Dlouhé vlasy za každou cenu
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=5f4b6e1dc9d6a29a51a2c1c2da504eb4Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Simurek
0-7
0-7


Založen: 15.1.2011
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá září 09, 2011 9:47 pm    Předmět: Dlouhé vlasy za každou cenu Citovat

Aneb zajímal by mě váš názor na to, jestli je vhodné, popřípadě jestli vůbec stojí za to, pěstovat dlouhé vlasy, když víme že máme vlasy nějak poškozené nebo od přírody nekvalitní...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: pá září 09, 2011 10:12 pm    Předmět: Citovat

Já myslím, že nic se nemá lámat přes koleno...lepší mít hezké kratší vlasy než nic moc dlouhé Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
medunka
321-600
321-600


Založen: 31.7.2010
Příspěvky: 367

PříspěvekZaslal: pá září 09, 2011 10:20 pm    Předmět: Citovat

To nevím. Jsem z těch, kteří se vždycky ostříhali nakrátko, když si vlasy nějakým způsobem zničili. Ale mně na tom nikdy zas až moc nezáleželo. Vím, že jsou lidé, kteří se v krátkých vlasech necítí dobře. Pak ať tedy mají dlouhé. Ono je to docela relativní. I zničené nebo málo kvalitní vlasy můžou díky správné péči časem začít vypadat dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nath
321-600
321-600


Založen: 14.8.2006
Příspěvky: 589

PříspěvekZaslal: pá září 09, 2011 11:02 pm    Předmět: Citovat

Ano, ano .... Spousta lidí mi "nadávalo", jak jsem mohla ostříhat ty dlouhatánské vlasy, jak jsem teď naprosto tuctová a není na mě absolutně nic zajímavého. Já si tedy tuctová nepřipadám. Jsem ráda, jaká jsem. Jak s tím, co je na mě třeba hezké a i s tím, co hezké není. Prostě to tak má být a tečka. Já zase nedokážu pochopit, jak ostatní nemohli pochopit, že jsem vlasy zkrátila, když mi vypadala půlka hlavy, měla jsem na hlavě pár rousů. Když jsem měla vlasy rozpuštěné, byly průhledné a stálo to .... vy víte za co. Takhle se zregenerovaly, zhoustly tak, že jsou hustější, než kdysi. Jsou zdravé a rostou. A to takovým tempem, že nebude trvat až tak dlouho a budou zase tak dlouhé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlatushiq
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 23.2.2011
Příspěvky: 2345

PříspěvekZaslal: so září 10, 2011 12:31 am    Předmět: Citovat

Pokial clovek po dlhych vlasoch naozaj velmi tuzi, tak nevidim problem. Genetika sice hra velku rolu, ale dolezita je aj starostlivost, ktora moze v konecnom dosledku dopomoct k lepsej kvalite a samotnemu vyzoru.
Ale nic sa nema prehanat. Ak uz ma dotycny/a na koncoch naozaj len priesvitne cary, je lepsie priznat si tuto "porazku" a zmierit sa s nutnym skratenim. I ked je to kazdeho osobna vec, ak si pride nadherny aj s rousami tak mu do toho nema kto co kecat, ze... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nath
321-600
321-600


Založen: 14.8.2006
Příspěvky: 589

PříspěvekZaslal: so září 10, 2011 1:05 am    Předmět: Citovat

Nejtěžší na tom skutečně bylo přiznat si: "Hele, Naty, už to fakt nemá cenu". Snažila jsem se to všemožně zachránit, ale nešlo to. To zkrácení nakonec pomohlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: so září 10, 2011 7:04 am    Předmět: Citovat

Podľa mňa to stojí za pokus. Skúsiť to zničené odstrihnúť a skúsiť pracovať čo najšernejšie s tými zdravými. Keď to nepôjde, tak to nepôjde...
_________________
[img]http://www.TickerFactory.com/exercise/wOv1k7j/]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: so září 10, 2011 7:24 am    Předmět: Citovat

Já jsem za každou cenu, protože ostříhat se to může vždycky.. Já nekvalitní vlasy mám.. Přesto doufám, že to zas taková hrůza není.. Navíc většinou stejně nosím drdoly, tak co.. Dlouhé vlasy mám pro pár vyvolených a když mám náladu si pohazovat hlavou.. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: so září 10, 2011 8:17 am    Předmět: Citovat

Za mě - za každou cenu určitě ne, pokud to vypadá blbě, tak nemá smysl na délce dogmaticky lpět.

