Přírodní lak na vlasy?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Úprava a účesy dlouhých vlasů
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0285e24e775d8e1849374b25d63f907bZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kláruška07
321-600
321-600


Založen: 31.1.2010
Příspěvky: 370

PříspěvekZaslal: út srpen 02, 2011 2:08 pm    Předmět: Přírodní lak na vlasy? Citovat

Ahoj, tak jsem přemýšlela a přijde mi dost škoda, používat chemický lak na vlasy, když používám přírodní kosmetiku a o vlásky pečuju. Existuje něco jako přírodní lak na vlasy? Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
coctopusmaka
161-320
161-320


Založen: 12.7.2011
Příspěvky: 237

PříspěvekZaslal: út srpen 02, 2011 2:22 pm    Předmět: Re: Přírodní lak na vlasy? Citovat

Kláruška07 napsal:
Ahoj, tak jsem přemýšlela a přijde mi dost škoda, používat chemický lak na vlasy, když používám přírodní kosmetiku a o vlásky pečuju. Existuje něco jako přírodní lak na vlasy? Question


Také jsem nad tím už přemýšlela, já mám vlasy nejlesklejší poté, co použiji před umytím hlavy masku z olivového oleje a citrónu, opláchnu to vodou z lavoru, do které jsem dala pár lžic jablečného octa, nechám okapat, smyji vlažnou vodou, jdu se osprchovat a ve sprše umyji šamponem (používám Honey & Oat Shampoo od label.m).

Takže přírodní "lesk" se podle mě dodá prostě hlavně tím, že vlásky jsou hladké a krásně hydratované ( po použití olivového oleje mám druhý den skoro pocit, že kdybych hodně přitlačila, tak si snad z vlasů vyždímu hektolitr vody Smile ).

Jinak, když se řekne lak na vlasy, tak si s tím spojuju i tu jeho fixační funkci, ale té by se asi dokázalo docílit něčím "lepivým" a toho se trošku bojím Smile ... Ale rozhodně jsem zvědavá na další příspěvky, chci se dozvědět víc... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bakinom
81-160
81-160


Založen: 16.11.2010
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: út srpen 02, 2011 2:32 pm    Předmět: Citovat

Kláruška07> lak na vlasy (aj penove tuzidlo) vyraba aj alverde. Tuzidlo som mala ale kedze vlasy vacsinou nelakujem a netuzim, niesom fundovana napisat recenziu.. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kláruška07
321-600
321-600


Založen: 31.1.2010
Příspěvky: 370

PříspěvekZaslal: út srpen 02, 2011 3:40 pm    Předmět: Citovat

bakinom napsal:
Kláruška07> lak na vlasy (aj penove tuzidlo) vyraba aj alverde. Tuzidlo som mala ale kedze vlasy vacsinou nelakujem a netuzim, niesom fundovana napisat recenziu.. Smile


Má i Alverde? Tak to jsem nevěděla, super Smile Dřív jsem používala Alverde vlas. kosmetiku a byla jsem moooc spokojená. Takže si asi brzo zajdu do DM pro lak Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kláruška07
321-600
321-600


Založen: 31.1.2010
Příspěvky: 370

PříspěvekZaslal: út srpen 02, 2011 3:48 pm    Předmět: Re: Přírodní lak na vlasy? Citovat

coctopusmaka napsal:


Také jsem nad tím už přemýšlela, já mám vlasy nejlesklejší poté, co použiji před umytím hlavy masku z olivového oleje a citrónu, opláchnu to vodou z lavoru, do které jsem dala pár lžic jablečného octa, nechám okapat, smyji vlažnou vodou, jdu se osprchovat a ve sprše umyji šamponem (používám Honey & Oat Shampoo od label.m).

Takže přírodní "lesk" se podle mě dodá prostě hlavně tím, že vlásky jsou hladké a krásně hydratované ( po použití olivového oleje mám druhý den skoro pocit, že kdybych hodně přitlačila, tak si snad z vlasů vyždímu hektolitr vody Smile ).

