Hydratace, hebkost, hladké vlasy - jak na to?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=292242137e7635acd93f66857e82a0a7Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nicoolka*
41-80
41-80


Založen: 5.4.2013
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: ne leden 26, 2014 1:06 pm    Předmět: na suché vlasy "býčí koule" Citovat

Měla jsem opravdu suché a krepaté konečky a už jsem nevěděla co s tím mám dělat Sad stříhat jsem je prostě nechtěla...nebyly roztřepený ale prostě jen strašně suchý. Kamarádka mi poradila na vlasy "býčí koule" jde o masku na vlasy značky gestil wonder ...nic lepšího jsem nikdy neměla Wink už po prvním použití byly moje vlasy úplně jako nový Very Happy prostě hladký, jemný a krásně lesklý Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gab
321-600
321-600


Založen: 26.12.2012
Příspěvky: 480

PříspěvekZaslal: ne leden 26, 2014 1:09 pm    Předmět: Re: na suché vlasy "býčí koule" Citovat

Do téhle masky se místo onoho výtažku ze zvířat dává výtažek z bambusu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: ne únor 09, 2014 12:06 pm    Předmět: Re: tipy pro suché vlasy Citovat

Narcis napsal:
Nechci nekoho nastvat s tim ze tohle uz tisicekrat slysel, ale neopakovala bych to kdyby mi to nepomohlo:D...takze mi bylo doporucene na suche vlasy od me doktorky vychodni mediciny uzivat olej vnitrne, hlavne si pry nemam patlat nic na hlavu-to ze je pry zapadni:D. Doporucila mi jist denne pupalkovy olej, ktery pomaha vyrovnavat hladinu hormonu, dale rakytnikovy olej pro vitaminy a piti nejake smesy bylin ve forme caje...vysledky, kdo nezkusil stejne neuveri, ale vlasy uz nemam suche, dokonce jsou silnejsi, navic mam i hezci plet a pomaha to i na zdravi zrejme:D. (co se tyce tech oleju, tak rano na lacno pupalku- lzici a vecer rakytnik-lzice...ovsem dulezita je pravidelnost jak rekla:D!!)


jako je možný, že to pomůže... ale tímhle stylem by si pak člověk bral: lžíci oleje na vlasy, lžíci vápníku na kosti, lžíci borůvek na oči, deset kapek na srdce, patnáct na žíly, pět na dobrý trávení... a to je k zbláznění. To proto se postupně s časem a v různejch zeměpisných oblastech vyvinuly určité stravovací návyky, určitá zaběhnutá a ověřená kombinace jídel...aby pokud možno lidem nic nechybělo ani nepřebývalo...

jinak s tím, že je lepší něco sníst, než si to patlat na hlavu, samozřejmě souhlásímWink a zároveň mi to připomíná jednu reklamu, kterou jsem četla v italským časopise: "Ty vypadáš tak dobře! (říká jedna žena druhé), co jíš?!"...no a následovala reklama na parmezán... svýho času mě ta reklama hrozně udivila, byla jsem zvyklá spíš na: "Ty vypadáš tak dobře! Čím to je? - To moje nová Schauma!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: ne únor 09, 2014 12:21 pm    Předmět: Citovat

Wentyl napsal:
Jestli teda můžu mít názor, tak podle mě olej užívaný vnitřně pomůže pouze na růst nových vlasů. Je třeba si uvědomit, že vlas neni kytka, je to neživá tkáň, třeba jako nehet a to, co odroste už ničim zevnitř nevyživíme...zůstanou suchý...proto je třeba hydratovat je olejem zvenku. Do vlasů se tak "vsákne" co potřebuje a bude měkčí a hydratovanější...ale rozhodně si nemyslim, že to funguje tak, že něco snim a ono se mi to z kořínků dostane až do konečků, tak to funguje leda u kytek, ale vlas je jen tkáň, který nás kdysi měla chránit před zimou Laughing Já zobu pupalkovej olej v kapslích, aby pěkně rostly Wink


no vlas je podle všeho neživá tkáň, alespoň se to tak všude píše... ale já jsem kdysi kdesi četla (myslím, že to byla nějaká knížka o vlasech, kterou jsem si půjčila v knihovně, pokud se mi podaří dohledat, dám to sem), že tím jádrem (nebo jak to nazývají) vlasu jsou schopny proudit látky vedené od kořínků (představila jsem si to zhruba jako u stromů-taky by se dalo říct, že je strom neživý-a přesto se všechny živiny, voda atd. dostanou do koruny úplně pasivně,jen jakýmsi vzlínáním), takže z toho vyplývá, že vlas je schopen jakési regenerace. taky-jak jinak by se lidem mohly vlasy zmastit třebas až ke konečkům??? (hřebenem možná též, ale v tom případě, pokud by se někomu náhle zmastila hlava a neučesal se, měl by podle této logiky vrstvu oleje pouze na hlavě.....)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: ne únor 09, 2014 12:32 pm    Předmět: Citovat

