Česko, Češi, Moraváci a věhlas v cizině
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=002ce3714aa8774a954f5a8b58d44e67Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brett
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.4.2007
Příspěvky: 1103

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 2:42 pm    Předmět: Citovat

http://sport.idnes.cz/praha-oficialne-podala-kandidaturu-na-oh-f09-/sport_oh.asp?c=A070904_122145_sport_oh_ber
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 3:00 pm    Předmět: Citovat

No já ti nevím, jestli jsme schopní to zorganizovat dobře. Vzhledem k tomu, jak byla třeba zorganizovaná ta totální letní opravná akce dopravního podniku... Confused (pro ty, kteří neví - polovina mostů přes Vltavu bzla v tu stejnoudobu uzavřená, člověk se nemohl spolehnout, jestli tramvaj pojede toutéž trasou jako včera...)

Zas na druhou stranu by se pod olympiádu vešlo spousta věcí, co jsou tak jako tak zapotřebí - silnice, metro, nějaké ty byty navíc...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucifer
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 16.11.2006
Příspěvky: 624

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 3:08 pm    Předmět: Citovat

Mně ty opravy nepřišly tak špatně zorganizované... pravda, většinu léta jsem byl v Paříži. Na druhou stranu, kdy jindy ty opravy dělat než v létě.

Kdyby se ta Olympiáda povedla... prostě by nám to mohlo po všech stránkách pomoci. Smile Jak jsi psala - zlepšení infrastruktury atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 3:16 pm    Předmět: Citovat

No tak já jsem naopak zaujatá proti - měla jsem to do práce tak, že mi přes prázdniny tu tramvajkovou trasu měnili několikrát, což hlavně po ránu potěší. Ale uznávám, kdy jindy Confused

Naštěstí metro to jistí. Jen ať se pěkně rozšiřuje, třeba časem dosáhneme toho, co ukazuje tenhle obrázek: http://www.metroweb.cz/metro/metro-rozvoj3.gif

Jen nevím, proč je k tomu tak strašně nutná ta olympiáda. Bojím se, že se tam utopí strašná spousta peněz (třeba už jen za tu kandidaturu...) s nejistým výsledkem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucifer
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 16.11.2006
Příspěvky: 624

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 3:23 pm    Předmět: Citovat

Ano, ano tuto mapku znám velmi podrobně. Laughing Vždycky si říkám, kdy se toho dočkám. Tady bude asi problém, že metro není dostatečně dotované státem... Třeba Paříž je podkopaná celá. (Pravda, nemají skoro žádné tramvaje.)
Co se tramvají (a autobusů) týče, tak kolem roku 2010 už by zde měl být automatický dopravní systém, který (mimo jiné) zajistí naprostou přednost veřejné dopravy před osobní. To je podle mě velmi dobře.
O tom, že se na Olympiádě někdo napakuje... bohužel nejde pochybovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 3:29 pm    Předmět: Citovat

No, je to fikce na rok 2100, tak nevím, jak jsou světlonoši životaschopní Wink

A stále jsme na tom líp než taková Varšava se třemi zastávkami. U nás vpodstavě výstavba metra pokračuje od těch šedesátých let neustále, což je fajn. Až se na jaře dostaví Střížkov-Prosek-Letňany, uvidíme, co bude dál, sobecky jsem pro protažení Áčka za Skalku Smile Ale přednost dostane nejspíš prodloužení na Ruzyň, protože Bém Confused

Ten automatický dopravní systém mě celkem zajímá, jakým způsobem se může podařit vytáhnout lidi z aut? Shocked To je jako fata morgána Smile

Já se spíš bojím, že se bude napakovávat a napakovávat a nakonec tu olympiádu stejně přidělí jinam a tady zbudou jen náklady na kandidaturu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucifer
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 16.11.2006
Příspěvky: 624

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 3:36 pm    Předmět: Citovat

No, rychlé spojení na Ruzyň je potřeba. Naprosto to chápu. A rychlodráhou si jistý nejsem. Leda, že by byla součástí dpp. (Ačkoli v Ženevě a okolí to funguje dobře... ale tam je to přece jenom jinak.)