Jinak, když se řekne lak na vlasy, tak si s tím spojuju i tu jeho fixační funkci, ale té by se asi dokázalo docílit něčím "lepivým" a toho se trošku bojím Smile ... Ale rozhodně jsem zvědavá na další příspěvky, chci se dozvědět víc... Smile


právě že mi jde o tu fixaci, ne o lesk. Nerada je lakuju, je to docela hnus, ale jinak mám všude rozlítané malé vlásky a vypadám jak když jsem prolezla křovím Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
coctopusmaka
161-320
161-320


Založen: 12.7.2011
Příspěvky: 237

PříspěvekZaslal: út srpen 02, 2011 3:56 pm    Předmět: Re: Přírodní lak na vlasy? Citovat

Kláruška07 napsal:

právě že mi jde o tu fixaci, ne o lesk. Nerada je lakuju, je to docela hnus, ale jinak mám všude rozlítané malé vlásky a vypadám jak když jsem prolezla křovím Very Happy


No, to znám, třeba když je zkouškové období, tak si často zajíždím rukou do vlasů a někdy jich pár vytrhnu a pak taky - nemám kančák, ale plastový hřeben (ale ne to úplně obyč monstrum s ostrýma bodlinama v jedný řadě), ale ten tomu přeci jen také moc neprospívá... takže mi taky kolem pěšinky polétávají malé vlásky - ideální základna pro stavbu ptačího hnízda. Very Happy

Ale nedávno jsem zkusila šampon s pivem a vlásky po něm byly krásně lesklé, tak možná dát do rozprašovače vodu, trochu piva a přidat k tomu nějaký odvar z aromatických bylin a zkusit to s tím přestříknout..., pivo mým vláskům svědčí a mohlo by mít fixační funkci. Smile (Ale hlavně k tomu dát ty bylinky, aby vlasy nesmrděli, jako vousy kdejakého štamgasty...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kláruška07
321-600
321-600


Založen: 31.1.2010
Příspěvky: 370

PříspěvekZaslal: út srpen 02, 2011 4:05 pm    Předmět: Re: Přírodní lak na vlasy? Citovat

no to zní dost zajímavě s tím pivem... jen jsem se teď docela hnula, když jsem si přestavila ten smrad Very Happy ale to by se dalo nějak ošetřit... jinak pivní šampon měl kdysi táta a je fakt, že řikal, že po něm měl tuhé vlasy Very Happy takže by na tom něco být mohlo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st srpen 03, 2011 5:29 pm    Předmět: Citovat

Kláruško, když ten smrad z piva vydržíš tu chvilku, než to uscne, tak pak už to vyčichne. Já teda pivo používám spíš jako tužidlo, ale občas ho stříknu i na suchý vlasy - vyčichlo to zatím vždycky.
Jinak alverďáckej lak mi vlasy dost vysušoval (víc než lak od Welly) - ale to neznamená, že to bude dělat i Tobě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kláruška07
321-600
321-600


Založen: 31.1.2010
Příspěvky: 370

PříspěvekZaslal: st srpen 03, 2011 6:00 pm    Předmět: Citovat

Titania napsal:
Kláruško, když ten smrad z piva vydržíš tu chvilku, než to uscne, tak pak už to vyčichne. Já teda pivo používám spíš jako tužidlo, ale občas ho stříknu i na suchý vlasy - vyčichlo to zatím vždycky.
Jinak alverďáckej lak mi vlasy dost vysušoval (víc než lak od Welly) - ale to neznamená, že to bude dělat i Tobě.


to je pro mě možná dobře, kdyby vysušoval... já mám vlasy hrozně mastný Sad A jak používáš to pivo? Začínám o tom přemýšlet... nahlodaly jste mě holky Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2011 1:26 pm    Předmět: Citovat

Kláruško - to pivo používám na víc způsobů. Buď nastříkám pořádnou dávku do ještě mokrejch/vlhkejch vlasů po umytí, pak funguje jako tužidlo. Mezi mytíma, když chci vlnky, nastříkám do suchejch, aby se trochu navlhčily, potom udělám "šnečky" nebo copánky nebo prostě nějak umotám/zapletu, a až pivo uschne, mám vlnky. Takže to je víceméně taky tužidlo. Jako lak použiju, když si udělám drdol a nechci, aby mi z něj za chvíli trčely vlasy do všech stran - prostě zlehka postříkám (a udělám to chvíli předtím, než jdu z domova, aby to stačilo zaschnout a vyčichnout). Na rozpuštěný vlasy pivo ale jako tužidlo nedávám, protože ty moje jemňuchy by pod takhle tekutým "lakem" okamžitě zplihly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.