Umění doma i venku
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=02d17d353a0ce73bd66f27e3479e86c8Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rozalii
8-20
8-20


Založen: 2.8.2008
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: so srpen 09, 2008 6:52 pm    Předmět: Citovat

a copak říkáte na takového Millaise?a takovou Ofélii? podle mě je třeba začít u sebe doma...hledat umění tam...a pote az vyrážet...do sveta...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2012 8:47 pm    Předmět: Citovat

Nevím jestli jste o tom slyšeli, já teprve nedávno, je to jen taková zajímavost.

Edgar Allan Poe je pohřben na hřbitově v Baltimoru. Přesně sto let po jeho smrti, v roce 1949, našli pracovníci hřbitova na jeho hrobě růži a láhev koňaku.
Od té doby každý rok v tento den nacházeli na náhrobní desce to samé.
Rok za rokem, vždy ve výročí stála na prázdném hrobě láhev a ležela růže.
V posledních letech se začaly držet hlídky, protože lidi zajímalo ,kdo je tajemný neznámý.
Zpozorovali, že pokaždé v noci k hrobu přijde postava v tmavém plášti, položí na něj věci, a odejde.Nikdy se nezjistilo, kdo onou osobou je.
Poslední tři roky ale zůstal hrob v prázdný. Údajně neznámý zemřel už roku 1998, a v tradici pokračovali jeho synové, ale neví se, proč přestali i ti. Už se to asi nikdo nedoví.
Ale je to zajímavá, záhadná tečka za životem zrovna tohoto spisovatele. Další tajemství i takto dlouho po smrti Smile


Naposledy upravil Déscantes dne út květen 08, 2012 6:47 pm, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: po květen 07, 2012 1:42 pm    Předmět: Citovat

Dés, to jsem neslyšela, je to pěkné Smile

Tohle téma mi vůbec uniklo... Umění mám ráda, ale víc mě "baví" takové to "obyčejnějšéí", míň profláklé... Velké galerie jsous kvělé (navštívila jsem tedy jen národní galerii v Londýně, Louvre a Musée d´Orsay - poslední 2 už několikrát) Mám je ráda, mají atmosféru, stejně jako díla velkých msitrů, to ano...
Ale mnohem víc mě zase na druhou stranu zaujme něco míň zjevného, běžnějšího, "menšího"... Má to pak samozřejmě trochu jinou atmosféru, takovou radostnější a obyčejnější, není to jako procházet se po Louvru s velkou úctou... Spousta skvostů se dá najít ve vetešnictvích, na trzích, ale třeba i mezi dětskými obrázky... Jde jen o to se trochu víc a líp dívat okolo sebe (na zajímavé detaily všude kolem...) Potěší mě i to, když vidím někoho nápaditě a zároveň vtipně oblečeného - je to ještě umění? Smile

Naposledy mě strašlivě nadchla výstava Zdeňka Viléma v Severočeském muzeu - Dřevošrot... Sposuta už nepoužívaného šrotu doplněného dřevem na různé postavičky, většinou se i nějak hýbaly (zatáhlo se za kličku, pejsek otvírá pusu a vyplazuje jazyk apod.) Už jen ten proces objevování toho, co se s tím dá dělat mě bavil a ta dílka jsou nádherná...



Tady je odkaz na celou výstavu...
http://muzeumlb.rajce.idnes.cz/Vystava_Drevosrot_Zdenka_Vilema
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weronica.highs
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: po květen 07, 2012 2:53 pm    Předmět: Citovat

Umění miluju a to všechny jeho formy Smile Kvůli škole, konkrétně výtvarné výchově musíme chodit na různé výstavy a já za sebe můžu říct, že jsem si hodně oblíbila u nás v Praze DOX. Galerie je to architektonicky naprosto čistá, prostoru je tam dost i pro větší výstavy a zaměřuje se především na díla těch méně známých autorů. Pamatuju si také, jak jsem loni byla na té výstavě Monet Warhol a ta se mi také líbila Smile Ale jak říkám, ODX a takové to volnější umění, to můžu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.