Umění doma i venku
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=d0644bbbef741f0853491ce9e16d0d34Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: st březen 21, 2007 5:28 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Obávám se, že se z toho stává diskuse na jiné téma... Nicméně si neodpustím poznámku - co je "takové to normální" umění??? Shocked Kdo rozhoduje o tom, že tohle je vskutku "velké" a něco jiného ne, třeba jen proto že to není světově známé... Wink


České umění je prima, a někteří umělci jsou dokonce i světoví...nicméně neškodí vycestovat na chvilku z našeho malého bahnitého rybníka.
Poštěstilo se mi vidět Rembrandtovu Noční hlídku v muzeu v Amsterdamu, a je to skutečně nevšední zážitek; i úplně malinký Rembrandtův obrázek září zcela zvláštním světlem...zkrátka v tom něco je. Takových obrazů máme nejspíš v Čechách jen pár.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: st březen 21, 2007 7:06 pm    Předmět: Citovat

Ale ano, určitě i my máme vynikající umělce, jen ne tak zvučných jmen ve světě. Já vím. Viděla jsem dost obrazů od takových umělců, kteří nejsou sice tak světoznámí, ale jejich díla se těm světoznámým leckdy vyrovnají. Například dodnes nemám ponětí, kdo vytvořil nádherný obraz "Hrobník a anděl smrti". Je to nezapomenutelný obraz a já ho viděla bohužel jen kdesi v reprodukci. Je to styl Bougueraua, znáte-li ho, tedy romantický akademismus 19.stol., ale tematika je židovská. Je to nepopsatelný obraz - atmosféra, linie, světlo...Snad právě proto, že umělec byl židovského původu, se o něm neví. Kdepak aby křesťanská společnost uznala, že i Židé něco umějí! Tím se nechci dotknout žádného křesťana, víte, že sama s křesťanstvím sympatizuji, ale toto je podle mne pokrytectví, které vůbec není křesťanské.
Návrat nahoru
Chaluzska
321-600
321-600


Založen: 12.10.2006
Příspěvky: 489

PříspěvekZaslal: st březen 21, 2007 7:20 pm    Předmět: Citovat

Byla jsem v Londýně v muzeu Viktorie a Alberta, je to tam úžasný, strávila jsem tam celý den od otevření do zavření a stejně jsem neviděla všechno. Byla jsem opravdu nadšená, nechtělo se mi odtud... ale baví mě i "malá" česká muzea, vždycky si tam něco najdu. Vlastně nejradši poznávám svoje nejbližší okolí a pak postupuju dál Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: st březen 21, 2007 7:30 pm    Předmět: Citovat

Chaluzska napsal:
Byla jsem v Londýně v muzeu Viktorie a Alberta, je to tam úžasný, strávila jsem tam celý den od otevření do zavření a stejně jsem neviděla všechno. Byla jsem opravdu nadšená, nechtělo se mi odtud... ale baví mě i "malá" česká muzea, vždycky si tam něco najdu. Vlastně nejradši poznávám svoje nejbližší okolí a pak postupuju dál Smile


Viktorii a Alberta jsem nestihla celé, protože jsem důkladně smýčila vedlejší přírodovědné. Takže zbytek V+A a ještě muzeum vědy čekají na mou příští návštěvu. I can´t wait to be back! A už mi také konečně teď v březnu otvírají sbírku evropských nálezů z 1. tisíciletí! Uch, 2 roky jsem neviděla Lindowského muže! Tak jsem aspoň mrkla na Sutton Hoo, no. A ta sklepní sbírka antických bust a soch v British už by také měla jít konečně na světlo, zavřeli ji snad už někdy před 4 lety! A od té doby jsem ji, běda, neviděla! Crying or Very sad
Návrat nahoru
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: st březen 21, 2007 7:32 pm    Předmět: Citovat

Po muzeích chdím nejraději sama. Mohu si tam tak bloumat a studovat v klidu celý den. Nikdo to se mnou nevydrží, aniž by se začal nudit nebo chtěl pořád kafe a tak...
Návrat nahoru
Kopretina
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.6.2006
Příspěvky: 765
Bydliště: Plze??

PříspěvekZaslal: st březen 21, 2007 10:50 pm    Předmět: Citovat

Já jsem byla minulý rok s přítelem v Paříži. Mimojiné jsme prošli Louvre ( i když samotný Louvre je tak na týden) a taky Museé de Orsay, dům moderního umění a další....no nááádhera,všem doporučuju. Já si konečně splnila svůj velký sen a viděla díla svých milovaných imresionistů. A taky obrazy Vincenta van Gogha, to je něco naprosto neuveřitelného,když to vidíte na vlastní oči,to se naprosto nedá srovnat třeba s fotkami. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2007 10:54 am    Předmět: Citovat

Van Gogh - "cypřiše jeko zelené plameny". Vím vím, viděla jsem v Londýně aspoň pár exemplářů. Van Gogh je jasný příklad toho, jak jsou reprodukce nedostatečné, s tou hustou pastózní jiskřivou strukturou naživo to nelze vůbec srovnat. Smile
Návrat nahoru
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: so březen 24, 2007 7:20 pm    Předmět: Citovat

tak já jsem měla pár příležitostí vidět díla Mistrů a fakt je, že leckdy člověk na místě opravdu pochopí, PROČ je ten umělec považovaný za Mistra a proč jeho díla za veliká a unikátní....
Ale jinak si myslím, že je dobrý mít ke kráse otevřené oči a srdce a že se pak dá veliký, silný estetický zážitek prožít i na nečekaných místech:-)
A naopak- řekla bych, že v těch velikých, světových galerií, můžete potkat veliké procento lidí, kteří z umění nemají nic víc , než že si v itineráři odškrtnou- viděl jsem Goghovy Slunečnice nebo Monu Lisu.... a ideálně si tam připíšou - a stihl jsem to všechno během jedné hodiny:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: so březen 24, 2007 7:23 pm    Předmět: Citovat

Fairy napsal:
Po muzeích chdím nejraději sama. Mohu si tam tak bloumat a studovat v klidu celý den. Nikdo to se mnou nevydrží, aniž by se začal nudit nebo chtěl pořád kafe a tak...


juj, já zas chodím po muzeích radši s někým Smile že si můžeme navzájem ukazovat, co se nám líbí, vykládat si, proč se nám to líbí a tak.... no a na kafe.... to taky chodím Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: so březen 24, 2007 7:34 pm    Předmět: Citovat

Ono to umění, které nepatří zrovna do Hochkultur, může být větší pecka, než to "uznávané". Mám kámoše, básníka, který je schopen spatřit umění v pohozené bundě u odpadkového koše. S oblibou nachází fantastický zvířata v rozšláplých kelímcích. A tak. Moc mě inspiroval.

A stejně tak může být vrcholným zážitkem vidět hvězdnou tmavěmodrou oblohu s jiskřícími hvězdami v podání van Gogha.

Umění je přeci to, co jako umění k sobě necháme promlouvat....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.