Houbaření
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=55d80a694c6b70fe122d56b8a7b2e2adZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2011 7:03 pm    Předmět: Citovat

My dneska měli první hřibovou omáčku a taky jsem si nacpala báchor, mňam mňam. Smile A moc ráda je mám pod maso, nejlépe pod hovězí, na to jsou sucháčky nejlepší.
Lalaith, o tom vajíčku už jsem taky slyšela, jak jsem byla kdysi na hřibech s maminou, tak to sbírala, že z toho chce dělat řízky, ale já jí to radši vymluvila, abychom se neotrávili... je to vůbec bezpečné? Confused
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2011 7:07 pm    Předmět: Citovat

Jé, hovězí na houbách (potřebuju tady slintajícího smajlíka Laughing), mňam... No díky, teď mám na něj chuť!

Jinak bezpečné to je - co vím, tak ani samotná hadovka není jedovatá, jenom "nejdedlá" (kdo by to jedl, že?!? Rolling Eyes) To vajíčko se má vyloupnout ze slizu a normálně upravit, prý je výborné... Mno, nevím... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2011 7:34 pm    Předmět: Citovat

A sójový guláš s houbama, nejlépe s václavkama a přihodit páru sucháčů na chuť... to je teprve žrádlo. Razz

Já teda nevím, ale vyrostlá hadovka už asi použitelná nebude, ne? Už jen ten smrad, který se šíří po lese a vzezření mužského pohlavního orgánu mi na apetitu moc nepřidá... Takže brát jen vajíčka, oškrábat sliz a hodit třeba do škračenice? Možná to zkusím, hadovek tu máme plno...
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2011 7:43 pm    Předmět: Citovat

wolfishness napsal:


Já teda nevím, ale vyrostlá hadovka už asi použitelná nebude, ne? Už jen ten smrad, který se šíří po lese a vzezření mužského pohlavního orgánu mi na apetitu moc nepřidá... Takže brát jen vajíčka, oškrábat sliz a hodit třeba do škračenice? Možná to zkusím, hadovek tu máme plno...


Však ideální po rozchodech.. Nasejřená žena vypadne do lesa, nasbírá hadovky podobné expříteli a doma seká na nudličky, aby vše za stálého míchání spláchla do záchodu.. Laughing To je aspoň terapie! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2011 7:46 pm    Předmět: Citovat

Naši dělají čistě houbový guláš, prý je dobrý. ale já guláše nejím, tak nevím Smile
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2011 7:53 pm    Předmět: Citovat

Počítá se, když houby ráda čistím a krájím, ale k smrti nenávidím lítání po lese za cílem je hledat a jím akorát houby v zapiekance a v bramboračce? Smile
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: st srpen 10, 2011 8:00 pm    Předmět: Citovat

Mám houby strašně ráda, jenomže se je bojím sbírat.. Babička mi vtloukala do hlavy, že to nepoznám a už mi to zůstalo.. V lese na to dycky koukám a u koukání zůstane..Smile

Jo a kamarádku loni otrávil její budoucí manžel, ve Švédsku si spletl nějaké svinstvo s liškama (fakt je to skoro stejné), ona dojela do ČR a selhaly jí ledviny.. Na to konto se zrušila svatba.. Dlouho nemohly přijít na to, co to bylo.. Až po 14 dnech zjistili právě otravu.. Stalo se to v srpnu a teprve v červenci letos přestala brát kortikoidy.. Rolling Eyes Měla štěstí jak hrom, houby to jsou prý smrtelně jedovaté..
No re-svatba se koná za týden, tak snad to tentokrát vyjde..Smile A jak se říká, všechno zlé.. Ona pochopila, že my s Jurou jsme relativně normální lidi (skoro jako jediní jsme se na ně v té době, kdy ležela v nemocnici nevykašlali Rolling Eyes ) a my získali fajn kámošku..

Ale houby už radši nejí žádné.. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: čt srpen 11, 2011 2:57 am    Předmět: Citovat

Morgyš, počítá se všechno, však on to za tebe oběhá někdo jiný. Laughing

Sbírat hřiby se nebojím, ale sejří mě, že nepoznám tu muchomůrku růžovku, která je jedlá. Při mém štěstí bych otrávila celou famílii. A ani holubinky nesbírám, nemám k nim důvěru a evokují mi gemby.

Na druhou stranu, moc ráda se cpu syrovýma žampionama, ale jen v rozumné míře, protože jsem se z toho jednou zblila jak šakal... jenže když ono je to tak dobré! Embarassed
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: čt srpen 11, 2011 6:48 am    Předmět: Citovat

wolfishness napsal:
A sójový guláš s houbama, nejlépe s václavkama a přihodit páru sucháčů na chuť... to je teprve žrádlo. Razz

Já teda nevím, ale vyrostlá hadovka už asi použitelná nebude, ne? Už jen ten smrad, který se šíří po lese a vzezření mužského pohlavního orgánu mi na apetitu moc nepřidá... Takže brát jen vajíčka, oškrábat sliz a hodit třeba do škračenice? Možná to zkusím, hadovek tu máme plno...


Vzrostlá hadovka už fakt ne Laughing Do toho bych nešla, ale to vajíčko prý není cítit vůbec, jenom trochu ten sliz...
A poznávat růžovky mě učila babička, takže dobrý - ale když si nejsem jistá, tak neberu, nestojí to za to.... Lišky takynesbírám ,pač je nepoznám (a ani tady moc nerostou...)
Na houbový guláš jsem zapomněla, ten zase dělal vždycky děda a byl strašně dobrý...Václavky taky moc nesbíráme - ani nevím proč, a to nám rostly před barákem na pařezu úplná kvanta - babička je jenom vždycky nakládala do octu... (ano, půl dětství jsem strávila na chalupě s babičkou a dědou kde jsme chodili denně na houby a skoro ničím jiným se tam neživili, kromě zeleniny ze zahrádky a kynutých tvarohových buchet Laughing )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: čt srpen 11, 2011 9:17 am    Předmět: Citovat

Chodila jsem na houby hlavně jako malá s rodiči, pak to nějak ustalo a můj muž nejdřív neměl moc důvěru, že to nespletem. Ale v poslední době jsme zase začali, sbíráme jenom "tutovky" co fakt poznáme - hřiby, žampiony... mám houby moc ráda, ale nejsem nějaký extra dobrý hledač Laughing

Hadovka - údajně vajíčko je jedlé, ale nevím, vždycky jsem narazila jenom na ty už vyrostlé, a to by asi těžko někdo pozřel Laughing

Hančo, nebyl to pavučinec plyšový?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.