Grafologie a grafoterapie
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=3596ee580147c7591dc7c913487aeea0Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
coctopusmaka
161-320
161-320


Založen: 12.7.2011
Příspěvky: 237

PříspěvekZaslal: so září 17, 2011 6:45 pm    Předmět: Grafologie a grafoterapie Citovat

Zabýváte se tím, jakým způsobem píšete? Zkoumáte rukopis ostatních lidí s cílem odhadnout jejich povahové vlastnosti? Podělte se o vaše zkušenosti Wink

(Pozn.: Pro případ, že jsem špatně hledala a toto téma zde existuje, upozorněte mne prosím, stejně tak shledáváte-li jeho zařazení nevhodným.)


Naposledy upravil coctopusmaka dne ne září 18, 2011 6:11 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wentyl
81-160
81-160


Založen: 30.8.2009
Příspěvky: 95
Bydliště: T??bor

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2011 5:00 pm    Předmět: Citovat

No...máme na škole písmo, ale jako kaligrafii, ne z tý psychologický stránky. Myslim si ale, že to, jak člověk píše vypovídá o jeho povaze...nejsem si ale jistá, jak by to chtěl někdo poznávat u dnešních dětí, vzhledem k tomu, že všichni hrabou, jak prasata Laughing ...to by moh o všech psycholog říct, že jsou to neurotici s rozpolcenou sadistickou osboností Laughing
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/savings/wwL0bLv/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
coctopusmaka
161-320
161-320


Založen: 12.7.2011
Příspěvky: 237

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2011 5:07 pm    Předmět: Citovat

Wentyl napsal:
No...máme na škole písmo, ale jako kaligrafii, ne z tý psychologický stránky. Myslim si ale, že to, jak člověk píše vypovídá o jeho povaze...nejsem si ale jistá, jak by to chtěl někdo poznávat u dnešních dětí, vzhledem k tomu, že všichni hrabou, jak prasata Laughing ...to by moh o všech psycholog říct, že jsou to neurotici s rozpolcenou sadistickou osboností Laughing


Very Happy U dětí se to příliš aplikovat nedá, ale třeba již od cca 17. roku věku se dá například zkoumat, jak moc se písmo daného jedince odklání od školní předlohy písma, má platit - čím více se jedinec drží školní předlohy - tím více se "drží" svého dětství... Pokud si sebou někdo po celý život nese svůj "prasopis," dají se podle toho opravdu vypozorovat některé psychologické poruchy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
plavunik
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.7.2010
Příspěvky: 893
Bydliště: ZA

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2011 5:20 pm    Předmět: Citovat

Mne sa písmo od detstva veľmi zmenilo. Na základnej škole bolo veľmi úhľadné, okrúhle a strašne malé, ledva šlo čítať. Postupom času za zväčšovalo a zostrovalo do riadnych čmáraníc Very Happy V detstve som bola skôr plachá a utiahnutá, poslušná, večne žijúca pod tieňom svojej najlepšej kamarátky ( Rolling Eyes ). postupom času som sa stala viac otvorenou, zhovorčivejšou a možno aj agresívnejšou s väčšou snahou presadiť sa Embarassed Myslím teda, že sa to odrazilo dosť aj na mojom písme Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
coctopusmaka
161-320
161-320


Založen: 12.7.2011
Příspěvky: 237

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2011 5:27 pm    Předmět: Citovat

plavunik napsal:
Mne sa písmo od detstva veľmi zmenilo. Na základnej škole bolo veľmi úhľadné, okrúhle a strašne malé, ledva šlo čítať. Postupom času za zväčšovalo a zostrovalo do riadnych čmáraníc Very Happy V detstve som bola skôr plachá a utiahnutá, poslušná, večne žijúca pod tieňom svojej najlepšej kamarátky ( Rolling Eyes ). postupom času som sa stala viac otvorenou, zhovorčivejšou a možno aj agresívnejšou s väčšou snahou presadiť sa Embarassed Myslím teda, že sa to odrazilo dosť aj na mojom písme Smile


Na písmě se odrazí vždy všechno, to je pravidlo... Nedávno jsem četla knihu o grafologii, kterou psal grafolog, kterému ale byla za komunismu tato jeho funkce (vědce, grafologa) odepřena, a tak pracoval hlavně v kriminalistice - zkoumal osobní korespondenci a tak dále a psal na to posudky.
V té knize je dost obsáhlý článek o dopisech na rozloučenou - člověk, který chce skoncovat se životem vždy svůj podpis na konci dopisu dává doleva aneb vlevo je smrt, vpravo je budoucnost = takovýto člověk se už nesnaží posunut se dál, nahlédnout "co bude zítra," je spjat s minulostí, chce s ní zaniknout...
To je jen příklad toho, jak se naše myšlení odrazí na našem písmu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
plavunik
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.7.2010
Příspěvky: 893
Bydliště: ZA

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2011 5:30 pm    Předmět: Citovat

coctopusmaka napsal:
plavunik napsal:
Mne sa písmo od detstva veľmi zmenilo. Na základnej škole bolo veľmi úhľadné, okrúhle a strašne malé, ledva šlo čítať. Postupom času za zväčšovalo a zostrovalo do riadnych čmáraníc Very Happy V detstve som bola skôr plachá a utiahnutá, poslušná, večne žijúca pod tieňom svojej najlepšej kamarátky ( Rolling Eyes ). postupom času som sa stala viac otvorenou, zhovorčivejšou a možno aj agresívnejšou s väčšou snahou presadiť sa Embarassed Myslím teda, že sa to odrazilo dosť aj na mojom písme Smile


