Česko, Češi, Moraváci a věhlas v cizině
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c84176beb9bb3b8ad1bee7509577dc68Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lucifer
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 16.11.2006
Příspěvky: 624

PříspěvekZaslal: po září 03, 2007 2:32 pm    Předmět: Citovat

My si vás necháváme, pro případ, že by se nějaký ložisko ještě našlo. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: po září 03, 2007 2:54 pm    Předmět: Citovat

Lucifer napsal:
My si vás necháváme, pro případ, že by se nějaký ložisko ještě našlo. Wink

Což o to, ložiska ještě vybraná nejsou. Za komančů se toho vyrabovala spousta, ale všechno ještě nestihli. Ale lepší bude ještě pár let počkat, až se krajina zrekultivuje a pak ji zase rozementálovat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: po září 03, 2007 3:00 pm    Předmět: Citovat

Ve Slezsku se rodí fajn lidi... Smile Aspoň ti, kterí znám jsou pokaždé zajímavě ujetí Smile Třeba s jedním Ostravákem jsme se skoro hodinu dohadovali, jestli Baník je moravský nebo slezský klub - na které straně řeky je stadion, odkud jsou jednotliví hráči...

Ale nejkrásnější věc se povedla jednomu kamarádovi z Liberce, který ve stavu těžké podnapilosti prohlásil "Kluci ostravský, já vás mám rád, vy jste z úplně stejných Sudet jako já..." A dál už nedomluvil, protože mu přistálo na obličeji několik facek. Přitom on to myslel dobře... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: po září 03, 2007 3:07 pm    Předmět: Citovat

Ha, to je kurňa jasne, Banik je na Bazalech a to je ve Slezsku! Very Happy Very Happy Very Happy
Ale jinak jsem se vracela teď v sobotu autobusem plným baníkovců a moc nadšená jsem z toho nebyla Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: po září 03, 2007 3:34 pm    Předmět: Re: Komentář Citovat

Day napsal:
Milovník napsal:
Klarusa napsal:
dana napsal:
Milovník napsal:

Jak říkáváme s dnes odsouzeným doktorem Železným: Čechy, Morava a Slezsko, to je naše Česko. Je to tvar češtinářsky správný, jen nám holt nezní, ale mladým asi nedělá problém.

No já mám pocit, že někde dříve v téhle diskuzi kdosi vysvětloval (buď Day nebo Klarusa), že to gramaticky správné není.


Já ne, já jsem zde naopak tlumočila stanovisko Ústavu jazyka českého, že tento tvar je správný Wink


Děkuji. My se s Vladírem nemýlíme. Skoro se nemýlíme, no... A jak Ti zní "Česko"? Je to pořád dokola... www.pravidla.cz Znáš tyto stránky?


Já to taky nebyla, já se k Česku nevyjadřovala Smile Ale ve škole nám tvrdili, že to správně je. taky se prý uvažovalo o názvech složených, jako třeba Slezmorče Very Happy nebo Morčeslez (To aby Moraváci nenadávali, že jsou češi zase první Smile No není to hezký návrh?

To jsem blázen, tak to jsem to musela někde číst, přece jsem si to nevymyslela. Nebo nevím Shocked Shocked Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: po září 03, 2007 3:41 pm    Předmět: Citovat

Já myslím, že to psala Fairy...strana 1. - dole.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: po září 03, 2007 3:50 pm    Předmět: Citovat

Day napsal:
Já myslím, že to psala Fairy...strana 1. - dole.

No jo, to je vono, viď!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Milovník
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.8.2006
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 12:13 am    Předmět: Komentář Citovat

Bonemína napsal:
Morče jsem taky propagovala, Slez mi do toho nějak nesedlo, tak jsme navrhovali prodat ho Polsku. Dokonce jsme sepsali menší recesistickou petici, ale nikdo neměl odvahu poslat to na ministerstvo vnitra Smile


Příště mi dej vědět. Já do toho asi nepůjdu, přeci jenom se vyžívám v jiných aktivitách, ale mám v Brně kamráda, který se toho rád ujme. Případně Ti na něj předám kontakt. Je to výjimečný člověk. Stejně jako já. Very Happy Wink Dokonce se před lety chtěl stát naším rektorem a mít např. právo první noci s právě přijatými studentkami prvních ročníků nebo navrhoval zřídit při MU Teologickou fakultu, která by byla financována prodejem odpustků podepsaných děkanem této fakulty (zbylo by i pro ostatní fakulty), nebo chtěl jednotlivé fakulty propjit metrem, které by využívali i prostí Brňané...

Myslíte, že nám k věhlasu ve světě pomůže pořádání LOH v Praze?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 11:13 am    Předmět: Citovat

Nechtěl náhodou zřídit i metro od kolejí k fakultám? O tom jsem slyšela, pár přátel v Brně studuje a houfně ho podporovali Smile

Osobně se domnívám, že LOH v Praze asi nebudou. Ale stačí, že se o tom mluví...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucifer
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 16.11.2006
Příspěvky: 624

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 2:28 pm    Předmět: Citovat

LOH nám určitě můžou velmi pomoci, pokud je zorganizujeme dobře. Smile Mohlo by nás to katapultovat. Osobně jsem pro LOH.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.