protože se mi má původní barva nelíbí. Teď jsem aplikovala jsem indigo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Paulos123
8-20
8-20


Založen: 21.12.2008
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: ne září 10, 2017 7:46 pm    Předmět: Řídnutí až ztráta vlasů nad čelem Citovat

Řídnutí až ztráta vlasů nad čelem

Je mi 26 let a dlouhé vlasy pěstím cca posledních 10 let, aktuálně dlouhé zhruba pod lopatky. Vždy jsem je měl husté a mám je dodnes, i když jistě o pár % za ty roky prořídly, není to víceméně znatelné, až na jednu vyjímku = Vlasy nad čelem a na začátku pěšinky uprostřed čela. Pozoruji tu změnu tak 2-3 roky zpátky a snažil jsem se dopátrat proč.

Pár důvodů, resp. mých doměnek proto napíšu:
- každodenní stahování vlasů do gumičky (a navíc tak, že vlasy byly přes vrch hlavy, nevím jak to popsat, prostě nebyly volně stažené okolo uší Smile) a občas byly do drdolu; rozpustěné byly minimum dnů, přes noc ale vždy
- sušení vlasů pod ručníkem (který nebyl víceméně extra froté)
- tvrdá voda?
- nevhodná vlasová kosmetika (třeba ten chemický šampon, kde je i hydrogenated castor oil?)
- nešetrné prostříhání vlasů kadeřnicí (jakousi žiletkou, ale to konalo vždy tak 1x za 1,5-2 roky)
* Hormonální změny (ale tady si nejsem moc jist, to by neřídly jen nad čelem)

Na druhou stranu popíši i svou běžnou péči za poslední dobu:
- šampony Alverde kopřivový a Nivea strong power
- kondicionér Alverde aloe s ibiškem
- občas něco jiného od Alverde nebo z komerční kosmetiky
- šampon použiji 1x za 6-7 dní, kondicionér ob 1 mytí (masky jsem nepoužíval, kdysi ano)
- po mytí vždy z vlasů mírně vymačkám přebytečnou vodu (je to správné?)
- fén na vlasy jsem použil naposledy před 3 lety
- vlasy češu naprosto minimálně (kvůli možnosti poškození), přes den prohrábnu vlasy klidně jen rukou a stačí to
- hřeben používám už 8 let tentýž, dřevený z Bodyshopu (nedávno zakoupen další, nový)

A teď obecně k mým vlasům, kdysi jsem měl problém s tím, že byly hodně suché a měly sklon se lámat, což se postupně zlepšilo. Poté jsem měl i pocit, že se mi více začaly mastit, ale to se střídalo a teď jsem opět u režimu, že mi stačí cca 1 mytí týdně, což je optimální a vlasy jsou tak akorát, ani mastné, ani suché, i když samozřejmě se sklonem k lomu, ale to je typem vlasů, s tím jsem už smířen. Co je zajímavé, jakmile dobu pro mytí o něco přetáhnu (cca 8-9 dní bez umytí), při mytí pak vypadne o dost vlasů více, ale to bude asi tím zatížením od mastnoty. K tomu řídnutí mě napadlo i to, jestli by nestačilo pěšinku dělat o pár cm vedle, ale to by bylo asi krátkodobé "(ne)řešení", protože řídnutí bylo/je i jinde nad čelem než přímo v prvních 3 cm uprostřed hlavy nad čelem (i když tam je nejviditelnější).

Ale zpět, možná jsem vyjmenoval většinu svých pochybení v péči o vlasy, možná že chyba byla a je i jinde (já si osobně myslím, že k úbytku vlasů nad čelem mohlo dojít především nešetrnými fyzikálními vlivy, ale kdoví. Teď k otázkám, ke kterým mi, jak tiše doufám, někdo dá min. částečně spásné odpovědi Smile.

Jak zachránit nastalou situaci, resp. co konkrétního byste doporučili? Je řešení použití Revalidu nebo Donnahairu v kombinaci s lokálním působením přípravků typu Biohar, Alpecin, Bioaquanol, Reghaar? A co lopuchový výluh? Prošel jsem si pečlivě fóra, a tak nevím, s čím začít, co a jak použít, abych to ještě více nezkazil. Nebo stačí dát vlasům jen více volnosti, do gumičky stahovat minimálně a v nutných případech, nepoužívat na schnutí vlasů ručník (nebo jen max. na první minuty, aby nasákl přebytečnou vodu), česat více nebo ještě méně? Nebo používat jen přírodní kosmetiku (aktuálně mám nakoupeno hromadu věcí od Alverde a hodlám zkoušet) nebo lze občas i chemii, která mi může posloužit? Mám tolik otázek, ale nechci tady už více zahlcovat.

Děkuji Vám všem za vaše obohacující rady a cenné odpovědi a ještě jednou - předem jsem Vám za ně moc vděčen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dita
41-80
41-80


Založen: 15.3.2012
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: po září 11, 2017 8:35 am    Předmět: Citovat

ehm, mno....jestli chapu dobre, ze jsi muz.....tak bych to videla na to...genetika...muzum to proste casem zacne ridnout-nebo se dela cedecko....znam takove, kteri meli kouty davno pred 30 a po 30 pak holili hlavu, aby to nebylo poznat...
asi jsem te moc nepotesila, ale....zeny to maji rady...znaci to vysoke mnozstvi tetosteronu.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 321, 322, 323, 324, 325, 326  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.