Na písmě se odrazí vždy všechno, to je pravidlo... Nedávno jsem četla knihu o grafologii, kterou psal grafolog, kterému ale byla za komunismu tato jeho funkce (vědce, grafologa) odepřena, a tak pracoval hlavně v kriminalistice - zkoumal osobní korespondenci a tak dále a psal na to posudky.
V té knize je dost obsáhlý článek o dopisech na rozloučenou - člověk, který chce skoncovat se životem vždy svůj podpis na konci dopisu dává doleva aneb vlevo je smrt, vpravo je budoucnost = takovýto člověk se už nesnaží posunut se dál, nahlédnout "co bude zítra," je spjat s minulostí, chce s ní zaniknout...
To je jen příklad toho, jak se naše myšlení odrazí na našem písmu...


No to je veľmi zaujímavé, ako sa volá tá kniha? Priznám sa, grafologia ma vždy veľmi zaujímala. Koniec koncov študujem psychologiu a toto je jej veľmi podobné, ak to nie je aj jej pododbor, či? Asi skor samostatný odbor Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
coctopusmaka
161-320
161-320


Založen: 12.7.2011
Příspěvky: 237

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2011 5:36 pm    Předmět: Citovat

Jako knihu s jednotlivými znaky doporučuji Grafologie pro každého, autorem Zuzana Dobiášová, nakladatelství Poznání, ale dost je toho i na netu Wink

Jinak jsem si teď v knihovně půjčila knihu Změňte písmo, změňte život od Mary Dawn Gladson - Je to takováta, nevím jak to popsat, prostě populárnější kniha, krapítkem bych to zařadila mezi ty americké knihy, které vám zázračným způsobem zlepší život, aneb knihy typu The Secret, ale převážná část je pořád zajímavá, také tam jsou popsány jednotlivé znaky + se to týká právě grafoterapie: změňte písmo, změňte tak své povahové vlastnosti... Po přečtení jsem se dozvěděla o sobě celkem (podle mě) hezké věci a na něčem jsem zapracovala - třeba nepsat tečky nad písmenem i moc zdeformovaně... Smile


Naposledy upravil coctopusmaka dne ne září 18, 2011 5:45 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
plavunik
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.7.2010
Příspěvky: 893
Bydliště: ZA

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2011 5:37 pm    Předmět: Citovat

coctopusmaka napsal:
plavunik napsal:

No to je veľmi zaujímavé, ako sa volá tá kniha? Priznám sa, grafologia ma vždy veľmi zaujímala. Koniec koncov študujem psychologiu a toto je jej veľmi podobné, ak to nie je aj jej pododbor, či? Asi skor samostatný odbor Smile


Kniha se jmenuje Písmo odhaluje osobnost, autorem je Josef Burgr, nakladatelstvím Slovanský dům, rok vydání mám 2001

To s těmi dopisy na rozloučenou a tak dále je hlavně na začátku, v úvodu, pak se hodně věnuje podpisům a pak tam jsou ukázky písem, které mu lidé zaslali, aby jim na to napsal posudek, takže je tam vždy příběh toho člověka, ukázka jeho písma + ten daný posudek... Upřímně ale řeknu, že se mi ta kniha příliš nelíbila, osobně dávám přednost knihám o grafologii, kde se nezkoumá ukázka písma jednoho člověka, ale samostatné znaky a jejich význam, protože v těch ukázkách to člověk musí vždycky "lovit". Very Happy


No ved, tie klasické knihy sú najlepšie. Lebo si tam možeš hned seba zaradiť na základe písma, aj rodinu a priateľov. Človek sa natom vyblbne a ešte si to aj ľahšie zapamätá Very Happy
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2011 5:56 pm    Předmět: Citovat

Takže když píšu se sklonem doleva, su sebevrah? Laughing Já píšu zvláštně, míchám psací s tiskacím, píšu tak podivně kulatě a dost velká písmena a místo teček nad i píšu kroužky. A hrozně protahuju konec slova, jakože tu čáru, třeba když je na konci slova a, prodloužím tu smyčku až kdesik dovrchu. Very Happy M, n, a u píšu skoro totožně s ostrými vršky, tak je to někdy kumšt, když po mně někdo něco čte. Twisted Evil
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
coctopusmaka
161-320
161-320


Založen: 12.7.2011
Příspěvky: 237

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2011 6:00 pm    Předmět: Citovat

wolfishness napsal:
Takže když píšu se sklonem doleva, su sebevrah? Laughing Já píšu zvláštně, míchám psací s tiskacím, píšu tak podivně kulatě a dost velká písmena a místo teček nad i píšu kroužky. A hrozně protahuju konec slova, jakože tu čáru, třeba když je na konci slova a, prodloužím tu smyčku až kdesik dovrchu. Very Happy M, n, a u píšu skoro totožně s ostrými vršky, tak je to někdy kumšt, když po mně někdo něco čte. Twisted Evil


Very Happy Smile Sebevrah rozhodně nejsi, v každém případě každý znak, který jsi zde popsala má svůj význam a není problém, abych ti ten význam napsala, nutno však upozornit, že ne vždy je to příjemné.. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.