Ovšem na druhou stranu je nejdřív potřeba to zkusit. Mám totiž dojem, že pro lidi s od přírody méně kvalitními, např. jemnými, vlasy (jako jsem já Laughing Wink ) dlouhé vlasy většinou skončily ještě než jsme vůbec zkusili, jak by to doopravdy vypadalo, kdybychom se o ně naučili dobře pečovat a dát jim to, co jim vyhovuje. Okolí (rodina i "odborníci" ) se totiž obvykle shodují v tom, že "ani to nezkoušej" a my tomuto tlaku obvykle podlehneme. Říkají nám to od dětství a my tomu věříme, tak to ani nezkusíme. Takže za každou cenu ne, ale to si rozhodnout až podle toho, jak to doopravdy vypadá, ne podle obvyklých předsudků. Ono to totiž leckdy vypadá nad očekávání dobře. Tedy nejdřív nechat narůst a pak až se rozhodnout, že takhle fakt ne, vypadá to blbě, dám toho kus dolů. No, a tady se pohledy určitě budou různit (kdy už to vypadá blbě a je to to "za každou cenu" a kdy je to ještě dobrý), každý bude mít hranici jinde.

Jo, a taky je trochu problematický ten pojem "dlouhé" - jak dlouhé? Troufám si tvrdit, že většina "neobdařených" je při správné péči schopná mít dobře vypadající vlasy délky určitě na ramena či do půlky zad. Možná to bude i pas/boky/zadek, když se zadaří (přece tu máme takové jemnovlásky). Ovšem po kotníky to fakt asi nebude, to zas žijme v realitě. Wink I když, kdo ví? Very Happy

A když jsme je něčím zničili, no tak kus střihneme, pečujme, ozdravíme, už neničíme a pracujeme s těma zdravýma... Nebo když milé vlásky začaly padat, můžeme též střihnout a počkáme, až zase zhoustnou, případně tomu houstnutí nějak pomůžeme (pokud bylo padání jen třeba ze stresu nebo hormonálníma změnama, tak to chce jen čas a případně nějaký ten doping) a můžeme se pokusit znovu. To, že je člověk po porodu nebo po nemoci, po vysazení HA či po těžké stresové situaci, přece neznamená, že ty vlasy řídké zůstanou a že tento stav je navěky. Wink

Takže za mě zní heslo: zdravý rozum, soudnost a odvaha to zkusit! Very Happy
_________________


Naposledy upravil Meadow dne so září 10, 2011 8:29 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: so září 10, 2011 8:29 am    Předmět: Citovat

Podle mého názoru má jen velmi málo lidí opravdu tak jemňounké nebo řídké vlasy, aby je nemohli mít delší (na záda třeba), aniž by vypadali jako Glum Laughing
Většinou je to spíš jejich vlastní zdání, nebo psychická záležitost.
Například jak tu Nath tenkrát postupně zveřejňovala kratší a kratší fotky, pořád měla vlasy hustší než já. Takže oproti původní hustotě to pro ni byl určitě šok, ale z pohledu obyčejnského vlasáče, to byly pořád pěkné vlasy.
Já zas neustále váhám, jestli čekat, až všechno doroste do jedné délky a nedívat se dozadu na řídké konce. Nebo to šmiknout někam pod zadek s tím, že mi ten zbytek vlasů bude chybět.
Ale protože lidi ten můj "problém" nevidí a vnímají jen zajímavou barvu a neobvyklou délku, asi to nechám tak.
Proč to stříhat, když to vidím jen já? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.