Jde spíš o to, že doprava v Praze bude řízena počítačem. Budou tu informační tabule pro řidiče - kde je kolona, kam mají jet atd. Navíc to bude moci například protáhnou červenou na semaforech nebo naopak automatickou zelenou pro tramvaje...

Tak černě bych to neviděl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 3:46 pm    Předmět: Citovat

No já nevím, ale normální člověk letící letadlem má s sebou kufr nebo jiné zavazedlo. S tím se trmácet metrem, vzhledem k tomu, jak jsou uspořádané vagóny a tak je celkem o papulu. Ale chtít zároveň metro i rychlodráhu by bylo troufalé. Navíc mě irituje, jak se Áčko k Ruzyni strašně kroutí, to není trasa metra, ale trasa orientačního závodu :-/

Informační tabule, kde je kolona, imho nejsou vůbec zapotřebí, mezi osmou a devátou ráno je magistrála beznadějně ucpaná celá Smile To protáhnutí červené a yelené, to se mi takz neydá. správně mají být semafory přece automaticky seřízené tak, aby při rychlosti 45 - 50 km/h řidič projel. Pokud se to bude průběžně přeprogramovávat, nerozhasí se to o to víc?

Já jsem radši skeptická, občas mě něco mile překvapí Smile

Ale jinak abzch se vrátila k tématu - zrovna co se týče veřejné dopravy, to sklízíme celkem dost obdivu od zahraničních návštěvníků. Žasnou, že i to, co jezdí po povrchu, jezdí včas a dokonce tu máme i jízdní řády udělané tak, že se dá spočítat, od kdy do kdy se někam dá dostat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucifer
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 16.11.2006
Příspěvky: 624

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 4:01 pm    Předmět: Citovat

Můžu tě ubezpečit, že český uspořádání vagonů metra jsou naprosto úžasný. To co jsem zažil v Paříži při cestě RER na CDG... to bylo něco hroznýho. Nikomu bych to nepřál. Včetně frantíků. Tady se dělají problémy, že naše metro není dostatečně bezbariérový; pochybuju, že v Paříži vůbec vědí co to je. Cestovat v metru s větším zavazadlem, kočárkem, vozíčkem nebo kolem prakticky není možný. Pokud se někomu vůbec povede dostat dovnitř (což je téměř nemožný) ve vagonu nemá šanci.
Co se kroucení metra týče... taky se mi to nelíbí. To ta rychlodráha by byla ve finále, zřejmě lepší. Stejně by musela pod zem.

No jo. Jenže tady není jenom magistrála. Navíc kolem roku 2010 bude vnitřní okruh. Dopravu to nerozhasí, jinde (např. Curych) to funguje. Samozřejmě není město jako město.

Ano, naše doprava je výborná, stejně jako letiště. To co je na "vyspělým" západě je někdy o kejhák. Ale to už trochu odbočuju. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 4:12 pm    Předmět: Citovat

V Paříži jsem teda metrem nejela (já tam v životě nebyla Embarassed ), můžu srovnávat jen s londýnským. Kdo někdy četl Gaimanovo Nikdykde, má naprosto přesnou představu, i krysy běhají mezi kolejemi a eskalátor mi sežral kus sukně Smile Naše metro je proti nim naprosto mírumilovné, prostorné, krásné.

Asi jako nejlepší vagóny mi vychází ty staré, co ještě jezdí na Béčku. Prostě podél stěny lavice. Ty, kde sedadla připomínají sedačky v autobude jsou na houby, vnitřní prostor je naprosto zabitý.

Bezbariérovost, no, loni na jaře jsem byla přes měsíc na invalidním vozíku, tak jsem si to celkem užila.

Tunel Blanka od Letné na Pelc-Tyrolku má dokončení 2011, nevím, kdy bude zprovozněný celý okruh.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.