Houbaření
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=84295eb98e14efef6d76d480082a9037Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2011 10:16 am    Předmět: Houbaření Citovat

Hledám a toto téma nenacházím. Máte rádi houbaření? Já jsem teda aktivní sběrač, ještě víc mě baví hřiby jíst. Laughing Letos se zdá, že se v těch našich lesích obnovil růst, tak jsem včera dotáhla plnou mikinu klouzků, modráků a praváků, s čímž jsem vůbec nepočítala, šli jsme jen se psem na procházku. Smile Oproti loňsku, kdy to byla fakt bída.
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
girl.or.element
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.3.2010
Příspěvky: 869

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2011 10:56 am    Předmět: Citovat

já houbaření miluju Smile strašně mě to baví, je to skvělej relax a vyčištění hlavy. Jinak mám teda většinou problém s tím, že když vyjedu z Kolína někam do přírody do lesa, tak mám "otravu kyslíkem" jak tomu říkám Very Happy Bolest hlavy, migréna, někdy zvracení. tak to mi o houbaření tak trochu kazí noo Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zénais
321-600
321-600


Založen: 28.3.2009
Příspěvky: 561

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2011 1:19 pm    Předmět: Citovat

Já jsem taky velká zastánkyně houbaření, miluju hledání hub, když teda rostou.... Smile
Jím je taky moc ráda, ale to sbírání mám nad ještě radši.
Myslíte, že porostou příští týden v okolí Písku?


Naposledy upravil Zénais dne st srpen 10, 2011 1:33 pm, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2011 1:23 pm    Předmět: Citovat

Též ráda chodím na hřiby. I když občas přijdu s prázdným košíkem.
Loni jsme přejedli hřibů na čundru a až teď mám na ně zase chuť.
Sbírám praváky, babky a bedle. Zbytek mi znalostně uniká, ale hodlám to napravit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2011 3:58 pm    Předmět: Citovat

Poslední dobou nacházím všechny babky plesnivé, zdá se mi, že jsou na vlhkost nejnáchylnější, co se hřibů týče. Rolling Eyes Ale já stejně nejradši sucháče a modráky. Smile
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2011 5:51 pm    Předmět: Citovat

Já houby ráda hledám, chutnají mi, ale nebaví mě je čistit, připravovat na sušení apod. Jo a sbírám jenom houby, co mají vespod trubičky a ne lístečky - tak mě to učila v dětství babička a já se toho pořád držím Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*MrE
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.4.2008
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2011 5:54 pm    Předmět: Citovat

Housenka napsal:
Já houby ráda hledám, chutnají mi, ale nebaví mě je čistit, připravovat na sušení apod. Jo a sbírám jenom houby, co mají vespod trubičky a ne lístečky - tak mě to učila v dětství babička a já se toho pořád držím Wink


I also like finding mushrooms : mainly in supermarkets Laughing What do you cook with the mushrooms you collect? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2011 5:57 pm    Předmět: Citovat

MrE napsal:

I also like finding mushrooms : mainly in supermarkets Laughing What do you cook with the mushrooms you collect? Wink


Třeba smaženici - cibulka, vajíčka, na kousky nakrájené houby, kmín a další přísady podle chuti. Nebo třeba do polívky, do bramboračky apod. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*MrE
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.4.2008
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2011 6:02 pm    Předmět: Citovat

Housenka napsal:
MrE napsal:

I also like finding mushrooms : mainly in supermarkets Laughing What do you cook with the mushrooms you collect? Wink


Třeba smaženici - cibulka, vajíčka, na kousky nakrájené houby, kmín a další přísady podle chuti. Nebo třeba do polívky, do bramboračky apod. Wink


Mmmm, yum-yum! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2011 6:30 pm    Předmět: Citovat

Jé, houby.... Very Happy My dneska měli první smaženici... Letos snad bude hodně hub. Miluju houby, jejich sbírání, vaření a jídlo Very Happy Z hub děláme řízky, smaženici, kubu, do polívek, rizoto, s těstovinama, kyselo, houbová omáčka, do zapečených brambor a už mě ani nic nenapadá... Jinak přebytky chvíli svaříme v osolené vodě, vylijeme vodu/scedíme a zamražujeme do malých kelímků... Nesušíme, nemáme moc kde (teda kde by bylo, ale kočka nám vždy houbičky rozmetala po celé místnosti, sušičku nemáme..)
Jinak sbírámě taky jen omezené množství - jen co známe (a žádní znalci nejsem, ale třeba strejda houby zná dobře a ví i jaké sbírat holubinky apod.) - podhřibky, hřiby praváky, modráky, babky, růžovky, bedly, křemenáče, kozáky - a tím to asi tak hasne... Jo a přítula mě furt přemlouvá na to vajíčko od hadovky smrduté a já to porád nechci zkusit Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.