Czertidylko napsal:
Vlas je přeci živý po celou dobu nez se dostane do klidové fáze. Proto rozhodně výživa oleji zevnitř. Zvenčí je to opravdu jen uhlazujicí efekt. Stačí přeci umýt vlasy "březákem" a nijak je neošetřit a to je páni roští.
Struktura vlasu
Vlasy, které tvoří zrohovatělá bílkovina (keratin), jsou uloženy ve vlasových váčcích. Na dolní rozšířenou část vlasu - cibulku - nasedá vlasová papila, ve které se nachází nejjemnější vlásečnice – kapiláry, které zajišťují zásobování růstové zóny (matrix). Nad cibulkou se nachází vlasový stvol, který vzniká tzv. keratinizací, což je přeměna měkké buněčné hmoty na keratin. Vlákno vlasu tvoří tři základní prvky: kutikula, kortex a medula.

Kutikula
Kutikula je vnější vrstva obklopující vlas, která jej má chránit před možným poškozením z vnějšího prostředí. Je mimořádně pevně strukturovaná, odolává mechanickým vlivům, jako je česání a kartáčování. Zranitelná bývá kutikula výjimečně, například pokud je vlas vlhký. Kutikula také odráží velkou část škodlivých paprsků a vlasy se díky ní lesknou a vypadají zdravě.

Kortex
Kortex, čili vlasová kůra, vytváří převážnou část vlasu. Záleží na ní elastičnost, pevnost tahu a síla vlasu. Skládá se z neživých protáhlých buněk tvořených hustě nakupenými vlákny, které se podélně seskupují do lamel a jsou spojeny mezibuněčným tmelem. V kortexu se nacházejí pigmentová zrna dávající vlasu barevnost.

Medula
Medula, neboli dřeň, má pro vlasy vyživovací funkci. Ovlivňuje lesk vlasů, obsahuje pigment a tvoří ji keratin s vysokým obsahem lipidů.



1) Medula 2) Kutikula


jo...medule...to je ono...prostě doavaď se vlas "neodškrtí" z cibulky (vypadávací fáze),je pomocí meduly tělem vyživován... proto se také stává, že nemocným splihnou aj. vlasy, ale po nemoci se to spraví...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: ne únor 09, 2014 12:40 pm    Předmět: Citovat

Jitt napsal:
hankabar: Cyklus obnovy kuze by mel byt tusim okolo jednoho mesice (te horni vrstvy) ... ale jak dlouho trva, nez se vymeni uplne cela (uplne z hloubky) to nevim. Kdybych to mela brat podle toho, jak dlouho se (v uspesnych pripadech) leci akne, tak bych si tipla tak okolo pul roku a dyl ...


než se obnoví všechny buňky v těle, trvá to asi deset let...alespoň tak nás to učili:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: ne únor 09, 2014 12:45 pm    Předmět: Citovat

Prosím, definuj "všechny". Červená krvinka žije 100-120 dní a kůže se bude taky obnovovat rychleji. Už ze své podstaty...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: ne únor 09, 2014 12:47 pm    Předmět: Re: v Citovat

skarma007 napsal:
já dlabu už asi půl roku olivový olej, myslíte, že bude mít podobný účinky na vlasy? Někde jsem četla, že je dokonce modelkám doporučováno, denní konzumace salátů lehce politým olivovým olejem pro zdravé vlasy.


jinak olej se dá přidávat například i do pečiva...my to doma děláme vlastně odjakživa, protože proč například dávat do pečiva heru (nebo prostě jakýkoliv ztužený rostlinný tuk), když účel je aby se beztak rozpustil a smíchal s těstem? Takže se dá dělat třebas domácí chleba na způsob focaccia-y s olivovým, do obyčejného chleba dát dvě tři lžíce slunečnicového... bez nutnosti pít jak mimozemšťan ze Saint Tropez denně syrový olej
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: ne únor 09, 2014 12:50 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Prosím, definuj "všechny". Červená krvinka žije 100-120 dní a kůže se bude taky obnovovat rychleji. Už ze své podstaty...


"všechny" v tom významu, že dneska, jak tady sedím, mám jistotu, že žádná buňka v mém těle není starší deseti let...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
skarma007
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 6.7.2008
Příspěvky: 1243

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2014 1:43 pm    Předmět: v Citovat

nevíte, zda se může obnovit přirozená hydratace vlasů? Když si například někdo myje vlasy několikrát za den a třeba pak i čistícími šampony a vlasy jsou dost vysušené, vrátí se vlasy do původního stavu třeba po měsíci nebo budou napořád vysušené a přirozené zmaštění jim nepomůže? Ráda bych se tohoto vyvarovala, ale někdy je třeba si vlasy umýt každý den... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.